Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Σταυρός του Νότου - Από 26/10

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7476

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
Στέφανος Λαμπρίδης έγραψε:
ΑΛΕΞΗΣ έγραψε:
στεφανε
αν και συμφωνω με αυτο για το σπιτι που λες σαν αποτελεσμα
δεν συμφωνω μαζι σου στην μηδενικη κριτικη των μαγαζιων
τι παει να πει κατσε σπιτι σου?
παει να πει κατσε,φαε το αγγουρι και βουλωστο
προσωπικα πιστευω οτι ειναι μια λαθος επιλογη του θαναση
θα προτιμουσα να επαιζε σε εναν αλλο χωρο
ακομα και ενα μαγαζι του τυπου ρεμπεταδικο θα του πηγενε πιο πολυ
απο το πρωτοκλασατο μαγαζι του ακριβου εντεχνου που ονομαζεται σ.τ.ν
η μουσικη που αγαπαμε διοκεται απ παντου
αν δεν την υποστηριξουμε και εμεις την χασαμε την μπαλα

Αλεξη, ολα καλα, αλλα επετρεψε μου να σου πω και κατι αλλο.

Θαναση δεν ακουμε μονο εμεις (Ευτηχως) αλλα και πολοι αλλοι...
Υπαρχουν δλδ διαφορα ηλικιακα γκρουπ. 20αρηδες τρελλαμενοι, 30αρηδες με οικογενεια (εδω παιζω εγω...), 40αρηδες κοκ...

Ειναι λογικο να υπαρχουν ατομα που γουσταρουν παγκακι και και ρετσινα, αλλα ειναι απολυτα λογικο να υπαρχουν και καποιοι που θελουν να τον ακουσουν σε ενα κλειστο χωρο (Σαν το ΣτΝ στην προκειμενη) με ουισκι (μπλιαχ) ή ενα μπουκαλι Χατχημιχαλη για παραδειγμα...

Το πρωτο γκρουπ καλυφθηκε θελω να πιστευω με τις καλοκαιρινες εμφανησεις του Θαναση.
Το δευτερο θα καλυφθει τωρα.
Ειναι δικαιο δεν νομιζετε?

Σαν αυτο το μοτο που ελεγε, \"Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα....\"

30άρηδες χωρίς οικογένεια.... :P

Συμφωνώ με το Στέφανο, και κάτι αντίστοιχο σκέφτηκα πριν αλλά βαρέθηκα να το γράψω.
Σκεφτόμουν ας πούμε πώς μία φορά θα δω τους Calexico, μία φορά τους Massive Attack, και μία τους Placebo, φέτος και μπορει και γενικότερα. Δε έχω απαίτηση από κανένα καλλιτέχνη να παίζει σε χώρους που εγώ θα μπορώ να τα σκάω για να τον βλέπω όχι μία αλλά 101 φορές, όπως κάνετε οι πιο πολλοί.

Τι γκρίνια είναι αυτή, δεν έχω καταλάβει. Το μόνο που υποψιάζομαι-πέρα από το γενικό επιχείρημα του \"γαμώ το πορτοφόλι μας\"´- είναι πως επειδή ο Θανάσης διαβάζει κανένα πόστ βρήκατε περιθώριο να του την πέσετε. Και δε ξέρω αν θα αναπτυσσόταν τόση πια γκρίνια με άλλους καλλιτεχνες που δεν έχετε καμιά επαφή μαζί τους.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7478

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
σημ.: δε τη πέφτω σε αυτούς που γουστάρουν να πηγαίνουν σε 101 συναυλίες του Θανάση κάθε χρόνο-γιατί ήδη με παρεξηγήσαν κάποια παιδια.

Η γκρίνια είναι ανυπόφορη έως και ύποπτη...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7479

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
Η γκρίνια όμως δείχνει και αγάπη, ενδιαφέρον και ... μια δόση γλυκιάς εξάρτησης.
Εσύ όμως γιατί την πέφτεις στους αντμίνες μας;; λίγο σεβασμό ρε συ. Χθες σου είπε ο Γιάννης πως το έχει στα υπ' όψην και πως θα γίνει.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7481

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
Καθόλου δε την έπεσα! Ζήτησα να κάνουν κάτι, που θα εξυπηρετήσει και κόσμο που δεν μπαίνει στο φόρουμ, και μετά έκανα πλάκα για τις μαρμελάδες στα αυτιά. Πού είναι το κακό;

Εσείς καταχειροκροτήσατε την πρωτοβουλία του άλλου φορουμίτη για το myspace ότι και καλά διαφημίζεται έτσι ο Θανάσης, και το πιο απλό πράγμα του κόσμου να γράψετε τις ημερομηνίες στη πρώτη σελίδα να ενημερώνεται ο κόσμος για κάτι που θα γίνει άμεσα, δε το κάνετε και μου λέτε πως την πέφτω κι από πανω!!!

Ώχου πια!


\"Βγάλτα πέρα μοναχή σου
όπως κάναμ´όλοι μας
γαμώ το πορτοφόλι μας...\"



άντε τσίου!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7482

  • Γιώργος
  • Γιώργος's Avatar
Φυσικά γράφω ,εγώ τουλάχιστον ,επειδή ξέρω πως τα διαβάζει.(αναφέρομαι στο συγκεκριμένο thread)
Γιατί κακό είναι δηλαδή.Θέλω να φτάσει αυτή η άποψη στα αυτιά του.

Απλά τι γίνεται. Εγώ όταν ταυτίζομαι με τα τραγούδια κάποιου δημιουργού,όταν με αγγίζουν τα τραγούδια του μέχρι το κόκαλο ,θέλω να μαθαίνω πράγματα και για τον ίδιο(όχι βέβαια πράγματα του στιλ τι έφαγε σήμερα η αν είναι καλά στην υγεία).Πράγμα το οποίο εχω καταλήξει ότι είναι λάθος γιατί στην πορεία μπορεί να ξενερώσεις με τον ίδιο και να ακυρώσεις και το έργο του. Παρόλα αυτά δεν μπορώ να το αποφύγω .Ετσι λοιπόν όταν μπήκα σε αυτό το τριπάκι ,αρχιζα να διαβάζω συνεντεύξεις και συμφωνούσα με τη στάση που κράταγε γενικότερα απέναντι στη μουσική βιομήχανία.Βέβαια το ιδανικότερο για μένα θα ήταν να μην ανήκε σε αυτήν κανένας καλλιτέχνης αλλά από τη στιγμή που είναι μέσα στα πράγματα κράτησε την καλύτερη δυνατή στάση.

Ξενερώνω λοιπόν όταν λέει ότι δεν βγαίνει στην τηλεόραση επειδή η τηλεόραση είναι ένα μπουρδέλο αλλά από την άλλη πάει και παίζει στο σταύρο του νότου.

Θα μου πεις γιατί τα λέω τώρα αυτά και δεν τα έλεγα και πέρυσι. τα λέω τώρα γιατί τώρα έγινε θέμα.

κάποιος είπε γιατί να το ανάγουμε σε πολιτικό ζήτημα .
Ε δεν μπορώ να μην το κάνω όλα πολιτική είναι στο κάτω κάτω.

:(<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Γιώργος, στις: 20/09/2006 17:19
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 11 μήνες πριν, #7483

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
Πηνειώ έγραψε:
Καθόλου δε την έπεσα! Ζήτησα να κάνουν κάτι, που θα εξυπηρετήσει και κόσμο που δεν μπαίνει στο φόρουμ,
Πολύ καλά έκανες.
και μετά έκανα πλάκα για τις μαρμελάδες στα αυτιά. Πού είναι το κακό&#894;

Το να λες σε κάποιον πως έχει μαρμελάδες στα αυτιά δεν είναι καθόλου μα καθόλου αστείο. Αν νομίζεις πως επείγει η ενημέρωση και εντούτοις αργοπορεί, μπορείς να τους το υπενθυμίσεις σε ΠΜ. Χωρίς μαρμελάδες και βουλοκέρια για να μην γίνονται και παρεξηγήσεις.
Εσείς καταχειροκροτήσατε την πρωτοβουλία του άλλου φορουμίτη για το myspace ότι και καλά διαφημίζεται έτσι ο Θανάσης, και το πιο απλό πράγμα του κόσμου να γράψετε τις ημερομηνίες στη πρώτη σελίδα να ενημερώνεται ο κόσμος για κάτι που θα γίνει άμεσα, δε το κάνετε και μου λέτε πως την πέφτω κι από πανω!!!

Ούτε το πρώτο έκανα αλλά ούτε και το δεύτερο είναι αρμοδιότητα μου.
\"Βγάλτα πέρα μοναχή σου
όπως κάναμ´όλοι μας
γαμώ το πορτοφόλι μας...\"

Αυτό μάλλον αναφέρεται σε πράγματα που εκ φύσεως μόνο μέσα από ένα προσωπικό αγώνα μπορούν να γίνουν. Το θεωρώ εντελώς άσχετο στην προκειμένη περίπτωση.

Και για να μην έχουμε άλλες παρεξηγήσεις, ό,τι λέω αποτελούν καθαρά δική μου πρωτοβουλία και δεν έχω προσυνεννοηθεί με κανέναν.

Κατά τ' άλλα, εδώ με πληρώνουν για έρευνα κι εγώ γράφω στο φόρουμ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: