Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Μαύρος Γάτος

Re:Μαύρος Γάτος 18 έτη 2 εβδομάδες πριν, #2582

  • kerasia
  • kerasia's Avatar
εχω μείνει άναυδη...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

για τους μουσικούς 18 έτη 2 εβδομάδες πριν, #2583

  • Δάφος Κώστας
  • Δάφος Κώστας's Avatar
¼λοι λίγο πολύ έχουν κάνει Σαχλά(για Λάντσια λέω) και δεν είναι ο μόνος. Ο Κιουρτσόγλου Ο ΜΠΑΣΙΣΤΑΣ έχει παίξει σε δίσκο του ρουβά ο Μυστακίδης έχει πάρει σβάρνα όλα τα σκυλάδικα,ο Στόικος έχει παίξει σε δίσκους που είναι..... άστα να πάνε-παραδοσιακοσκυλομοντέρνα.Τι να κάνουν? έτσι είναι η ζώη.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:για τους μουσικούς 18 έτη 2 εβδομάδες πριν, #2588

  • drosulitis
  • drosulitis's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 12
  • Κάρμα: 0
...λοιπόν, εγώ να πω ότι έχω δει τον Λάντσια να παιζει ντραμς και συνθεσάιζερ μαζι, με ένα τρόπο τόσο απλό που αναρωτιόμουν, αφού ειναι τόσο απλό, εγώ γιατί δεν μπορώ να το κάνω?...
...ο Κιουρτζόγλου... τον εχω δει με κανα 2-3 μπάντες... μα καλα, έχει τοσες δυνατότητες ένα μπάσο? δεν ξέρω για το μπάσο αλλά ο Κιουρζόγλου τις έχει...αν ´φτιαχνόταν μία μπάντα με τους καλύτερους μουσικούς, παγκοσμίως, αυτός θα έπρεπε να ήταν ο μπασίστας... (απ' όσα έχω ακούσει εγώ...)
...πριν κανα δυο χρόνια, είχα παει στο αλαβαστρο να ακούσω λάιβ του Γιατζισιάν... ήταν μαζί του και ένας άραβας ουτίστας... το είχε λιώσει το όργανο... σε μια παρέα, σαν πελάτης, ήταν και ο Σαραγούδας... κάθε 5 λεπτά σηκωνόταν και τον επευημούσε... για τέτοιο σολίστα μιλάμε...
...τέλος πάντων... μετά από κανα 2-3 μήνες πετυχαίνει αυτόν τον τύπο, ο αδελφός μου σε ένα ψιλοσκυλε μαγαζί στον Πειραια να τραγουδάει και να παίζει ούτι στο οριεντάλ πρόγραμμα του μαγαζιού και του λέει... καλα ρε συ, τι κάνεις εδω? εγώ σε ειχα δει στο αλαβαστρο κλπ κλπ...και του απαντάει ότι το αλάβαστρο ήταν άλλη φάση και ότι εκει γινόταν κάτι άλλο...
...συμπέρασμα... άλλο η τέχνη και άλλο ο βιοπορισμός...!!!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:για τους μουσικούς 18 έτη 2 εβδομάδες πριν, #2592

  • PaP
  • PaP's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 62
  • Κάρμα: 0
Ενα άλλο παράδειγμα είναι ένας γνώστος μου που λέγεται Γιώργος Μανιάτης και συνήθως παίζε drums στη Γαρμπή αλλά όταν παίζει για πάρτι του σαρώνει ότι jazzy/funky/latin υπάρχει...
Τεσπα
Το θέμα είναι ότι και εμείς μερικές φορές έχουμε και ένα ακαταμάχητο σνομπισμό με τους πιο λαικούς (αν υπάρχουν ακόμα) του πενταγράμμου. Γιατί σίγουρα η Γαρμπή και ο Ρέμος και και... έχουν πολλά σκουπίδια αλλά μερικές φορές έχουν και κάποια λίγα τραγούδια που πραγματικά συγκινούν ή χαροποιούν πολύ μα πολύ κόσμο... και δε μπορούμε να το παραβλέπουμε αυτό νομίζω γιατί στην ουσία αυτό θα πει λαϊκή μουσική. Βέβαια λαϊκή μουσική με Glamour δε νοείται αλλά νομίζω καταλαβαίνετε τι θέλω να πω... αλλιώς να ανοίξουμε ένα άλλο τόπικ.... ;)
Πέρα από τους λόφους, πέρα από τα βλέφαρα
υπάρχει τόπος και για σένα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:για τους μουσικούς 18 έτη 2 εβδομάδες πριν, #2593

  • geoskoul
  • geoskoul's Avatar
Κακά τα ψέματα παιδιά. ¼ταν υπαρχουν τρέχουσες υποχεώσεις, καταλαβαίνουμε όλοι νομίζω, τι εννοώ, θα πας να παίξεις και στο σκυλάδικο και σε χάλια δισκογραφικές δουλειές και σε χάλια συνεργασίες. Η μόνη διέξοδος που έχω βρει τα τελευταία χρόνια:(Τα βαφτίζω όλα ¨μελέτη¨practice κατα το ελληνικότερο) και ετσι πορεύομαι :(
Οάσεις κατα καιρούς υπάρχουν, αλλά.....................Οάσεις.
Ευτυχώς μας έχουν μείνει ακόμα τα αυτία και η ψυχή.
¸κκληση στη Λύρα: μην αργείτε άλλο στην έκδοση του δίσκου του Θανάση.
:mad:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:για τους μουσικούς 18 έτη 2 εβδομάδες πριν, #2597

  • bob
  • bob's Avatar
PaP έγραψε:
Ενα άλλο παράδειγμα είναι ένας γνώστος μου που λέγεται Γιώργος Μανιάτης και συνήθως παίζε drums στη Γαρμπή αλλά όταν παίζει για πάρτι του σαρώνει ότι jazzy/funky/latin υπάρχει...

Eίναι αυτός που έπαιζε πέρσι στην Aρχιτεκτονική με τον Tουρνά?

Eίναι καταπληκτικός ντράμερ....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: