Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Ψάχνω ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ...

Re:Ψάχνω ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ... 16 έτη 8 μήνες πριν, #18793

  • Maria
  • Maria's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 124
  • Κάρμα: 0
Ωστόσο ο Σκιπίωνας εννοούσε πως δεν θέλει να μετατρέπουν τα wav αρχεία του σε mp3. Και όποιος θέλει να τα μετατρέψει σε mp3, να τα κρατάει για τον εαυτό του και να μοιράζει στους άλλους τα wav. Με λίγα λόγια δεν θέλει να χάνεται η ποιότητα από όσα έχει γράψει. Δεν έχει πρόβλημα να τα ανεβάζουν, επειδή θέλει να τα κρατήσει για τον εαυτό του. Απλά θέλει να τα ανεβάζουν στην αρχική τους μορφή.
Καλές διακοπές :)
Και τούτη η μέρα ας μας βρει
μ' αυτούς που αγαπούμε
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ψάχνω ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ... 16 έτη 8 μήνες πριν, #18794

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Harry Potter έγραψε:
Σκιπίωνας έγραψε:
κρυστάλλινος αρουραίος έγραψε:
Τσάκω! B)

Μια μάνα που 'χε ένα γιο-Μάρθα

www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=C3ECBEA04E315FBD

Επειδή η συγκεκριμένη εκτέλεση είναι από συναυλία που ηχογράφησα με το MD μου, θα ξαναπώ τα ίδια. ¸δωσα τα lives σε δεκάδες άτομα με την παράκληση αν ποτέ τα κάνουν mp3 να είναι μόνο για προσωπική τους χρήση. ¼μως έφτασα σε σημείο να τα δω μέχρι και στο Blue-whitegt,στο οποίο τα οποία είχε ανεβάσει μέλος της Κοιλάδας! Φυσικά ποτέ δε μου είπε ποιός είναι.

Απο δω και πέρα λοιπόν και εξαιτίας 3-4 ατόμων θα παίρνετε τη λέξη με τα πολλά α.

Telika eisai kai poly ilithios. Dika sou einai ta mp3? An o Thanassis eixe provlima tha ebaze dikigorous na kinigisoun ti peirateia. Esi ti eisai?

Εσύ λοιπόν που δεν είσαι ηλίθιος, σε προκαλώ στην επόμενη συναυλία να χώσεις ενα recorder στην κονσόλα, να χάσεις το 1/3 του live μιας και θα ρυθμίζεις ένταση και λοιπές μαλακίες, εν συνεχεία να φας τουλάχιστον 6 ώρες για να το επεξεργαστείς αναλογικά (τιμή και δόξα στον ACES) και όλα αυτά για να μη μειωθεί η ποιότητα της αρχικής ηχογράφησης. Μετά βέβαια θα σε λέω μαλάκα, επειδή θα δίνεις τα wav αρχεία και δε θα θέλεις να ανεβαίνουν σε μορφή mp3.


κρυστάλλινος αρουραίος έγραψε:
Νομιζω οτι αυτα αξιζει να μοιραζονται...
Τι να πω...
Κρατηστε τα για τον εαυτο σας να δουμε τι θα κερδισετε...
Δεν περιμενα τετοια αντιμετωπιση...
Στεναχωρηθηκα πολυ πραγματικα...

Και βέβαια δεν τα κρατάμε για τον εαυτό μας (μάρτυρές μου οι περισσότεροι κάτοικοι της Κοιλάδας) και αν ήθελες πραγματικά να τα πάρεις όπως πρέπει (σε ασυμπίεστα wav και όχι mp3),θα μπορούσες να επικοινωνήσεις μαζί μου.

Harry Potter έγραψε:
Ego nomizo pos o thanassis otan leei pos de thelei na diakinountai ta tragoudia tou mesa apo to site ennoei mesa apo to site. O skipionas ta moirazei apexw apo to site. Gia afto na mi klaigetai meta.Siga! Tora tha mou peis pos o Skipion mpike mesa sto Bluewhite na kanei eyxelaio!!!!!! Gia na kanei paranoma download mpike opos oloi.

Ο Θανάσης λογικά εννοεί υλικό από τους δίσκους του. Ο Σκιπίων μπήκε στο Bluewhite επειδή του τηλεφώνησε νευριασμένος ο ACES και του είπε πως τα live ανέβηκαν σε μορφή mp3 και όχι wav,flac ή nero dolby digital.



κρυστάλλινος αρουραίος έγραψε:
Απ'οτι στιγμη που τα παροντα bootlegs δεν κυκλοφορουν στο εμποριο
δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα!

Στο ότι η ποιότητα τους έχει μειωθεί από 3 έως 10 φορές.
Εννοώ ότι :
Κατεβάζεις το (ήδη συμπιεσμένο μέχρι αηδίας) mp3, το γράφεις σε audio cd. O επόμενος κάνει τη συλλογή που του έγραψες mp3, μειώνει κι άλλο την ποιότητα και πάει λέγοντας. Εμένα λοιπόν και τον ACES μας ενοχλεί αυτό το πράγμα, γιατί τρώμε πολύ χρόνο για να επεξεργαστούμε τις ηχογραφήσεις και ζητάμε ένα πράγμα το οποίο κανείς δεν εφαρμόζει: Αν τα μοιράσει, να τα δώσει σε audio cd ή ασυμπίεστα αρχεία ήχου.

Τέλος, έχω ανεβάσει κι εγώ 3 live ηχογραφήσεις σε mp3. Αυτό όμως το έκανα επειδή οι συγκεκριμένες εκτελέσεις ήταν super και θα ήταν άδικο να μην τις έχουν όλοι. Δε συνέχισα όμως<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Σκιπίωνας, στις: 10/08/2007 15:42
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ψάχνω ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ... 16 έτη 8 μήνες πριν, #18795

  • Harry Potter
  • Harry Potter's Avatar
Σκιπίωνας έγραψε:
Harry Potter έγραψε:
Σκιπίωνας έγραψε:
κρυστάλλινος αρουραίος έγραψε:
Τσάκω! B)

Μια μάνα που 'χε ένα γιο-Μάρθα

www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=C3ECBEA04E315FBD

Επειδή η συγκεκριμένη εκτέλεση είναι από συναυλία που ηχογράφησα με το MD μου, θα ξαναπώ τα ίδια. ¸δωσα τα lives σε δεκάδες άτομα με την παράκληση αν ποτέ τα κάνουν mp3 να είναι μόνο για προσωπική τους χρήση. ¼μως έφτασα σε σημείο να τα δω μέχρι και στο Blue-whitegt,στο οποίο τα οποία είχε ανεβάσει μέλος της Κοιλάδας! Φυσικά ποτέ δε μου είπε ποιός είναι.

Απο δω και πέρα λοιπόν και εξαιτίας 3-4 ατόμων θα παίρνετε τη λέξη με τα πολλά α.

Telika eisai kai poly ilithios. Dika sou einai ta mp3? An o Thanassis eixe provlima tha ebaze dikigorous na kinigisoun ti peirateia. Esi ti eisai?

Εσύ λοιπόν που δεν είσαι ηλίθιος, σε προκαλώ στην επόμενη συναυλία να χώσεις ενα recorder στην κονσόλα, να χάσεις το 1/3 του live μιας και θα ρυθμίζεις ένταση και λοιπές μαλακίες, εν συνεχεία να φας τουλάχιστον 6 ώρες για να το επεξεργαστείς αναλογικά (τιμή και δόξα στον ACES) και όλα αυτά για να μη μειωθεί η ποιότητα της αρχικής ηχογράφησης. Μετά βέβαια θα σε λέω μαλάκα, επειδή θα δίνεις τα wav αρχεία και δε θα θέλεις να ανεβαίνουν σε μορφή mp3.


κρυστάλλινος αρουραίος έγραψε:
Νομιζω οτι αυτα αξιζει να μοιραζονται...
Τι να πω...
Κρατηστε τα για τον εαυτο σας να δουμε τι θα κερδισετε...
Δεν περιμενα τετοια αντιμετωπιση...
Στεναχωρηθηκα πολυ πραγματικα...

Και βέβαια δεν τα κρατάμε για τον εαυτό μας (μάρτυρές μου οι περισσότεροι κάτοικοι της Κοιλάδας) και αν ήθελες πραγματικά να τα πάρεις όπως πρέπει (σε ασυμπίεστα wav και όχι mp3),θα μπορούσες να επικοινωνήσεις μαζί μου.

Harry Potter έγραψε:
Ego nomizo pos o thanassis otan leei pos de thelei na diakinountai ta tragoudia tou mesa apo to site ennoei mesa apo to site. O skipionas ta moirazei apexw apo to site. Gia afto na mi klaigetai meta.Siga! Tora tha mou peis pos o Skipion mpike mesa sto Bluewhite na kanei eyxelaio!!!!!! Gia na kanei paranoma download mpike opos oloi.

Ο Θανάσης λογικά εννοεί υλικό από τους δίσκους του. Ο Σκιπίων μπήκε στο Bluewhite επειδή του τηλεφώνησε νευριασμένος ο ACES και του είπε πως τα live ανέβηκαν σε μορφή mp3 και όχι wav,flac ή nero dolby digital.



κρυστάλλινος αρουραίος έγραψε:
Απ'οτι στιγμη που τα παροντα bootlegs δεν κυκλοφορουν στο εμποριο
δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το προβλημα!

Στο ότι η ποιότητα τους έχει μειωθεί από 3 έως 10 φορές.
Εννοώ ότι :
Κατεβάζεις το (ήδη συμπιεσμένο μέχρι αηδίας) mp3, το γράφεις σε audio cd. O επόμενος κάνει τη συλλογή που του έγραψες mp3, μειώνει κι άλλο την ποιότητα και πάει λέγοντας. Εμένα λοιπόν και τον ACES μας ενοχλεί αυτό το πράγμα, γιατί τρώμε πολύ χρόνο για να επεξεργαστούμε τις ηχογραφήσεις και ζητάμε ένα πράγμα το οποίο κανείς δεν εφαρμόζει: Αν τα μοιράσει, να τα δώσει σε audio cd ή ασυμπίεστα αρχεία ήχου.

Τέλος, έχω ανεβάσει κι εγώ 3 live ηχογραφήσεις σε mp3. Αυτό όμως το έκανα επειδή οι συγκεκριμένες εκτελέσεις ήταν super και θα ήταν άδικο να μην τις έχουν όλοι. Δε συνέχισα όμωςΤο μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Σκιπίωνας, στις: 10/08/2007 15:42

Telika poio einai to provlima sou? Giati mas eipes pos tha paroume ti lexi me ta polla a afou esy eftaiges pou kikloforisan ta tragoudia tou thanassi paranoma? An eixe provlima o thanassis tha evgaine na to pei. Esy eisai o dikigoros tou?
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ψάχνω ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ... 16 έτη 8 μήνες πριν, #18796

  • Shu_Ji
  • Shu_Ji's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 541
  • Κάρμα: 0
δεν εχετε καταλαβει μου φαινεται τι τον ενοχλει. δεν τον ενοχλει η κυκλοφορια, παντα εδινε και εξαιρετικες ηχογραφησεις. το θεμα ειναι η μετατροπη σε μπ3 και η κυκλοφορια σε μπ3 διότι εκαναν πολλη δουλεια με τον aces για να ειναι σε γαματη ποιοτητα και η μετατροπη και κυκλοφορια σε μπ3 χαλαει και παει τζαμπα τοση δουλεια.
Δε μ' αναγνωριζετε γιατι ελειπα καιρο,

τα δακρυα μου δεν σας λενε κατι.

Λοιπον, διηγηθειτε μου τι εγινε εδω

να βρω ξανα του νηματος την ακρη. ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ψάχνω ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ... 16 έτη 8 μήνες πριν, #18798

  • chris219
  • chris219's Avatar
Mias kai uparxei lan8asmena dioxeteumenh energeia (no offence kurioi :y32b4: ) ki opws oloi kseroume sunaulia den 8a xaroume auto to kalokairi, den diorganwnetai oi ths A8hnas kamia 8anasosunaksh kata arxes Septemvrh meria na ginoun ta pragmata swsta? Na gnwristoume kainourgioi me paluous, na pioume :rolleyes: kai na tragoudhsoume kai na kshmerw8oume kai na xaroume live ta tragoudia pou den eprepe na anevoun se mp3 alla se wav, flac h dolby digital?
Ante na to organwsoume kai egw oxi mono mia alla duo pites 8a kanw (h mia oti na&#8217;nai ki h allh melitzanopita, e navar?). Ante giati kapoioi apo krhth uposxe8hkan tsipouro-rakopolemo kai 8a th xasoume thn eukairia an den viastoume&#8230; :unsure: :P
gername reeeeeee <br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: chris219, στις: 11/08/2007 04:35
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ψάχνω ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ... 16 έτη 8 μήνες πριν, #18800

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Shu_Ji έγραψε:
δεν εχετε καταλαβει μου φαινεται τι τον ενοχλει. δεν τον ενοχλει η κυκλοφορια, παντα εδινε και εξαιρετικες ηχογραφησεις. το θεμα ειναι η μετατροπη σε μπ3 και η κυκλοφορια σε μπ3 διότι εκαναν πολλη δουλεια με τον aces για να ειναι σε γαματη ποιοτητα και η μετατροπη και κυκλοφορια σε μπ3 χαλαει και παει τζαμπα τοση δουλεια.

Ο Λ Ε
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: