Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: ΧΑΙΝΗΔΕΣ-Ο Γητευτής και το Δρακοδόντι

ΧΑΙΝΗΔΕΣ-Ο Γητευτής και το Δρακοδόντι 18 έτη 5 ημέρες πριν, #3664

  • Ζέφυρος
  • Ζέφυρος's Avatar
Χαιρετω ολους τους κατοικους της κοιλαδας!Λοιπον μολις τελειωσα την 1η ακροαση του τελευταιου δισκου των Χαινηδων \"Ο Γητευτης και το Δρακοδοντι\" και ηθελα να μοιραστω μαζι σας τις εντυπωσεις μου!Ενα θα σας πω και πιστευω να καταλαβετε:ΤΟΝ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!Πολυ αρτια δουλεια!Μου γεννηθηκαν παρα πολλα συναισθηματα!Θα ηθελα να μιλησω περισσοτερο για αυτο τον δισκο αλλα φοβαμαι πως θα γινω κουραστικος.Η μοναδικη μου 'ενσταση' πανω σε αυτο τον δισκο ειναι οτι ειναι μεγαλος σε χρονικη διαρκεια(2 cd το ενα 72 λεπτα και το αλλο 52, το ενα με 19 τραγουδια και το αλλο 17,αν και αυτο με τα 17 ειναι ενα αναποσπαστο εργο,μια μεγαλη ιστορια!)και τον καθιστα δυσκολο ως προς την αφομοιωση του!

Υ.Γ:Συμετεχουν Ψαραντωνης, Σωκρατης ,Θαλασσινος και Χαρουλης!

Τα σεβη μου<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Ζέφυρος, στις: 20/04/2006 13:35
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΧΑΙΝΗΔΕΣ-Ο Γητευτής και το Δρακοδόντι 18 έτη 3 ημέρες πριν, #3689

  • Στεφ.
  • Στεφ.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 183
  • Κάρμα: 0
Ο δίσκος είναι όντως πολύ καλός αν και το κατάλαβα απο το 3o άκουσμα και μετά...Ήθελε χρόνο και λόγω της μεγάλης του διάρκειας και εξαιτίας της διαφορετικότητάς του απο τους προηγούμενους(..χμμμ..κάτι μου θυμίζει αυτό..!)Νομίζω οτι το κομμάτι \"7 ποτάμια\"που ερμηνεύει ο Χαρούλης είναι απλά απίστευτο,χωρίς να χρειάζονται παραπάνω διευκρινίσεις!!!Οι στίχοι ξεπερνούν τα όρια της ποίησης και συνθέτουν μια \"ασύλληπτη\" σύλληψη(και ελπίζω αυτό να μην ακούγεται ανόητα υπερβολικό)!Σε ανάλογο κλίμα εντάσσω και \"της Λήθης το σκοτάδι\",ενώ ο \"Ποντικός\" είναι μια ευχάριστη και υπαινικτική νότα στο σύνολο του Δίσκου...Υπάρχει και ένα κρυφο,με τον Αποστολάκη να κρατάει την έκπληξη για το τέλος του πρώτου μέρους...Σίγουρα στα προσωπικά μου,πάντα, δεδομένα οι προηγούμενες δουλειές είχαν ξεχωριστη θέση,αλλά κι αυτός ο δίσκος είναι μια καλή πρόταση!!
Καλή ακρόαση στους έχοντες!!!!
Στου δειλινου την άκρη δε βλέπεις ονειρα....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΧΑΙΝΗΔΕΣ-Ο Γητευτής και το Δρακοδόντι 18 έτη 3 ημέρες πριν, #3691

  • boem
  • boem's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 99
  • Κάρμα: 0
ΕΧΩΝΤΑΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΝ ΔΙΣΚΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΡΙΜΗΝΟ (ΤΟΝ ΕΣΤΙΨΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!) ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΑΝ ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ.Ο ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΠΛΟΥΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΠΡΕΠΕΙ (ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΙΠΛΟ CD).
ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΩΣ ΦΥΣΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ΤΩΝ ΧΑΪΝΗΔΩΝ ΜΟΝΟ ΚΕΡΔΟΣ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΑΚΡΟΑΤΗ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ (ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗ)
\"Keep your faith alive..
Be your self at the live.\"
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: