Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Λένε για σένα .......

Re:Λένε για σένα ....... 14 έτη 11 μήνες πριν, #28614

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Από τη συνέντευξη του Νικήτα Κλίντ στο Avopolis και το Νίκο Σβέρκο :

Με ποιους θα έπαιζες δηλαδή;


«Με τον ντράμερ από τους Street Buzz. Καλά με τους πάντες παίζω, είμαι ο χειρότερος (γέλια). Αλλά αυτός είναι πολύ καλός. Εννοείται ότι στις Ρόδες έχουμε δέσει πολύ με όλα τα παιδιά από τη μπάντα. Άμα φύγει ένας θα ξενερώσω. ¼σοι φύγαν, φύγαν. Ο Παπατριανταφύλλου μου αρέσει, ο Ντούντου και άλλοι μουσικοί, οι οποίοι δεν είναι τίποτα, απλοί άνθρωποι. Παίξαμε και στο πάρκο με κάτι παιδιά. Τίποτα, παίζαμε Θανάση Παπακωνσταντίνου, ρεμπέτικα».


Τώρα που είπες για τον Παπακωνσταντίνου, πώς σου φαίνεται που λένε ότι έχει γίνει λίγο μόδα;


«Καλά, έχει γράψει φοβερά τραγούδια. Αλλά όχι μόδα και ο Παπακωνσταντίνου! Μόδα είναι το Just Cavalli. Την άκουσε λες; Να είχα γράψει κι εγώ τέτοια κομμάτια και να την είχα ακούσει. ¼σο την έχει ακούσει ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου».


Δεν λέω ότι την άκουσε, αλλά πριν 6-7 χρόνια πήγαιναν στις συναυλίες του 100 άνθρωποι και τώρα πάνε 1000. ¸χει αλλάξει και η σύνθεση του κόσμου.


«Το έδαφος του Μάλαμα και του Παπακωνσταντίνου είναι η Ικαρία. Αν κάνει ένα live, εκεί είναι τώρα. Αλλά είναι και το ότι άμα ξαναβγάλει κομματάρες... Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι ιδιαίτερα κακό με τον Θανάση Παπακωνσταντίνου. Σα να λέμε ότι όλα αυτά όλα τα group που βγήκαν σε Αμερική και Αγγλία, από τους Who μέχρι δεν ξέρω ποιο, γίνανε μόδα. Είναι λογικό, γίνανε παράδοση. Δεν είναι κακό αυτό. Εδώ δεν είχαμε καταφέρει να έχουμε ποτέ συνέχεια στη μουσική. Δεν είναι κακό να περνάει κάτι στο συλλογικό ασυνείδητο. Δεν νομίζω ότι αν ρωτήσεις εδώ τις πιτσιρίκες θα κόψουν τις φλέβες τους για τον Θανάση Παπακωνσταντίνου. Στʼ αρχίδια τους. Ούτε για τον γκόμενό τους δεν θα το κάνουν (γέλια!)».
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Λένε για σένα ....... 14 έτη 11 μήνες πριν, #28671

  • mitsman
  • mitsman's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 410
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: -23
Σκιπίωνας έγραψε:
Από τη συνέντευξη του Νικήτα Κλίντ στο Avopolis και το Νίκο Σβέρκο :

Με ποιους θα έπαιζες δηλαδή;


«Με τον ντράμερ από τους Street Buzz. Καλά με τους πάντες παίζω, είμαι ο χειρότερος (γέλια). Αλλά αυτός είναι πολύ καλός. Εννοείται ότι στις Ρόδες έχουμε δέσει πολύ με όλα τα παιδιά από τη μπάντα. Άμα φύγει ένας θα ξενερώσω. ¼σοι φύγαν, φύγαν. Ο Παπατριανταφύλλου μου αρέσει, ο Ντούντου και άλλοι μουσικοί, οι οποίοι δεν είναι τίποτα, απλοί άνθρωποι. Παίξαμε και στο πάρκο με κάτι παιδιά. Τίποτα, παίζαμε Θανάση Παπακωνσταντίνου, ρεμπέτικα».


Τώρα που είπες για τον Παπακωνσταντίνου, πώς σου φαίνεται που λένε ότι έχει γίνει λίγο μόδα;


«Καλά, έχει γράψει φοβερά τραγούδια. Αλλά όχι μόδα και ο Παπακωνσταντίνου! Μόδα είναι το Just Cavalli. Την άκουσε λες; Να είχα γράψει κι εγώ τέτοια κομμάτια και να την είχα ακούσει. ¼σο την έχει ακούσει ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου».


Δεν λέω ότι την άκουσε, αλλά πριν 6-7 χρόνια πήγαιναν στις συναυλίες του 100 άνθρωποι και τώρα πάνε 1000. ¸χει αλλάξει και η σύνθεση του κόσμου.


«Το έδαφος του Μάλαμα και του Παπακωνσταντίνου είναι η Ικαρία. Αν κάνει ένα live, εκεί είναι τώρα. Αλλά είναι και το ότι άμα ξαναβγάλει κομματάρες... Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι ιδιαίτερα κακό με τον Θανάση Παπακωνσταντίνου. Σα να λέμε ότι όλα αυτά όλα τα group που βγήκαν σε Αμερική και Αγγλία, από τους Who μέχρι δεν ξέρω ποιο, γίνανε μόδα. Είναι λογικό, γίνανε παράδοση. Δεν είναι κακό αυτό. Εδώ δεν είχαμε καταφέρει να έχουμε ποτέ συνέχεια στη μουσική. Δεν είναι κακό να περνάει κάτι στο συλλογικό ασυνείδητο. Δεν νομίζω ότι αν ρωτήσεις εδώ τις πιτσιρίκες θα κόψουν τις φλέβες τους για τον Θανάση Παπακωνσταντίνου. Στʼ αρχίδια τους. Ούτε για τον γκόμενό τους δεν θα το κάνουν (γέλια!)».

axtarmas
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Λένε για σένα ....... 14 έτη 11 μήνες πριν, #28678

  • hatzi_88
  • hatzi_88's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 629
  • Κάρμα: 11
Σκιπίωνας έγραψε:
Από τη συνέντευξη του Νικήτα Κλίντ στο Avopolis και το Νίκο Σβέρκο :

Με ποιους θα έπαιζες δηλαδή;


«Με τον ντράμερ από τους Street Buzz. Καλά με τους πάντες παίζω, είμαι ο χειρότερος (γέλια). Αλλά αυτός είναι πολύ καλός. Εννοείται ότι στις Ρόδες έχουμε δέσει πολύ με όλα τα παιδιά από τη μπάντα. Άμα φύγει ένας θα ξενερώσω. ¼σοι φύγαν, φύγαν. Ο Παπατριανταφύλλου μου αρέσει, ο Ντούντου και άλλοι μουσικοί, οι οποίοι δεν είναι τίποτα, απλοί άνθρωποι. Παίξαμε και στο πάρκο με κάτι παιδιά. Τίποτα, παίζαμε Θανάση Παπακωνσταντίνου, ρεμπέτικα».


Τώρα που είπες για τον Παπακωνσταντίνου, πώς σου φαίνεται που λένε ότι έχει γίνει λίγο μόδα;


«Καλά, έχει γράψει φοβερά τραγούδια. Αλλά όχι μόδα και ο Παπακωνσταντίνου! Μόδα είναι το Just Cavalli. Την άκουσε λες; Να είχα γράψει κι εγώ τέτοια κομμάτια και να την είχα ακούσει. ¼σο την έχει ακούσει ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου».


Δεν λέω ότι την άκουσε, αλλά πριν 6-7 χρόνια πήγαιναν στις συναυλίες του 100 άνθρωποι και τώρα πάνε 1000. ¸χει αλλάξει και η σύνθεση του κόσμου.


«Το έδαφος του Μάλαμα και του Παπακωνσταντίνου είναι η Ικαρία. Αν κάνει ένα live, εκεί είναι τώρα. Αλλά είναι και το ότι άμα ξαναβγάλει κομματάρες... Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι ιδιαίτερα κακό με τον Θανάση Παπακωνσταντίνου. Σα να λέμε ότι όλα αυτά όλα τα group που βγήκαν σε Αμερική και Αγγλία, από τους Who μέχρι δεν ξέρω ποιο, γίνανε μόδα. Είναι λογικό, γίνανε παράδοση. Δεν είναι κακό αυτό. Εδώ δεν είχαμε καταφέρει να έχουμε ποτέ συνέχεια στη μουσική. Δεν είναι κακό να περνάει κάτι στο συλλογικό ασυνείδητο. Δεν νομίζω ότι αν ρωτήσεις εδώ τις πιτσιρίκες θα κόψουν τις φλέβες τους για τον Θανάση Παπακωνσταντίνου. Στʼ αρχίδια τους. Ούτε για τον γκόμενό τους δεν θα το κάνουν (γέλια!)».

Τα πάντα όλα :blink: .
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Λένε για σένα ....... 14 έτη 2 εβδομάδες πριν, #30290

  • mitsman
  • mitsman's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 410
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: -23
Λαυρέντης Μαχαιρίτσας στο ΠοντίκιΑRT

Σνομπάρεις το κοινό?

Μακριά από μένα οι ρατσισμοί. Αλλά, πλέον, τους διακρίνω όλους με την πρώτη ματιά. Όπως τους σκληροπυρηνικούς του Θανάση Παπακωνσταντίνου. Αυτοί είναι που σε σνομπάρουν, νομίζοντας πως έχουν πιάσει τον πάπα από τα...

Θυμάμαι πάντως που οι οπαδοί του Παπακωνσταντίνου αντέδρασαν όταν συνεργάστηκε με τον Σαββόπουλο.

Δεν τράβηξε η συνεργασία, γιατί ο Σαββόπουλος είναι για όλο τον κόσμο, αποτελεί τρομακτικά μεγάλη περίπτωση.

Δεν σου αρέσει ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου?

Καλός μουσικός μεν, αλλά πολύ της μόδας. Τον πατρονάρουν κάποια ραδιόφωνα, τον πατρονάρουν και περιοδικά, μας τα ζάλισαν τόσα χρόνια. Από τη μία το άτεχνο, οι πληβείοι δηλαδή, κι από την άλλη να κόβεις φλέβες. Και ο Αγγελάκας. Ο ένας δίσκος που έβγαλε με τους Επισκέπτες είναι καταπληκτικός, ο άλλος για πέταμα. Και το άλμπουμ με τον Βελιώτη δεν μπορώ να το ακούσω. Ίσως είναι πολύ προχωρημένο για μένα.
Τελευταία Επεξεργασία: 14 έτη 2 εβδομάδες πριν, από τον/την mitsman.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Λένε για σένα ....... 14 έτη 2 εβδομάδες πριν, #30294

  • nicolasgiann21
  • nicolasgiann21's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 331
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 34
Χαχαχαχαχα...Οι σκληροπυρηνικοι του Θαναση ειναι σνομπ και εχουν πιασει τον παπα απο τα...;Ας μην κρινει εξ ιδιων τα

αλλοτρια ο...Λαυρεντης,που (απ'οτι με εχουν ενημερωσει οι συνεργατες μου) οποτε βγαινει στην TV εχει ενα υφος

υπεροπτικο,εγω ειμαι ο ροκας,με τον Τσακνη και τον βαψομαλλια...

Για τον αν ειναι της μοδας ο Θανασης και αν τον πατροναρουν καποια ραδιοφωνα,αυτο εχει γινει με αδικο τροπο

μηπως;Δεν το πιστευω...Αντιθετα τι μπορει να πει καποιος για τον Μαχαιριτσα που τοσα χρονια μοστραρει ως ο απολυτος

ροκ σταρ;Εχει ιστορια στην μουσικη και ηταν και απο τους πρωτοπορους στην εποχη του,ομως πιστευω πως ηρθε ο καιρος

να κατσει και λιγο σπιτι του με τον φιλο του τον βαψομαλλια,να παιξουν καμια μπιριμπα και ο Φοιβος θα τους φτιαξει

χαμομηλακι...

Αυτα...
Άραγε υπήρξαμε ποτέ;Στα όνειρα μας...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Λένε για σένα ....... 14 έτη 2 εβδομάδες πριν, #30302

  • λαμπυρίδα
  • λαμπυρίδα's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Eίναι τα βλέφαρα μου διάφανες αυλαίες...
  • Καταχωρήσεις: 35
  • Κάρμα: 2
Βρε τι έχουμε πάθει με αυτόν τον Μαχαιρίτσα!!! Κάποιο πρόβλημα θα έχει με τον Θανάση δεν εξηγείται...
Όσα δεν φτάνει η αλεπού...
Ας γράψει κανένα τραγουδάκι της προκοπής - χωρίς να αναιρώ όλη του την δισκογραφία, γιατί κάποια κομμάτια ειναί καλά - και ας ξεφύγει κάποια στιγμη απο τις διασκευές ξένων κομματιών... και μετά ας ξαναμιλήσει για τους σκληροπυρηνικούς του Θανάση. Γούστο μας και καπέλο μας! Μπα κακό!! :P :P :P
Και 'γω τον κόσμο θα σου ομορφαίνω
σαν παραμύθι νυχτερινό
κι όταν οι δρόμοι θα σε τυλίγουν
θα σου ζεσταίνω το γυρισμό...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: