Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Εμφάνιση στην Πάτρα (24/9/10)

Re:Εμφάνιση στην Πάτρα (24/9/10) 13 έτη 7 μήνες πριν, #31460

  • κρυστάλλινος αρουραίος
  • κρυστάλλινος αρουραίος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • "βασιλικό χαϊδεύει με το 'να χέρι της"
  • Καταχωρήσεις: 1768
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 9
  • Κάρμα: 59
"Έγινε μαγία " μάγκες.
Περισσότερα αύριο με πιο καθαρό μυαλό.
Ανεκτίμητη βραδιά.
Jasper και λοιποί θεούληδες ανταποδίδω.
Καληνύχτα. ;)
"...κι εμένα, που ξαγρύπνησα, με πιάνει η ανησυχία,
αν είναι οι αναμνήσεις μου ψεύτικες ή σωστές..."
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στην Πάτρα (24/9/10) 13 έτη 7 μήνες πριν, #31461

  • melia
  • melia's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 286
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 9
Πελοπιδας Θ Ε Ο Σ
νηφαλια και παράλογη η γη που περπατώ.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στην Πάτρα (24/9/10) 13 έτη 7 μήνες πριν, #31462

  • Σαμπαζιώτης
  • Σαμπαζιώτης's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • " Αγία νοσταλγία πέλαγο ανοιχτό"
  • Καταχωρήσεις: 39
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 9
Απρόσμενα όμορφα ήταν χθες. Ξεκίνησε σχετικά νωθρά και υποτονικά αλλά επήλθε μια σταθερά ανοδική πορεία του κεφιού. Φάνηκε η "κούραση" των μουσικών από τις προηγούμενες εμφανίσεις. Αυτό το καταλάβαμε κυρίως στα σόλο...
Κατά τα άλλα, είδα μια απίστευτα δεμένη και κεφάτη μπάντα. Το κέφι κρατήθηκε ψηλά λόγω εμών. Και δεν το λέω για να χαϊδέψω τα γένια του φόρουμ. Απλά νομίζω ότι έτσι είναι. Αναμένουμε χειμερινές εμφανίσεις του Θανάση, οπουδήποτε.
ΕΥχαριστώ όλα τα παιδιά του φόρουμ για την φοβερή παρέα τους.
"Μια νύχτα καλοκαιρινή υγρή στη Λισαβόνα, ο ονειροπόλος ποιητής χαϊδεύει τη σιωπή, ο φόρος της διάνοιας πληρώνεται με αγρύπνια, αγρίμι είναι και κρύβεται σε σώμα...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στην Πάτρα (24/9/10) 13 έτη 7 μήνες πριν, #31463

  • alterhoh
  • alterhoh's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 68
  • Κάρμα: 6
Το βράδυ ξεκίνησε με τα χειρότερα σημάδια: τόσο απαθή κόσμο, τόσο αγνοούντα, τόσο αμέτοχο, τόσο αρνητικό στη μέθεξη ποτέ ξανά δεν είδα στη ζωή μου. Εκεί μπροστά, κάτω από τα monitors επικρατούσε τρομερή παγωμάρα (μπορούσες άνετα να στρώσεις να κοιμηθείς). Γουάτ δε φακ! Προκειμένου να βρω από κάπου να πιαστώ, κοίταζα στα βλέμματα μερικών συν-κοιλαδιτών γύρω μου... και κοίταζα ό,τι κι εγώ ένοιωθα: αυτή την αβάσταχτη, αφοπλιστική παγωμάρα.

Το setlist άρχισε να ρολάρει με μια απόλυτα δικαιολογημένη αίσθηση που λάμβανα από τα πρόσωπα των μουσικών του τύπου "άντε να παίξουμε τα κομματάκια μας και να φύγουμε". Βγήκε η Ματούλα. Ξεκίνησαν προσπάθειες για να ανάψει κάπως η φλόγα στην εμπροσθοφυλακή. Παιδιά όπως ο Σαμπαζιώτης, ο jasper, ο dimsab7, o Macubert κράταγαν όρθια τη δεξιά πλευρά (όπως έβλεπες την σκηνή) και οι Melia, Crystal Rat, Ανδρομέδα μαζί με άλλους φρόντιζαν να αρχίζει να ανάβει η φλόγα αριστερά.

Πλησιάζοντας στο «Σ’ αφήνω γειά» η αρχική παγωμάρα έπνεε τα λοίσθια και την θέση της έπαιρνε αγνή φωτιά, εκ Κοιλάδας αναμμένη. Μία μία οι πύρινες οβίδες έφευγαν από τις κάνες των επί σκηνής αρχόντων σε μια ύστατη προσπάθεια η εν σωτηρίω έτει 2010 επίσκεψη στην Πάτρα να μνημονεύεται έστω και για κάτι μετά από καιρό.

Όλα είχαν βρει το δρόμο τους από τη μέση και μετά, οι πλευρές της Κοιλαδο-επίθεσης ενώθηκαν σε έναν πολιορκιτικό κριό ισχύος μεγατόνων (βλέπε «Ανδρομέδα», «Μες την Κοιλάδα των Τεμπών», «στην Αμερική» κλπ) και το στοίχημα κερδίθηκε. Έβαλε το χεράκι του κι ο Μάκης, τα λαρύγγια μας τα θυσιάσαμε στο βωμό της δόξης και ναι, φίλτατες-οι, αγαπημένοι άνθρωποι... έγινε μαγία.
Τελευταία Επεξεργασία: 13 έτη 7 μήνες πριν, από τον/την alterhoh.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στην Πάτρα (24/9/10) 13 έτη 7 μήνες πριν, #31464

  • *Ανδρομέδα*
  • *Ανδρομέδα*'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 104
  • Κάρμα: 1
Φίλε alterhoh τα είπες όλα, πραγματικά..
Επειδή υπήρξε κάμποση αναμονή μέχρι να ξεκινήσει το live, μπορούσαμε να παρατηρήσουμε γενικότερα πολλά πράγματα..
Πραγματικά ξεκίνησε με πολύ ήπιους τόνους και νόμισα πως αυτό θα κάνει τους επί σκηνής να ''ξενερώσουν''...αλλά από ένα σημείο και μετά.. μου έφτανε πώς ένιωθα εγώ,η παρέα μου και ο Θανάσης με τη δική του παρέα πάνω στη σκηνή... και πιστεύω ότι κι αυτοί πέρασαν πολύ καλά.. Είχαν κέφι, είχαν μια δύναμη που τις λιγοστές φορές που τους είδα φέτος, γινόταν ακόμα μεγαλύτερη κάθε φορά.
Που και που,πάνω στους χορούς :silly: έριχνα μια ματιά και στους πίσω.. και κοιτούσαν μ'ένα ύφος λες και είμασταν ούφο... αλλά μετά ξανά αγκαλιές.. οπότε.. :P
Περάσαμε πανέμορφα και πραγματικά είμαι πολύ γεμάτη μετά από όλο αυτό!!!
Ευχαριστώ όλους όσους γίναμε μια αγκαλιά χθες.. Να'μαστε πάντα καλά και όπως μου είπε και ο Θανάσης.. ''πάντα να χανόμαστε και μερικές φορές να βρισκόμαστε''.. :P ;)

υγ: Όπου δεν υπάρχει κρασί, δεν υπάρχει αγάπη. ''Ευριπίδης'' :P :P :P
..αγαπημένα πρόσωπα,αγαπημένα μάτια..έρχονται σαν τα κύμματα κι αφήνουν κατακάθια.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στην Πάτρα (24/9/10) 13 έτη 7 μήνες πριν, #31465

  • ANDREAZ
  • ANDREAZ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 11
  • Κάρμα: 0
Ζω στην επαρχία και δεν έχω τη πολυτέλεια να βλέπω συχνά το Θανάση.Προσπαθώ να τον βλέπω τουλάχιστον μια φορά το χρόνο και το κατάφερα και χθες μετά από ταξίδι 2 ωρών.Αλίμονο αν αρχίσω να γκρινιάζω για λεπτομέρειες.Αξιζε!

Υ.Γ. Απ' το "Σαμάνο" δεν παίχτηκε κανένα κομμάτι. Ηταν εσκεμμένο? Εχω χάσει συνέχειες? Ετυχε? Καθόλου δε με χάλασε αλλά αναρωτιέμαι...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: