Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 7 μήνες πριν, #19598

  • i0s
  • i0s's Avatar
πουλάκιααα
ελάτε μια βόλτα απ την οδό ονείρων ;)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 7 μήνες πριν, #19617

Το τσίμπησα και γω το δισκάκι...

Το χω ακούσει καμμιά δεκαριά φορές...

Περιέχει κατά τη γνώμη μου αρκετά διαμαντάκια άλλα και αρκετά απογοητευτικά ανέμπνευστα και αδιάφορα κομμάτια (ας όψεται το απωθημένο του Σωκράτη, η συνεργασία του με την κ. Χάρις δηλαδή)...

Θα ακολουθήσει το αναλυτικό review μου (ως συνήθως) εν καιρώ...

υ.γ. Πρώτη φορά πληρώνω τον Γιαννίκο, αν εξαιρέσεις κάνα δυο φορές που πήρα τον Κόσμο του Επενδυτή...
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 7 μήνες πριν, #19620

  • Asmodaius
  • Asmodaius's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 491
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 8
Θα παραθέσω και τη δική μου σφαιρική άποψη, από τις πρώτες 4 ακροάσεις του δίσκου - που σημειωτέον κάθε νέα ακρόαση γλυκαίνει όλο και περισσότερα τα κομμάτια του δίσκου -.
Νιώθω ότι ο Σωκράτης χρησιμοποίησε στοιχεία, από σχεδόν όλο το φάσμα που έχει καλύψει τις 2 τελευταίες δεκαετίες και με εμφανείς κάποιες \"ελαφρές\" επιρροές από την συνεργασία του με τον Αλκίνοο και τη Χαρούλα, το οποίο πιστεύω ότι είναι απολύτως φυσιολογικό όταν έχεις συνεργαστει με κάποιους ανθρώπους για μια μεγάλη συνεχόμενη χρονική περίοδο.
Ίσως και για αυτό δυσκολέυτηκα να δεχτώ κάποια κομμάτια με το πρώτο άκουσμα (Προσπαθείς, Βασίλισσα καρδιά, Η μάσκα).
Σε γενικές γραμμές το θεωρώ σαν μια καλή δουλειά του Σωκράτη, αλλά δεν μπορώ να το τοποθετήσω ψηλά όπως τα προηγούμενα. Και σε προσωπικό επίπεδο αυτό εμένα μου δείχνει κάτι σαν πίεση..
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 6 μήνες πριν, #19722

  • mich alice
  • mich alice's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 11
  • Κάρμα: 0
Συμφωνώ, συμφωνώ.. Ο Μαλαματένιος μας κουράστηκε λίγο. Αν σας αρέσουν τα μουσικά κολάζ, καλύτερα ακούστε Σιγανίδη. Αν θέλετε συνεργασίες ακούστε Ξυδάκη και Θωίδου. Για λαϊκά πατήστε ¨13000 μέρες¨, για ασύγκριτη έμπνευση ¨¸να¨, για έντεχνα ¨Φύλακα¨ και ¨Λαβύρινθο¨, για ροκ καταβολές και απωθημένα \"ασπρόμαυρες ιστοριες\" και \"Άδειο Δωμάτιο\" αντίστοιχα και για αμηχανία \"ΔΡΟΜΟΙ\". Δεν τον καταλαβαίνω. Ανάθεμα την Αλεξίου. Αυτή η ατάλαντη μας τον έμπλεξε τον καημένο. Πού είναι τα ζόρια που τράβαγε κάποτε ο Μάλαμας με τους συνεργάτες; Πού είναι τα τραγούδια που έγραφε μόνο πάνω στη φωνάρα του; Ανέμπνευστος σαν αυτόματος πιλότος μου φαίνεται στους Δρόμους. Ήταν τόσο στάνταρ ότι το βασικό promo του δίσκου θα βασιζόταν στα \"Ξωτικά\"!!!! Γουστάρουμε Σωκράτη, δεν είμαστε τίποτα κολλημένοι που τα βρίσκουν όλοι τέλεια! Ελπίζω κι ο Θανάσης τώρα με τους πιτσιρικάδες να μη μας στενοχωρήσει! Για τον Αγγελάκα και τη συνεργασία του με τον Ψαραντώνη, δεν έχω ενδοιασμούς - θα μας πέσουν τα σαγόνια (θέλω να πιστεύω). Ευτυχώς που διέλυσε τις Τρύπες και δεν αφέθηκε να μουχλιάσει. Τέσπα, ξέφυγα..
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 6 μήνες πριν, #19724

  • hatzi_88
  • hatzi_88's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 629
  • Κάρμα: 11
Για τον Αγγελάκα και τη συνεργασία του με τον Ψαραντώνη, δεν έχω ενδοιασμούς - θα μας πέσουν τα σαγόνια (θέλω να πιστεύω). Ευτυχώς που διέλυσε τις Τρύπες και δεν αφέθηκε να μουχλιάσει. Τέσπα, ξέφυγα..[/quote]

:ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :laugh:

de to gnwriza auto....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σωκράτης Μάλαμας - Δρόμοι 16 έτη 6 μήνες πριν, #19733

  • asxetos13
  • asxetos13's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 154
  • Κάρμα: 0
¼πως κάθε δίσκος θέλει το χρόνο του.
Δύσκολα μια δουλειά μπορεί να ξεχωρίσει με το πρώτο άκουσμα.
Σεμ ολντού ασίκ λαρί
άνθρωπέ μου τί ξεφτίλα
να σου χαλάνε το όνειρο
και συ να τους αφήνεις.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: