Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Για τη χρήση ονοματεπώνυμου

Re:Για τη χρήση ονοματεπώνυμου 18 έτη 3 μήνες πριν, #510

  • soares
  • soares's Avatar
Σκιπίωνας έγραψε:
Στα σκατα που μας σερβιρουν οι \"τεχνοκρατες\" της μουσικης[/quote]

Σωστό κι αυτο! :) Αν και νομίζω ότι προσβάλεις τους τεχνοκράτες που, αν δεν ασχολούνται με τον κόσμο, είναι συνήθως καλά παιδιά :laugh:. Και δεν μπορώ να αρχίσω να λέω ονόματα (όχι για τα καλά παιδιά, για τους άλλους..) γιατί είμαι και ψευδώνυμος ;), αλλά καταλαβαινόμαστε πιστεύω..

Στα του thread συμφωνώ με την Μαρίνα. Πάντως πιστεύω ότι πρέπει να \"κάτσει\" λίγο το thread (όπως η μπεσαμέλ), να το δει και κόσμος, να γράψει την άποψή του. Δεν είναι ΤΟ θέμα συζύτησης, αλλά είναι ένα θέμα..

Καλά και τα άλλα θέματα, αλλά η απορία μου αν τα ελληνικά στην xestikeηforaδastalωnirecords έχουν νόημα έμεινε αναπάντητη. Με τι καρδιά λοιπόν...; ;)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Για τη χρήση ονοματεπώνυμου 18 έτη 3 μήνες πριν, #514

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Σκιπίωνας έγραψε:
Μαρίνα Φραγκίσκου έγραψε:
Σκιπίωνα για τα περί \"πυρήνα δημιουργικής αντίστασης\" δεν κατάλαβα τίποτα. Κάντο μου λίγο πιο λιανά, συμμετέχοντας σε αυτό το forum σε ποιο ακριβώς πράγμα υποτίθεται ότι πρέπει να αντιστέκομαι?

Στα σκατα που μας σερβιρουν οι \"τεχνοκρατες\" της μουσικης

Οι \"τεχνοκράτες της μουσικής\" είναι δυστυχώς σταγόνα στον ωκεανό, Σκιπίωνα. ¸χουν την ελάχιστη, θα έλεγα, ευθύνη στο οργανωμένο έγκλημα που γίνεται κατά της παιδείας, το οποίο είναι η ουσία του προβλήματος και έχει επεκταθεί και στην Ελλάδα την τελευταία 25ετία.

Γιατί πως είναι δυνατόν ένα νέο παιδί να συγκινηθεί από το έργο του Θανάση Παπακωνσταντίνου, όταν σε κάθε τραγούδι έχει καμιά 40αριά άγνωστες λέξεις. Είναι λογικό και επόμενο αυτό το παιδί να ακολουθήσει τους \"τεχνοκράτες της μουσικής\" και οτιδήποτε άλλο του σερβίρεται στοχεύοντας στην αποχαύνωση του.

Δεν είναι καθόλου τυχαίο που όλοι μας ξέρουμε μέσες άκρες να χρησιμοποιούμε τον υπολογιστη, αλλά οι περισσότεροι (βάζω πρώτα απ´όλους τον ευατό μου) δεν ξέρουμε να χρησιμοποιούμε την γλώσσα. Θεωρώ ότι αυτό είναι ένα ουσιαστικό πρόβλημα το οποίο αξίζει όλοι να συζητάμε και να αντισταθούμε αρχίζοντας ο καθένας πρώτα από τον εαυτό του. Δεν είναι δυνατόν να φτάσεις κατευθείαν στο Ω αν δεν περάσεις πρώτα από το Α και όλη την άλλη σειρά που ακολουθεί. Αν όμως διασχίσεις όλη την ακολουθία θεωρώ ότι είναι πανέυκολο να αντισταθείς και στους τεχνοκράτες της μουσικής αλλά και στους λοιπούς χειραγωγούς του πνεύματος μας.
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Για τη χρήση ονοματεπώνυμου 18 έτη 3 μήνες πριν, #537

Καλησπέρα φίλτατοι κι από μένα.

Καταιγισμός μηνυμάτων μέσα σε λιγότερο από ένα 24ωρο για το θέμα που ανοίχτηκε. Είπα και στο πρώτο μου Post ότι δεν έχω και \"πετρωμένη\" άποψη για το θέμα γι´ αυτό και δεν προτίθεμαι να το συνεχίσω. Σύντομα θα ανοίξω καινούριο - και ενδιαφέρον, πιστεύω Thread.

Μαρίνα, η εικασία σου δεν είναι σωστή: επέλεξα συνειδητά να παρουσιάζομαι με ονοματεπώνυμο, δεν το έδωσα από αδέξιο χειρισμό. ¼σοι θυμούνται και από την παλιότερη ιστοσελίδα δεν έκρυψα το όνομά μου ούτε και το e-mail μου το οποίο παρουσίαζα πάντα μαζί με την υπογραφή μου. ¸τσι με είχε βρει και ο Γιάννης για να κουβεντιάσουμε το - φλέγον, τότε - ζήτημα της δημοσιοποίησης στίχων, το καλοκαίρι μετά τη συναυλία της Νίκαιας (το \"θλιμένο ... Πάσχα\", θυμάστε ; ).

¸χονατς αθεϊστικές και αντιεξουσιαστικές ανιλήψεις (είδατε; μού έχω βάλει και ... ταμπέλες) και καθότι δεν είμαι δα και πιτσιρικάς, θέλω να πιστεύω (αυταπάτη ; ) ότι έμαθα πολύ πριν τα 36 μου να παίρνω την ευθύνη των λόγων μου και των πράξεων μου, όπως και οι περισσότεροι φίλοι του Θανάση νομίζω, αλλιώς δεν θα ήταν φίλοι - οπαδοί της μουσικής του και των ιδεών του. Άλλωστε είναι εύκολο να διαπιστώσει κανείς ότι τις γενικότερες αντιλήψεις μου για τα \"κοινά\" τις δημοσιοποιώ συχνότατα και ενυπόγραφα σε άλλο site.

ΟΚ, τέρμα η ... επανασταική γυμναστική για σήμερα. Χάρηκα αλήθεια ποου είπατε όλοι τη γνώμη σας για το θέμα, καλό είναι να το μαζεύουμε, το λένε και ο Σκιπίωνας και ο Μαρινάκης πρέπει να κάνουμε πιο σοβαρές κουβέντες σαν αυτή που πάνε να να ανοίξουν με τη Μαρίνα - κάτω από άλλο τίτλο ίσως, για να μην μπερδεύεται κι ο κόσμος και για να κάνουμε όλοι παιχνίδι;...

Τα σέβη μου<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Αντώνης Περιβολάκης, στις: 30/11/2005 22:04
Γλυκά θα ανοίξει η Κλειδαριά της Πόρτας για το Σύμπαν...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Για τη χρήση ονοματεπώνυμου 18 έτη 3 μήνες πριν, #545

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Αντώνης Περιβολάκης έγραψε:
Καλησπέρα φίλτατοι κι από μένα.

Μαρίνα, η εικασία σου δεν είναι σωστή: επέλεξα συνειδητά να παρουσιάζομαι με ονοματεπώνυμο, δεν το έδωσα από αδέξιο χειρισμό. ¼σοι θυμούνται και από την παλιότερη ιστοσελίδα δεν έκρυψα το όνομά μου ούτε και το e-mail μου το οποίο παρουσίαζα πάντα μαζί με την υπογραφή μου. ¸τσι με είχε βρει και ο Γιάννης για να κουβεντιάσουμε το - φλέγον, τότε - ζήτημα της δημοσιοποίησης στίχων, το καλοκαίρι μετά τη συναυλία της Νίκαιας (το \"θλιμένο ... Πάσχα\", θυμάστε ; ).

Αντώνη διάβασε πιο προσεκτικά το μηνυμα μου. Δεν κατάλαβες τι έγραψα. Και δεν κάνω εικασία, ήμουνα μέσα την στιγμή ακριβώς που εγγραφηκες και εμφανιζόσουνα με το user name γιατί έτσι λειτουργεί το forum και εσύ εκείνη τη στιγμή δεν το ήξερες. Κατόπιν όταν το είδες έβαλες για user name το ονοματεπωνυμο σου επειδή προφανώς συνειδητά ήθελες αυτό ήθελες να εμφανίζεται (δεν αμφισβήτησα την συνηδειτή επιλογή σου). Το ίδιο είχα πάθει και εγώ γι´αυτό μίλησα και για αυτήν την ιδιομορφία του forum συμπληρώνοντας αυτό που είπε ο Σκιπίωνας ότι στα PM φαίνοντα τα ονοματεπώνυμα των περισσοτέρων παρότι όταν συνδέονται εμφανίζεται το user name τους.

Πραγματικά παιδιά με έχει κουράσει αφάνταστα να παρεξηγείτε οτιδήποτε λέω.
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Για τη χρήση ονοματεπώνυμου 18 έτη 3 μήνες πριν, #546

  • Jean Marinaque
  • Jean Marinaque's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 524
  • Κάρμα: 0
Μαρίνα Φραγκίσκου έγραψε:

Πραγματικά παιδιά με έχει κουράσει αφάνταστα να παρεξηγείτε οτιδήποτε λέω.

μήπως δεν φταίμε εμείς για αυτή την παρεξήγηση που λες?
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Λοιπον 18 έτη 3 μήνες πριν, #547

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Επειδη πιστευω οτι το εχουμε παρατραβηξει (οσο δεν παει) , μηπως θα ηταν καλυτερα να σταματησει εδω και τωρα το ολο σκηνικο?

Εγω εκανα πρωτος την νυξη σχετικα με το ονοματεπωνυμο , αλλα η ουσια ειναι οτι τα λεγομενα μου παρεξηγηθηκαν .

Κι αν παρεξηγηθηκε κανενας , ξυδι . Που την βρισκετε την ορεξη?
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: