Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Σταυρός του Νότου - Από 26/10

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 10 μήνες πριν, #9750

  • Πέλα
  • Πέλα's Avatar
Η βραδιά ήταν εκπληκτική!

Το πρόγραμμα κυλούσε σα γάργαρο νεράκι. Ούτε που κατάλαβα για πότε πέρασε η ώρα και φτάσαμε σε ένα πολύ-πολύ γενναιόδωρο encore.

Ο Θανάσης με πολλή ενέργεια και κέφι. Μόνο που δε χορτάσαμε να τον βλέπουμε στη σκηνή. Σε κάθε ευκαιρία κατέβαινε στα παρασκήνια. :)

Η Μάρθα ξεχώρισε (κατα τη γνωμη μου) με την ερμηνεία, τη σκηνική της παρουσία, αλλά και τις ατάκες της που μ'έκαναν και γέλασα με την καρδιά μου (ειδικά όταν παρουσίαζε την μπάντα στο τέλος).

Ο Φώτης ο Σιώτας με στέλνει αδιάβαστη ό,τι και να πει. ¼ποιος τον έχει ακούσει να τραγουδά τα Τρία Ρουμπαγιάτ θα καταλαβαίνει για τι μαγεμένο στόμα μιλάμε...

Για τη μπάντα δε ξέρω να πω και πολλά, γιατί δε ξέρω μουσική. :(
Αλλά οι φίλοι στη παρέα ,που ξέραν, όλο επαινετικά σχόλια έκαναν, τα οποία είναι περιττά μια που όλοι ξέρουμε για τι μουσικάρες πρόκειται το συγκεκριμένο σχήμα.

Ο ΣτΝ ως χώρος δε μου άρεσε ιδιαίτερα. Εννοώ από τη στιγμή που έκλεισα τραπέζι έγκαιρα και δε με ρώτησαν καν αν ήθελα κάτω ή στον εξώστη, μέχρι το ότι τα τραπέζια στον εξώστη είναι στριμωγμένα και υπάρχει ένας εκνευρισμός στην υποδοχή. Επίσης είναι και ένα 7αρι στο τέρμα του εξώστη, απέναντι από το μπαρ, που βλέπεις την ορχήστρα από πίσω. Τα γκαρσόνια ωστόσο είναι μια χαρά, με κατανόηση και απίκο, τόσο που ένιωσα άβολα να μου αδειάζουν το τασάκι κάθε τρεις και λίγο. Οι τιμές ωστόσο μου φάνηκαν σε λογικά πλαίσια.

Ο κόσμος ένιωσα πως είχε παλμό, αφού μετά το ανκόρ (που κράτησε πολύ) θέλαν κι άλλο-κι άλλο και δε σταμάτησαν να τραγουδούν και να χειροκροτούν.

Τέλος, γνώρισα από κοντά κάποιους από τους φορουμίτες που μάλιστα είχαν τη καλοσύνη να μου παραχωρήσουν τη θέση τους στο μπαρ για να απολαύσω το Μιλώ για σένα και με κέρασαν τσιγάρο (lab_mice, meruko, maria, skipi, shu_ji,Σοφία και boem- σας ευχαριστώ και χάρηκα πολύ που σας είδα).

Με τρεις λέξεις: ΝΑ ΠΑΤΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!


Π.


(υγ: νιώθω πως είπα ένα κάρο κοινοτυπίες, κι αυτό γιατί οι περισσότεροι εδώ μέσα συμφωνούμε σ'αυτά, κι όλα έχουν ξαναειπωθεί).
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 10 μήνες πριν, #9756

  • meganisi
  • meganisi's Avatar
Λοιπόν ας γραψω και εγω δυο πραγματάκια για το έξοχο βράδυ της Πέμπτης που πήγα.

Το να ξαναγράψω ποσο ωραία ήτανε και τι ωραία που περασαμε θα ήταν ασκοπο, θελω ομως να γραψω δυο-τρια πραγματικά διαφορετικές στιγμες εκείνης της βραδιάς.

α) η στιγμη που ο Θανάσης ξεχνάει ή μάλλον μπερδεύει τα λόγια στους καλογέρους και αντι να συνεχισει απο εκει που σταματησε αρχίζει το τραγουδι απο την αρχή. Κορυφαίος!

β) την ώρα που παίζει κάποιο απο τα ακυκλοφόρητα και όλα τα παιδιά απο τη κοιλάδα τραγουδουν γυρνά μια κοπελα απο τη παρεα μου και μου λέει: ρε συ αυτο δεν είπε οτι είναι ακυκλοφορητο? αυτοι εκει κάτω πως το ξερουν όλο και μάλιστα όλοι?

γ) χάρηκα πολύ το όνειρο, τους καλογέρους, φυσικά τη παραβολή του ασώτου, τη κοιλάδα, το ματσιφτάρι αλλά θα ήθελα Και τον ΚΑΚΟ ΤΟΝ ΛΥΚΟ (γιατι ρε Θανάση?) και τον καντηλαναφτη.

Μου έλειψαν οι διάφανες αυλαίες

δ) Μάνο, Βαγγέλη, Μαργαρίτα, Μαρίνα, και αλλή μια κοπέλα που δεν θυμάμαι το όνομα χάρηκα πολύ. Τους άλλους ελπίζω την άλλη φορά. Ησασταν λίγο μακριά και γενικα ηταν πολυ στριμωγμένα οπότε δεν μπόρεσα να έρθω να χαιρετήσω. Σας χάρηκα πάντως απο μακριά.

Γιωργη σε ακούμε συνέχισε...

Γεια χαρά
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 10 μήνες πριν, #9757

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
meganisi έγραψε:
β) την ώρα που παίζει κάποιο απο τα ακυκλοφόρητα και όλα τα παιδιά απο τη κοιλάδα τραγουδουν γυρνά μια κοπελα απο τη παρεα μου και μου λέει: ρε συ αυτο δεν είπε οτι είναι ακυκλοφορητο? αυτοι εκει κάτω πως το ξερουν όλο και μάλιστα όλοι?


έπρεπε να της απαντήσεις

\"Αυτό συμβαίνει καλή μου όταν ενα κομμάτι μένει ακυκλοφόρητο επί 15 χρόνια\"

:lol: :lol: :laugh: :P


Γιώργο δεν ξέρω πως τα κατάφερες αλλά έχεις πιάσει ακριβώς την ατμόσφαιρα των \"τοπικών\" καιρικών συνθηκών :) KEEP ON..... ;)
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - Από 26/10 17 έτη 10 μήνες πριν, #9758

  • meganisi
  • meganisi's Avatar
MeLiTzaNio έγραψε:
meganisi έγραψε:
β) την ώρα που παίζει κάποιο απο τα ακυκλοφόρητα και όλα τα παιδιά απο τη κοιλάδα τραγουδουν γυρνά μια κοπελα απο τη παρεα μου και μου λέει: ρε συ αυτο δεν είπε οτι είναι ακυκλοφορητο? αυτοι εκει κάτω πως το ξερουν όλο και μάλιστα όλοι?


έπρεπε να της απαντήσεις

\"Αυτό συμβαίνει καλή μου όταν ενα κομμάτι μένει ακυκλοφόρητο επί 15 χρόνια\"

:lol: :lol: :laugh: :P


Ε δεν είναι μόνο αυτό. Ασε που αν θυμαμαι καλά το τραγούδι ήταν το 360χλμ που δεν είναι και 15 ετών ε? ;)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - 17 έτη 10 μήνες πριν, #9760

  • lab_mice
  • lab_mice's Avatar
26,27,28: 3 μέρες απίστευτες....

Για τον Θανάση και την υπόλοιπη μπάντα δεν θα μιλήσω.....
¼σοι πήγαν εκεί ξέρουν καλύτερα......
Και όσοι δεν πήγαν ... ε τότε δεν ξέρουν τι χάσανε.....

Απλά θέλω να αναφέρω μερικές προσωπικές εντυπώσεις από αυτές τις 3 μέρες....

Καταρχήν χάρηκα και εγώ πολύ μιας και γνώρισα πολλά άτομα από το forum που μέχρι τώρα τα λέγαμε μόνο μέσω msn ...

Το γεγονός ότι την Πέμπτη ο Θανάσης έπαιξε πολλά κομμάτια που είχαμε καιρόοοοοο να ακούσουμε, και κομμάτια σε καινούργιες εκτελέσεις. Απίστευτο πρόγραμμα !!

Μου άρεσε το ότι Πέμπτη και Παρασκευή δεν είχε και πολύ κόσμο.... είναι καλύτερα ο Σταυρός με λίγο κόσμο.... ειδικά το Σάββατο που είμασταν στο όρθιο... ήταν καλύτερα από τις άλλες μέρες.

Μα το κορυφαίο γεγονός κατά την γνώμη μου πάντα ήταν το ότι ύστερα από ΑΠΑΙΤΗΣΗ των παιδιών του forum ήρθε η Πέλα στην παρέα μας και μιλήσαμε. Και περιττό να πω ότι ήταν και ο Σκιπίωνας εκεί και αν εξαιρέσουμε το ότι ο Σκιπι κερνούσε τσιγάρο την Πέλα... σε μια στιγμή τους είδα και αγκαλιασμένους..... Και το κορυφαίο.... το Σάββατο μετά την συναυλία όλοι μας πήγαμε και βρήκαμε τον Θανάση και ο Σκιπίωνας πήρε αγκαλιά πάλι την Πέλα... οπότε ο Θανάσης φώναξε... \"γρήγορα φωτογραφία... αυτό θέλω να το βάλω στο δωμάτιό μου\"... οπότε και σκάσαμε όλοι στα γέλια.... Ελπίζω αυτή η στιγμή να κρατήσει για πάντα.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου - 17 έτη 10 μήνες πριν, #9761

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
lab_mice έγραψε:
Μα το κορυφαίο γεγονός κατά την γνώμη μου πάντα ήταν το ότι ύστερα από ΑΠΑΙΤΗΣΗ των παιδιών του forum ήρθε η Πέλα στην παρέα μας και μιλήσαμε. Και περιττό να πω ότι ήταν και ο Σκιπίωνας εκεί και αν εξαιρέσουμε το ότι ο Σκιπι κερνούσε τσιγάρο την Πέλα... σε μια στιγμή τους είδα και αγκαλιασμένους..... Και το κορυφαίο.... το Σάββατο μετά την συναυλία όλοι μας πήγαμε και βρήκαμε τον Θανάση και ο Σκιπίωνας πήρε αγκαλιά πάλι την Πέλα... οπότε ο Θανάσης φώναξε... \"γρήγορα φωτογραφία... αυτό θέλω να το βάλω στο δωμάτιό μου\"... οπότε και σκάσαμε όλοι στα γέλια.... Ελπίζω αυτή η στιγμή να κρατήσει για πάντα.....


Καταραμένη Νήσος, Νησος των Κουφονησιών :(
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: