Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Μελίνα Κανά

Re:Μελίνα Κανά 18 έτη 5 μήνες πριν, #534

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
alatariel έγραψε:
Σκιπίωνας έγραψε:
alatariel έγραψε:
παιδιά, μάλλον ο Ανδρέας Καρακότας είναι... έτσι όπως τον κόβω εγώ... B)

Εσυ δεν εισαι η webμαστρα (oπως λεμε webμαστορας) στο site του Pathfinder που ειναι αφιερωμενο στην Μελινα? ;)

Αυτή ακριβώς! Με σάρκα και οστά! που λέει ο λόγος...
Αφού δε με είπες και webμαστρωπό πάλι καλά!!! :laugh:

Τα σεβη μου . Εχεις κανει φοβερη δουλεια :rolleyes:
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μελίνα Κανά 18 έτη 5 μήνες πριν, #536

  • alatariel
  • alatariel's Avatar
Λοιποοον, αν και μου φαίνεται ότι ανακατεύω τα κάρβουνα την ώρα που πάνε να σβήσουν, ας βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου σ' αυτή την κουβέντα...

Καταρχήν η απορία του Χρήστου ήταν αν μη τι άλλο εύλογη και καλά έκανε και την έθεσε γιατί για πολύ καιρό ήταν κάτι σαν θέμα ταμπού, το περνούσαμε λίγο στα ψιλά γράμματα αν και όλοι αναρωτιόμασταν τι να συνέβη.

Απ' ότι φαίνεται υπήρξε κάποια ρήξη στη σχέση τους και ο κάθε καλλιτέχνης την εξηγεί με τον δικό του τρόπο. Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να υποστηρίξω ούτε τον ένα ούτε τον άλλο. Συνεχίζουν να μ' αρέσουν και οι δύο ο καθένας σ' αυτό που κάνει. Με τον τρόπο πάντως που εξηγούν τα συμβεβηκότα οι ίδιοι οι καλλιτέχνες θεωρώ ότι υπάρχει ένα μερίδιο αλήθειας στα λεγόμενα όλων των αντιπαρατιθέμενων πλευρών. Ούτε ο Θανάσης ας πούμε είχε καμιά υποχρέωση να γράφει τραγούδια στη Μελίνα αλλά ούτε και η Μελίνα είχε καμιά υποχρέωση να υποστηρίζει αυτά τα τραγούδια εσαεί και σε κάθε της συνέντευξη να απολογείται για τη \"στροφή\" της λες και έκανε κανένα έγκλημα.

Τώρα από την άλλη συμφωνώ πως σχεδόν σε κάθε συνέντευξή της αναφέρεται στο ακανθώδες αυτό ζήτημα αλλά από την άλλη ας μην ξεχνάμε ότι απαντά σε ερωτήσεις δημοσιογράφων και ως ένα βαθμό η δυσθυμία της μπορεί να εξηγηθεί και μέσα από αυτό ότι δηλαδή κάθε φορά που της παίρνουν συνέντευξη της ζητάνε να μιλήσει γι' αυτό το ζήτημα. Ενώ στις συνεντεύξεις του Θανάση δε θυμάμαι ούτε σε μία να έχω δει να τον ρωτάνε γι' αυτό και πολυ καλά κάνουν οι εκάστοτε δημοσιογράφοι γιατί δεν είναι ένα ζήτημα που θα μας βοηθήσει να καταλάβουμε καλύτερα το έργο του τραγουδοποιού Θανάση Παπακωνσταντίνου. Το ίδιο όμως θα έλεγα πως ισχύει και για την περίπτωση της Μελίνας Κανά. Δεν έχει νόημα να την ρωτάνε τόσο επίμονα γι' αυτό το θέμα. Ας την ρωτήσουν άλλα πράγματα.

Αυτά τα ολίγα κι από εμένα... :blink:

Εγώ προσωπικά συνεχίζω να ακούω τα διαμάντια που μας άφησαν παρακαταθήκη και μου φτάνει. Μόνο τα τραγούδια που δημιούργησαν είμαστε σε θέση να κρίνουμε γιατί ουσιαστικά αυτά είναι που απευθύνονται σε εμάς και όχι οι μεταξύ τους σχέσεις...

:huh:

Τάδε έφη Ζαρατούστρα!!! :y32b4:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μελίνα Κανά 18 έτη 5 μήνες πριν, #538

  • alatariel
  • alatariel's Avatar
Σκιπίωνας έγραψε:
alatariel έγραψε:
Σκιπίωνας έγραψε:
alatariel έγραψε:
παιδιά, μάλλον ο Ανδρέας Καρακότας είναι... έτσι όπως τον κόβω εγώ... B)

Εσυ δεν εισαι η webμαστρα (oπως λεμε webμαστορας) στο site του Pathfinder που ειναι αφιερωμενο στην Μελινα? ;)

Αυτή ακριβώς! Με σάρκα και οστά! που λέει ο λόγος...
Αφού δε με είπες και webμαστρωπό πάλι καλά!!! :laugh:

Τα σεβη μου . Εχεις κανει φοβερη δουλεια :rolleyes:

Ευχαριστώ και ανταποδίδω φίλε μου! ;)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μελίνα Κανά 18 έτη 5 μήνες πριν, #541

  • giannis
  • giannis's Avatar
''Fue dura la verdad, como un arado.'' Κρίμα...Τελικά για να μπεί κάποιος στο Κονκλάδιο κάποιων αυτοαποκαλούμενων ''ξεχωριστών ατόμων'' πρέπει να ακολουθήσει από την αρχή την πεπατημένη.Να χαιδεψει τα αυτιά (ή τα μάτια) των υπολοίπων και να μη δηλώσει πώς αντιλαμβάνεται ο ίδιος τα γραπτά των άλλων. Και όταν το δηλώσει εύκολα θα μπεί στο περιθώριο. Σε άλλη μια φυλακή. Κι όμως, αυτό το πράγμα ήταν κουτσομπολιό. Με χυδαίες μάλιστα εκφράσεις από μερικούς. (Η Μελίνα πέθανε.Ζήτω η νέα Μελίνα.) ''Είναι πραγματικά σκληρή η αλήθεια, σαν ένα αλέτρι.''
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μελίνα Κανά 18 έτη 5 μήνες πριν, #576

Προτείνω στον admin α σβήσει όλα τα άσχετα με το θέμα μηνύματα. ένας νέος επισκέπτης που μπει στο θέμα θα \"χάσει την μπάλα\". Admin αν και δυσάρεστο μερικές φορές πρέπει να αναλάβεις δράση...
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μελίνα Κανά 18 έτη 5 μήνες πριν, #649

  • ENYPNIO
  • ENYPNIO's Avatar
egw pisteya panta oti h kana htan laikh tragoydistria alla tin etrwge lahano h koultoura afou exei laiko erisma i kopela giati na min to vgalei einai thema taytotitas den einai egkefaliki tragoudistria typoy paspala (oxi oti den moy aresei i paspala moy aresei poly eidika sta xena)einai laikh e ara kala kanei kai paei kai me ton mitropano kai me ton terzi na paei kai me tin natassa kai me opoion thelei giati me ayta kai me ayta poy leei kai savvopoylos tha ftasoume sta gallika me ligo mpoyzoyki na kanw kai ena lesson telos afou ekei xtypaei i kardia tis kai ola ta alla peri thanasi malama einai paparies gia na pernaei i wra eniwse i kopela oti itan laiki tragoudistria se kloybi kai otan kai to idio to kloyvi tin petaxe exw katalave oti prepei na kinithei pros to laiko giati ekei xtypaei i kardia tis twra gia ta ypoloipa kala ekane kai ta pe afou ta eniwthe den tha ta krinw ta exoun krinei para polloi opote mia gnwmi akoma perriti

Symperasma epeidi stin Ellada den plirwnoyme foro paparas leme polles kalws i kakws (kalws mallon logo tzertzeloy)opote amolate elythera
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: