Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Σταυρός του Νότου - Από 26/10

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 10 μήνες πριν, #9671

  • Σκ.
  • Σκ.'s Avatar
Με την ''κακοδαιμονεία'' που με δέρνει τις τελευταίες μέρες πολύ φοβάμαι οτι όταν θα ξεμπερδέψω από όλα τα τρέχοντα ζητήματα που με ταλαιπωρούν - αγνοώντας πότε ακριβώς θα γίνει αυτό το ''θαύμα'' - και θα σηκώσω το άτιμο το ακουστικό για να τηλεφωνήσω και να κλείσω τραπέζι , θα είναι όλα reserved ...

Πάλι στο όρθιο με βλέπω να την βγάζω !
Δεν πειράζει , όμως !
Τουλάχιστον , είμαι σίγουρη οτι θα αξίζει τον κόπο ...

Υ.Γ.:Συγχαρητήρια για αυτό το πραγματικά πολύ όμορφο και σεμνό site .
Το ... παρακολουθούσα καιρό και αποφάσισα τώρα - αν και κάπως όψιμα - να γίνω και εγώ μέλος του .
Α! Κάπου εδώ να πω οτι προσφέρομαι και θα ήταν μεγάλη μου χαρά και τιμή αν μπορούσα να βοηθήσω και εγώ από την πλευρά μου στα της διαχείρισης - οργάνωσης του site καθώς έχω ξοδέψει πολύ από τον χρόνο μου σπουδάζοντας πληροφορική .
Καλή συνέχεια σε όλους
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 10 μήνες πριν, #9678

  • astavr
  • astavr's Avatar
Και το www.nafpaktia.com στην \"μάχη\" διάδοσης του Θανάση....
Θανάση, ερχόμαστε να σε δούμε.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 10 μήνες πριν, #9687

  • meruko!
  • meruko!'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 56
  • Κάρμα: 0
Καλημερούδια συνΚοιλαδήτες! Τι έγινε; Κοιμάστε ακόμα; Θα δώσω την πρώτη ανταπόκριση;
Λοιπόν στα πολύ γρήγορα πριν ξαναβουτήξω στη δουλειά: Μία πάρα πάρα πολύ καλή εμφάνιση ήταν η χθεσινή του Θανάση!!! Πολύ ανανεωμένο πρόγραμμα, πολλά από τα καινούρια αλλά κυρίως τραγούδια που είχαμε χρόνια να ακούσουμε (μοιραία κάποια αγαπημένα από τα χιλιοπαιγμένα έμειναν έξω -Θανάση, χωρίς Αγρύπνια, πώς να πάω για ύπνο;;!!;;;), ο Θανάσης σε κέφια, η μπάντα ορεξάτη, ανέβηκε στη σκηνή και ο Μάλαμας που ήταν εκεί... Τι άλλο να ζητήσει κανείς; Μπράβο και πάλι μπράβο!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 10 μήνες πριν, #9688

  • Ντάντη
  • Ντάντη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 299
  • Κάρμα: 0
Πείτε κι άλλα, πείτε κι άλλα........
'Ακου, βλέπε, σώπα.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 10 μήνες πριν, #9689

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Μετρήσαμε κάμποσα ναυτικά μίλια ..... πήγαμε - γυρίσαμε :(

Αγαπητοί συνκοιλαδιστές,

Η χτεσινή βραδιά στο Σταυρό ήτανε απίστευτη, μαγική, φανταστική ... τέλειαααααα!!!!!!!!!

Το πρόγραμμα σούπερ ανανεωμένο, τέτοιο που δεν έχουμε ακούσει εδώ και πολλά χρόνια.......

Ακούσαμε Βάλια Κάλντα, Τειρεσία, Τρεις Ανθοί, Άδειοι Τόποι, Τρία Ρουμπαγιάτ , Ούτε Τρυγμός (Φώτη παιδί μου παίξε μου το Σολ), ¼νειρο (σε καταπληκτική εκτέλεση από Θανάση, ίσως την ωραιότερη που έχω ακούσει), 360χλμ, Γριές (ακούς Κρυστάλινε Αρουραίε ;) ), Νυχτέρι (από Θανάση, θεέ μου πόσα χρόνια περιμέναμε αυτή τη στιγμή), Κάτω απ´το μαξιλάρι, ¼ταν Χαράζει, Περσεφόνη?, Φειρούζ, Καλογέροι, Παραβολή του Ασώτου, Liquid, Α. Μάνθος, Κουτεντές (ένα υπέροχο τραγούδι σε μουσική του Βασίλη Μαντζούκη και στίχους της Μάρθας που θα κυκλοφορήσει προσεχώς), Αλαμπάμα σόνγκ (από Μπαντούκ και Μάρθα ..... τα λόγια είναι περιτά), Παλιά Πληγή, Πεχλιβάνης, Διάφανος (από Θανάση βεβαίως βεβαίως), Ματσιφτάρι (από Θανάση και σε έμμετρη μετάφραση διά στόματος Μάρθας), Μιλώ για σένα, Παξιμάδια (από Σωκράτη), Μοσχαροκεφαλή (Θανάσης - Χορωδία), Το Σκουλαρικάκι (Θανάσης - Χορωδία), Στις Χαραυγές Ξεχνιέμαι, Άστρο του Πρωινού, Αποσπερίτης, Κοιλάδα των Τεμπών (από Σωκράτη), Αερικό, Πριγκηπέσα, Ρίξε Τσιγγάνα τα Χαρτιά, Ατσιγγάνα με φωνάζουν, Πέντε μάγκες του Περαία, Βασιλιάς, Διασκευή Παραδοσιακού (από Μαντζούκη και Μάρθα δυστυχώς δεν ενθυμούμαι περισσότερα), Δήμος (από Μάρθα για τους εορτάζοντες) και Κάλαντα.

Μιλάμε για καταπληκτικό πρόγραμμα και για φοβερή ατμόσφαιρα. Απλά άψογα.

¸να τελευταίο περί τιμών. Γενικώς ήταν αρκετά νορμάλ το ποτό στο Τραπέζι σε σχέση με τις περσινές παραστάσεις της Μάρθας. Δηλαδή οι τιμές ποτού ήταν 22€ για το πρώτο και από 10€ για τα επόμενα, στο Τραπέζι πάντα. Προσωπικά τις θεωρώ λογικότατες και το αποτέλεσμα αποζημιώνει και με το παραπάνω..... Για τους ορθίους εξακολουθεί να ισχύει το 10€ είσοδος που είναι γενικώς ότι οικονομικότερο μπορεί να βρει κανείς στην Αθήνα.

Αυτά από με .... κλείνω με την προτροπή να πάτε τρέχοντας
:) :laugh:
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re: Εντυπώσεις από Παρασκευή 27/10 17 έτη 10 μήνες πριν, #9714

Καλημέρα από μένα παιδιά...

Περιττό να πω ότι το πρόγραμμα ήταν εκπληκτικό με ορισμένες αναγκαστικές απώλειες βέβαια (Ανδρομέδα, Αγρύπνια). Αλλά αφού περιείχε τόσα άλλα που δεν είχα ακούσει ζωντανά εδώ και πάρα πολύ καιρό χαλάλι. Καλύτερη στιγμή της βραδιάς για μένα ήταν το Νυχτέρι που είναι και ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια. Εξαιρετική εκτέλεση... ανατρίχιασα ειλικρινά... Η μπάντα εξαιρετική αν και όπως παραδέχτηκε και ο Θανάσης θέλει λίγο ακόμη χρόνο για να ρολάρει ακόμη καλύτερα. Από τα πρωτότυπα της βραδιάς το ότι ο Αποσπερίτης ακούστηκε χωρίς ρεύμα, δηλαδή εντελώς ακουστικά, ενώ όλος ο κόσμος σιγοτραγουδούσε. Ελλείψει Σωκράτη εμείς που πήγαμε Παρασκευή δεν ακούσαμε Παξιμάδια και Κοιλάδα.... Το μόνο ίσως αρνητικό της βραδιάς ότι το κοινό ήταν λίγο περισσότερο απ' ότι θα πρεπε ήρεμο. Συνήθως υπάρχει ένα χρονικό σημείο που ανεβαίνει κατακόρυφα ο παλμός, πράγμα που χθες δε συνέβη. Το πρόγραμμα το πόσταρε πάνω κάτω η Μαρίνα... Εξαιρετική στιγμή επίσης και το μπαγλαμαδάκι με παραμόρφωση προς το τέλος για τη \"Τσιγγάνα\".

Προς τιμήν του ΣτΝ οι τιμές παρέμειναν και φέτος στα περσινά αρκετά λογικά επίπεδα ενώ είχαν αφαιρεθεί και αρκετά τραπέζια άρα υπήρχε πολύ περισσότερος χώρος για ορθίους απ' ότι συνήθως.
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: