Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 6 μήνες πριν, #19341

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Εννοώ ότι θα ήθελα ένα δίσκο που να είναι 100% (ή έστω 90%)μάλαμας, σε μουσική στίχους, ερμηνείες, όπως ήταν ο Λαβύρινθος που, για τα δικά μου δεδομένα τουλάχιστον είναι αξεπέραστος.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: MeLiTzaNio, στις: 15/09/2007 17:37
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 6 μήνες πριν, #19343

Χρήστος Γιαλαμάς έγραψε:
της Φωτεινής Λαμπρίδη,

lol<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Στέφανος Λαμπρίδης, στις: 15/09/2007 18:57
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 6 μήνες πριν, #19346

  • κρυστάλλινος αρουραίος
  • κρυστάλλινος αρουραίος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • "βασιλικό χαϊδεύει με το 'να χέρι της"
  • Καταχωρήσεις: 1768
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 9
  • Κάρμα: 59
MeLiTzaNio έγραψε:
έμενα πάντως δε θα με χάλαγε να πάει μια 11ετια πίσω :P :P

Ακριβως ομως!
Λαβυρινθοι δεν γραφονται ευκολα...
"...κι εμένα, που ξαγρύπνησα, με πιάνει η ανησυχία,
αν είναι οι αναμνήσεις μου ψεύτικες ή σωστές..."
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 6 μήνες πριν, #19353

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
mitsman έγραψε:
¸χω την εξής απορία-επιθυμία: Θα μπορούσε ο Μάλαμας να ξεπεράσει το παγιωμένο στυλ του και να πειραματιστεί σε κάτι έξω από τα νερά του(έχοντας ως παραδέίγματα Αγγελάκα και Θανάση)? Πιστεύω ότι έχει τη μουσική κατάρτηση να μεταπηδήσει σε ένα άλλο επίπεδο.Εξάλλου μετά από μια τετοια πορεία με τραγούδια αξεπέραστα,νομίζω ότι κάθε συγκρηση κάθε νέας δουλειάς στο ίδιο ύφος θα οδηγεί σε μερική απογοήτευση(και λέω μερική γιατί όσο να'ναι ότι Είναι Μάλαμας Είναι Καλό). ;)
Ωστόσο θεωρώ αρκετά πειραματικό το \"Άδειο δωμάτιο\", άλλα θέλω κάτι ακόμα παραπέρα..ένα πιο θαραλέο βήμα!
Ναι ναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, να πάει ένα βήμα ακόμα πιο περά να γίνει «παΐδι των λουλουδιών» να των δούμε με σκισμένα τζινάκια και λουλούδια γύρω γύρω.. να χτυπιέται τραγουδώντας τις τότε μαλακιές τις εποχής&#8230; αρκετά πειραματικό ήταν το «Άδειο δωμάτιο» και νομίζω πως παραήταν &#8230;φτάνουν τα πειράματα&#8230;
MeLiTzaNio έγραψε:
έμενα πάντως δε θα με χάλαγε να πάει μια 11ετια πίσω :P :P
Χαλαρά η 11ετια είναι η καλύτερη άμα πάει. Αλλά ας πάει και μια 7ετις στον φύλακα και δεν θα με χαλούσε καθόλου . άντε ας υποχωρήσω και ας τον αφήσω να πάει έστω στις 13000 μέρες .. αρκεί να μην ξαναπάει στο άδειο&#8230;&#8230; που παραήταν άδειο&#8230;&#8230;.
mitsman έγραψε:
Τέτοια τραγούδια δύσκολα ξαναγράφονται! Ασε που θα φανούνε κάπως αναχρονιστικά!
Ναι αλλά όταν γράφονται δεν είναι αναχρονικά αλλά διαχρονικά&#8230;
MeLiTzaNio έγραψε:
Εννοώ ότι θα ήθελα ένα δίσκο που να είναι 100% (ή έστω 90%)μάλαμας, σε μουσική στίχους, ερμηνείες, όπως ήταν ο Λαβύρινθος που, για τα δικά μου δεδομένα τουλάχιστον είναι αξεπέραστος.Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: MeLiTzaNio, στις: 15/09/2007 17:37
Μαζί σου που, πας ρε καραμήτρο και μελοποιείς «Χάρι» αμάν με αυτόν τον «Χάρι» που τον βάζεις και να τραγουδάει&#8230; η κουκουναροεποχή δεν ξαναγυρνά !!!!
κρυστάλλινος αρουραίος έγραψε:
Ακριβως ομως!
Λαβυρινθοι δεν γραφονται ευκολα...
Το ειπα και εγώ πιο πανω τωρα εσύ τι πεταγεσαι;;;; θες καυγα;;;;;
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 6 μήνες πριν, #19356

  • chameleon
  • chameleon's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 394
  • Κάρμα: 2
navar μαζί σου...άλλωστε ας μην κοροιδευόμαστε ρε παιδια...οχι και οτι δεν εχει πειραματιστεί ο μάλαμας...για ακούστε λίγο τούς δίσκους του...μην τρελαθούμε!Απο την μία βγάζει το άδειο δωμάτιο που ήταν εντελώς \"κλειστός δίσκος\" ενώ πρίν είχε βγάλει το \"ένα\" παιγμένο με δύο κιθάρες...και δεν νομίζω οτι υπάρχουν πολλοί δίσκοι του μάλαμα που σας έχουν απογοητεύσει...να ακούσουμε πρώτα και μετά να κρίνουμε...
κουβεντιάζουν δυο φίλοι
-καλά καπνίζεις ακόμα?
-Ναι..εσύ το έχεις κόψει?
-ουου!!τώρα...έχω πολύ καιρό...
-πόσο καιρό δηλαδή?
-3 χρόνια,6 μήνες και 13 μέρες....
-άστο ρε...δεν το...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 6 μήνες πριν, #19360

  • emerald
  • emerald's Avatar
Πες τα!!!!! Τραγούδια του Μάλαμα δεν είναι μόνο η \"Πριγκηπέσα\", το \"τσιγάρο ατέλειωτο\", τα \"μεταξωτά\" και το \"πετάω πέτρες\". Είναι και το \"όλα τα αρνιέμαι\",το \"με πνίγεις\", τα \"ποντίκια στην αγορά\", το \"πίνω πληρώνω για το χθες\", το \"διεκδικώ σκληρά\", το \"παιχνίδι με τα μαύρα\" κτλ.
Εκτός αυτού είναι απ τους λίγους που έχει συνεργαστεί χωρις κομπλεξ με νέους και παλιούς (καλή ώρα) με την ίδια επιτυχία.
Πόσο ακόμα πρέπει να πειραματιστεί δηλαδή κάποιος για να σας πείσει οτι είναι θαρραλέος.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: emerald, στις: 17/09/2007 14:37
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: