Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Οι εντυπώσεις μας - "Μαγγανείες"

Re:Οι εντυπώσεις μας - "Μαγγανείες" 11 έτη 9 μήνες πριν, #35275

  • άχραντη σιγή
  • άχραντη σιγή's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • ΩΧΩΧ ΩΧ
  • Καταχωρήσεις: 52
  • Κάρμα: 3
Μετά από δύο βδομάδες και έχοντας εμπεδώσει αρκετά καλα τις "μαγγανείες, η αλήθεια είναι πως όντως αλλιώς τα περίμενα κι αλλίως μου ήρθαν, χωρίς όμως να μπορώ να μιλήσω για απογοήτευση. Νομίζω πως γενικά θα ήθελα περισσότερη πόρωση ;) σε μερικά τραγούδια, όμως είναι τραγούδια του Θανάση που ο Χαρούλης τα έχει φέρει στα "μέτρα" του, εμένα μου αρέσει πολύ το πραδοσιακό στοιχείο του Χαρούλη και κυρίως η γκάιντα-τσαμπούνα σε πολλά με ανατριχιάζει. Νομίζω πως κατά ένα μεγάλο βαθμό με έχει καλύψει. ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΣΕ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΤΟΥ "ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΟΥ" :P
μια κούπα από τη στάχτη μου να φτιάξετε συντρόφοι, σαν θα γεμίζει με κρασί μπορεί να ξαναζήσω!!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Οι εντυπώσεις μας - 11 έτη 8 μήνες πριν, #35287

  • marian
  • marian's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 51
  • Κάρμα: 4
λαμπυρίδα έγραψε:
Ας πω κι εγώ την ταπεινή μου γνώμη :P
Εγώ είμαι σε γενικές γραμμές ικανοποιημένη με τον δίσκο. Όχι κάτι συγκλονιστικό βέβαια, ούτε και κάτι πολύ άσχημο. Σαφώς και θα μπορούσε ενορχηστρωτικά να ήταν πολύ καλύτερος αλλά ας μην τα θέλουμε και όλα δικά μας. Αλλωστε ο Χαρούλης ανήκει στη νέα και καλή φουρνιά μουσικών και τραγουδιστών και στο μέλλον μπορεί να βελτιώσει τα ''κακώς κείμενα'', να αλλάξει μουσικούς, να προσθέσει καινούρια πράγματα, όργανα κλπ κλπ.
Επίσης, πιστεύω ότι πολλοί είχαμε μια χλιαρή θα το έλεγα αντιμετώπιση απέναντι στον δίσκο επειδή τα περισσότερα τραγούδια ήταν γνωστά, τα είχαμε συνηθίσει σε διαφορετικές εκτελέσεις και ίσως μας κακοφάνηκαν. Οι ''Μαγγανείες'' ας πούμε ήταν epic fail στον νέο δίσκο. Και η Ανεμόσκαλα πολύ υποτονική.
Στα συν για μένα ''Η ουρά του αλόγου'' που μου αρέσει πολύ περισσότερο απο την αρχική της εκτέλεση, ''Ο Ραμόν'', και ''Ο ακίνητος''.
Αυτά τα ολίγα από εμένα, αν αλλάξω γνώμη μετά από λιώσιμο του δίσκου, θα επανέλθω ;)
με κάλυψε απόλυτα η Λαμπυρίδα!
(έχω πάθει την πλάκα μου με την ουρα του αλόγου!)
Λοιπον διηγηθειτε τι εγινε εδω, να βρω ξανα του νηματος την ακρη...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: