Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Ραδιόφωνο

Ραδιόφωνο 17 έτη 9 μήνες πριν, #5795

  • Teo
  • Teo's Avatar
Αγαπητοί συνκοιλαδοίτες,

Λόγω και της παλαιότερης περιστασιακής ενασχόλησης μου με το ραδιόφωνο, θα πρότεινα σε αυτό το θέμα να πείτε την άποψη σας για τον καλύτερο ραδιοφωνικό σταθμό.

Αναπόφευκτα, κυριότερο κριτήριο θα είναι η συχνή μετάδοση Θανασοτράγουδων, :laugh: αλλά μπορούμε να λάβουμε και άλλα κριτήρια υπ’ όψιν,
όπως ελευθερία στην έκφραση, παρουσίαση «άγνωστων» καλλιτεχνών κ.τ.λ.

Είναι μια ευκαιρία να γνωρίσουν έτσι και αυτοί που «συμμετέχουν» στην εσωτερική μετανάστευση ραδιοφωνικούς σταθμούς στην πόλη όπου διαμένουν.

¼σο για την Θεσσαλονίκη, πιστεύω πως καλύτερος ραδιοφωνικός σταθμός αυτή την στιγμή είναι ο ΜΥΘΟΣ (93,4) μια και εκτός του ότι πληρεί όλα τα κριτήρια που αναφέρω παραπάνω, εκπέμπει και στο Ιντερνετ (για τα ξενιτεμένα κοιλαδόπουλα …)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Ραδιόφωνο 17 έτη 9 μήνες πριν, #5797

  • Βαλίδορος
  • Βαλίδορος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 196
  • Κάρμα: 0
¸τυχε να ακούσω τον \"Μύθος\" εχθές ...
Είναι καλός σταθμός...
το ίδιο ήθελα να προτείνω και εγώ στην κοιλάδα, μιας και ακόμα ασχολούμαι με το ραδιόφωνο...

Μπορούμε να κάνουμε εκπομπές (διάφορα άτομα απο την κοιλάδα με ένα ειδικό section στο site) με πρόγραμμα και όλα τα καλούδια :D ...Μιας και είμαστε site να γίνονται εκπομπές μέσω ίντερνετ μιας και στα FM είναι λίγο δύσκολο.. ακόμα χεχεχ !!!
~~~ Χίλια Κομμάτια ~~~
...You see now how it ends
I lay it in your hands
Take care of it my friend,
in case you... understand!...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ραδιόφωνο 17 έτη 9 μήνες πριν, #5808

  • Άρτεμις
  • Άρτεμις's Avatar
Το \"παράπονο\" μου απ'τον Μύθο είναι ότι δεν έχει ισχυρό σήμα κι απ'το σπίτι μου δεν τον \"πιάνω\" καλά.... Αλλος σταθμός (έχω κάποιες επιφυλάξεις) είναι ο ¸κφραση 92,4 καθώς και ο Κρατικός 90,0 (από Θεσσαλονίκη). :)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ραδιόφωνο 17 έτη 9 μήνες πριν, #5811

  • Anel
  • Anel's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 768
  • Κάρμα: 0
Παιδιά, δεν ξέρω τι παίζει στη Σαλονίκη, στην Αθήνα πάντως σπάνια ακούς στο ραδιόφωνο Θανάση...και δη τραγούδια με τη φωνή του. Άντε να παίξει τίποτα από Κανά ή Σωκράτη.
Και ο Μελωδία που λίγο πριν κυκλοφορήσει ο τελευταίος δίσκος έπαιζε κανένα νέο τραγουδάκι, το έκοψε κι αυτό...
Το γιατί ή είναι ανεξήγητο ή ευκόλως εννούμενο. Διαλέγετε και παίρνετε...

Γενικότερα αν και υπήρξα μεγάλη λάτρης του ραδιοφώνου τον τελευταίο χρόνο έχω απογοητευτεί πολύ συνειδητοποιώντας ότι οι ραδιοφωνικοί παραγωγοί αδιαφορούν ΠΟΛΥ για ΠΟΛΛΟΥΣ καλούς τραγουδοποιούς-τραγουδιστές-συνθέτες(ή οτιδήποτε τέλος πάντων)και με αυτό τον τρόπο τους θάβουν...
Επειδή για το συγκεκριμένο θέμα θα μπορούσα να μιλώ πάρα πολύ ώρα, θα περιοριστώ σε αυτά τα ολίγα....<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Anel, στις: 28/07/2006 20:45
ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΘΛΙΜΜΕΝΑ Μ' ΕΝΑ ΣΑΡΑΚΙ ΑΡΜΕΝΙΚΟ

http://stahiologiseis.blogspot.com/

(Αχ αυτό το φόρουμ
αχ αυτό το φόρουμ --> τι νοσταλγικό που ακούγεται τώρα πια αυτό...)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ραδιόφωνο 17 έτη 8 μήνες πριν, #5812

  • Teo
  • Teo's Avatar
Θα συμφωνήσω με την Anel, σε ότι αφορά την απογοήτευση απο τα ερτζιανά..

Χαρακτηριστικό παράδειγμα η επιφύλαξη της Άρτεμις για τον ¸κφραση.

Μας είχε συνηθίσει σε άλλα ακούσματα :(
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Ραδιόφωνο 17 έτη 8 μήνες πριν, #5815

  • yiafra
  • yiafra's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 56
  • Κάρμα: 0
Από την Αθήνα και μένα κυρίως η εμπειρία μου.
Τον τελευταιο καιρο ο σταθμος που μουσικά μου αρεσει περισσότερο είναι ο \"105,5 Στο Κόκκινο\", γνωστός και ως ο σταθμός του Συνασπισμού.
Μπόλικες (συγκριτικά...) φορές έχω ακούσει Θανάση, έχει αρκετες διαφορετικού μουσικού ύφους εκπομπες, αρκετά ψαγμένες μερικές, ενώ είναι και ο μόνος σταθμος στην Αθηνα απ' όπου -εγω τουλάχιστον- εχω ακουσει Λένα Πλάτωνος και μάλιστα όχι μία φορά!
¼λα αυτά βέβαια περιπου μεχρι τέλη Ιούνη. Μετά τον κλείσανε για λιγες μέρες και από τον Ιούλη που ξανανοιξε εγώ είμαι Κρήτη.
Αν κάποιος είναι από Ρέθυμνο, φαντάζομαι ότι θα συμφωνεί ότι ο καλύτερος σταθμός επαέ είναι ο \"Ράδιο Ρέθυμνο 99,8\"!
Δύο γέροι σ' ένα καφενείο. Κάθονται έξω. Βλέπουν μια όμορφη κοπέλα να περνά. Την παρατηρούν σε όλο της το διάβα.
Μόλις στρίβει στη γωνία, γυρίζει ο ένας και ρωτά:...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: