Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Σταυρός του Νότου - Από 26/10

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7484

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
έχουμε ξεφύγει τελείως εδώ μέσα.....
μα τελείως.

Εγώ αποχωρώ, και ώρα καλή στη πρύμνη σας κι άερας στα πανιά σας.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7485

  • Samothrax
  • Samothrax's Avatar
εγώ αναρωτιέμαιι... η μπάντα χωράει στο stage του ΣτΝ???????

που οι μουσικοί(8,9 άτομα) και που ο κόσμος???

ο χώρος είναι χάλια (για 'μας)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7486

  • Samothrax
  • Samothrax's Avatar
:y32b4:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7491

Προσωπικά θεωρώ ότι και οι δύο πλευρές έχουν δίκιο. Δεν υπάρχει καλύτερος χώρος δυστυχώς... Ήμουν από τους πρώτους που δυσανασχέτησαν με την είδηση περί χειμερινών εμφανίσεων... Απ´την άλλη αν πάρουμε ως δεδομένο ότι φέτος ο Θανάσης για όλους τους λόγους που προαναφέρθηκαν (πληρωμή μουσικών και τα τοιαύτα) θα μπορούσε να παίξει μόνο σε τέτοιου είδους χώρο, θα καταλήγαμε ότι ο Σταυρός του Νότου είναι το πιο φτηνό στην κατηγορία του τόσο στο εισιτήριο για ορθίους όσο και στο μπουκάλι (αν και εγώ όρθιος στο Σταυρό δεν πρόκειται να πάω ποτέ). Το οικονομικό ζήτημα πιστεύω πως λύθηκέ κατ' αυτόν τον τρόπο καθώς όλοι οι υπόλοιποι χώροι αυτού του είδους είναι πολύ ακριβότεροι και για τις δύο κατηγορίες (βλ. ΜΕΤΡΟ, Γυάλινο Μουσικό Θέατρο κ.α.). Από κει και πέρα στο ζήτημα κατά πό ή αισθητική της μουσικής του Θανάση προσιδιάζει στην αισθητική του συγκεκριμένου χώρου είναι ζήτημα που τίθεται στην κρίση όλων μας...

Κατ' εμέ ο καλύτερος κλειστός χώρος που έπαιξε ο θανάσης, όσο τον παρακολουθώ στα ζωντανά εγώ, ήταν το Θέατρο Χώρα... (από άποψη αισθητικής) Το μέγα πρόβλημα, ωστόσο, συνίσταται στο ότι τέτοιο χώροι δεν διαθέτουν την απαιτούμενη τεχνολογική και ηχητική υποδομή με αποτέλεσμα να αναγκάζεται ο καλλιτέχνης να την ενοικιάζει ανεβάζοντας το κόστος παραγωγής στα ύψη...

Η λύση είναι μία: Για κάθε δύο φορές που θα πηγαίναμε κάπου αλλού (που θα σκάγαμε δηλαδή κανά 20άρικο) θα πάμε μία στο ΣτΝ σε τραπέζι ωστε να μπορούμε να απολαύσουμε τη ζωντανή εμφάνιση...

Αυτά από μένα...
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7508

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Ρε παιδιά, το πρόβλημα δεν είναι οι επιλογές του Θανάση, το πρόβλημα είναι ότι όλοι οι χώροι στην Αθήνα, που φιλοξενούν τέτοιου τύπου σχήματα, είναι άθλιοι, κλειστοφοβικοί, δεν πληρούν καμία προδιαγραφή και είναι τελικώς πανάκριβοι γι αυτό που προσφέρουν. Δηλαδή το Χώρα από που ως που ήτανε καταληλότερος χώρος. Μας στοίβασε μέσα σαν τα ποντίκια και είχε, αν θυμάμαι καλά και με κάθε επιφύλαξη, εισητήριο 18€, πριν δύο χρόνια. Το μόνο του πλεονέκτημα κατά την γνώμη μου, ήτανε ότι είχε την ατμόσφαιρα συναυλιακού χώρου και όχι νυχτερινού κέντρου. Αλλά και από παλαιότερα να το πάρουμε, τα ίδια είναι. Ακόμα και στα μικρής κλίμακας μαγαζιά που έπαιζε παλιά ο Θανάσης υπήρεχε η ίδια αποπνικτηκή ατμόσφαιρα, γιατί τα μαγαζιά στην Αθήνα, έτσι είναι. Είναι όλα χάλια και πουλούν τα χάλια τους πολύ ακριβά. Με αυτές τις συνθήκες ο καλλιτέχνης έχει ως μόνη εναλλακτική να μην παίζει πουθενά. Αλλά και πέρυσι που δεν έπαιξε πουθενά πάλι γκρίνιες είχαμε.
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7509

  • Samothrax
  • Samothrax's Avatar
####### GAGARIN #######
??????????????????????????????
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: