Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Περί επανεκτελέσεων....

Re:Περί επανεκτελέσεων.... 17 έτη 1 μήνας πριν, #13079

  • mitsman
  • mitsman's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 410
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: -23
Τα 2 αερικα ειναι για μενα και 2 διαφορετικα τραγουδια.Και τα δυο εξαιρετικα.Αναλογως τωρα τη διαθεση(κλισέ το ξερώ) θα ακουσε πότε το ένα πότε το άλλο..
Σχετικά με αλλα τραγούδια όπως τον Τειρεσια κ το Rua da bella vista τα προτιμω απο τα ζωντανα παρα απο την Αγρύπνια.Την Αγια Νοσταλγια απο την αλλη την προτιμώ απο την Αγρυπνια παρα απο την πρωτη της εκτελεση.Οι επανεκτελεσεις των Θανασοτραγουδων ειναι για μενα κομματια που ωριμαζουν.Σαν να τους προστιθενται με το χρονο χαρακτηριστικα που (τους) ελιπαν..όπως συμβαινει και με τα δημοτικα τραγουδια κατα καποιον τροπο.
Τι να πει κανείς αλλοστε για το Αστρο του Πρωινου.Ενα στην Ανδρομεδα και στη Γη ενα στην Αγρυπνια κι ενα στα Ζωντανα..εγω θα προτιμησω το τελευταιο καθως πηρε τη φωνη απο το ενα και τη βελτιωμενη μουσικη κ ενορχηστρωση απο το αλλο καθιστόντας το αρτιο,για να μην πω...τελειο!
Τέλος θέλω να αναφερθω και στο Σ'αφεινω γεια(μανουλα μου κ εσεις αγαπημενες μου αδερφουλες) το οποιο ειναι ανεπαναληπτο στα ζωντανα κανοντας το αλλο να δειχνει γυμνο!Κραταει και 1:2 λεπτο παραπανω..στο οποιο νιωθω σαν κιτρινο μολυβι μαραγκου που απο την καβλα τρελαμενο ξεχναω την αρχη της βαρυτητας και οταν τελειωνει το πανδαιμονιο πεφτω στο δαπεδο και σφαδαζω στη σιωπη.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Περί επανεκτελέσεων.... 17 έτη 1 μήνας πριν, #13082

  • highlander
  • highlander's Avatar
Gia mena vasika, kai nomizo oti tha simfonou kai alloi alla oxi o idios o Thanasis, oi epanekteleseis einai anoteres tou original otan einai h fonh tou Thanasi..
Sta Zontana polla tragoudia px teiresias einai pio oraia apo prin logo akrivos ths fonhs tou Thanasi. Den tou aresei h fonh tou alla aresei se emas!!! gia mena ayto einai to kritirio sta remakes...[ mono sto Thanasi, genikos den pao tis epanekteleseis katholou]
:P
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: