Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: neos diskos diafanos

Re:neos diskos diafanos 17 έτη 6 μήνες πριν, #8300

  • meganisi
  • meganisi's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 87
  • Κάρμα: 0
Και σκέψου οτι στο συγκεκριμένο cd θα υπάρχει ένα απο τα πιο επαναστικά και ανατρεπτικά τραγούδια όλων των εποχών (ΑΕΡΙΚΟ).

Και μάλιστα στην καλύτερη της εκτέλεση (ΦΩΤΗΣ).

Αυτό πάντως που εγώ δεν καταλαβαίνω είναι πως κρίνουν ενα cd που δεν έχει καν κυκλοφορήσει.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:neos diskos diafanos 17 έτη 6 μήνες πριν, #8301

  • Oldboy...
  • Oldboy...'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 184
  • Κάρμα: 0
meganisi έγραψε:
Αυτό πάντως που εγώ δεν καταλαβαίνω είναι πως κρίνουν ενα cd που δεν έχει καν κυκλοφορήσει.

Απλά γράφουν αυτά που ακούγονται σα φήμες...
Τέλοσπάντων, και πολύ ασχοληθήκαμε... δεν αξίζει...
Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε εμείς...
ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΣΚΟΤΑΔΙΑ ΦΩΣ...?

Νατζίμ Χικμέτ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:neos diskos diafanos 17 έτη 6 μήνες πριν, #8302

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Εγώ δε χαλάστηκα τόσο με το \"βατό\" (εντάξει μια λέξη είναι και αυτή, ας μην το κάνουμε θέμα) όσο με τον παραλληλισμό με άλλους δίσκους και κυρίως με το υπονοούμενο περί \"υποτιθέμενων\" κοινών τακτικών .... μου φανηκε κομμάτι άκυρο όλο αυτό ...<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: MeLiTzaNio, στις: 04/10/2006 16:41
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:neos diskos diafanos 17 έτη 5 μήνες πριν, #10344

  • NPMolvaer
  • NPMolvaer's Avatar
ποτε θα βγει επιτελους ο \"διαφανος\" να τον αγορασουμε !!! :rolleyes:
Ξερετε καμια ακριβη ημερομηνια ???????? τελη νοεμβρη λενε ισχύει???
σαν πεινασμενος ονειρευομαι καρβελια!!! :laugh: :laugh: :laugh:<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: NPMolvaer, στις: 07/11/2006 18:00
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:neos diskos diafanos 17 έτη 5 μήνες πριν, #10345

  • Πέλα
  • Πέλα's Avatar
Προσωπικά, δε με χαλάει καθόλου το έργο του αγαπημένου μου τραγουδοποιού (ή άλλου καλλιτέχνη) να εντάσσεται μέσα σε ένα (ή περισσότερα) \"είδος\", \"ρεύμα\", \"στυλ\", \"σχολή\" ή όπως αλλιως το λένε οι κριτικοί. Καταλαβαίνω πως ο ίδιος ο καλλιτέχνης (και πολύ περισσότερο το έργο του) ίσως να ασφυκτιά μέσα σε μια κατηγορία αλλά δε μπορεί να ξεφύγει από την κριτική τέχνης, τη φιλολογία κλπ. Οπότε fair enough.

Το κακό που είναι με τους \"παραλληλισμούς\" δε το βλέπω. Λυπάμαι.

Παρθενογένεση στη τέχνη δεν υπάρχει. ¼λα κάπου θα μοιάζουν με κάτι άλλο, κάπου θα συγκλίνουν, κάπου θα υπάρχουν επιρροές κλπ. Εγώ αυτό πιο πολύ σα γονιμοποίηση το βλέπω.

Ποτέ και πουθενά δεν έχει υπάρξει νομίζω καλλιτεχνικό έργο που \"όμοιό του δεν έχει\" (που λένε).

Επομένως;
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:neos diskos diafanos 17 έτη 5 μήνες πριν, #10401

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
Πέλα έγραψε:
Προσωπικά, δε με χαλάει καθόλου το έργο του αγαπημένου μου τραγουδοποιού (ή άλλου καλλιτέχνη) να εντάσσεται μέσα σε ένα (ή περισσότερα) \"είδος\", \"ρεύμα\", \"στυλ\", \"σχολή\" ή όπως αλλιως το λένε οι κριτικοί. Καταλαβαίνω πως ο ίδιος ο καλλιτέχνης (και πολύ περισσότερο το έργο του) ίσως να ασφυκτιά μέσα σε μια κατηγορία αλλά δε μπορεί να ξεφύγει από την κριτική τέχνης, τη φιλολογία κλπ. Οπότε fair enough.

Το κακό που είναι με τους \"παραλληλισμούς\" δε το βλέπω. Λυπάμαι.

Παρθενογένεση στη τέχνη δεν υπάρχει. ¼λα κάπου θα μοιάζουν με κάτι άλλο, κάπου θα συγκλίνουν, κάπου θα υπάρχουν επιρροές κλπ. Εγώ αυτό πιο πολύ σα γονιμοποίηση το βλέπω.

Ποτέ και πουθενά δεν έχει υπάρξει νομίζω καλλιτεχνικό έργο που \"όμοιό του δεν έχει\" (που λένε).

Επομένως;

Το πρόβλημα είναι ότι (πολύ συχνά) η κριτική της τέχνης βάζει περισσότερο ταμπελίτσες παρά να βλέπει την ουσία. Άσε που τα μεγάλα έργα και οι μεγάλοι καλλιτέχνες έχουν μια τέτοια μοναδικότητα που αποτελούν ολόκληρες κατηγορίες από μόνοι τους!

Επιρροές στην τέχνη υπάρχουν, εννοείται. Κι αυτές δεν περιορίζονται σε ένα μόνο καλλιτεχνικό μέσο. Ο Θανάσης παίρνει υλικό από τόσα άλλα μέσα και (ευτυχώς) δεν το κρύβει. Αυτό όμως με τον παραλληλισμό ενοχλεί γιατί λίγο έλειψε να μας πουν πως ο ένας \"αντιγράφει\" τον άλλον σε τέτοιο βαθμό που ξεφεύγουμε πλέον από την τέχνη και πλέον \"ζηλεύουμε\" και την \"τακτική\" του να βγάζουμει ένα πιο ευρέως αποδεκτό δίσκο αμέσως μετά από ένα πιο δύσκολο. :huh:<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Φοινίκη, στις: 07/11/2006 23:26
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: