Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Σάββατο 9/2

Σάββατο 9/2 16 έτη 7 μήνες πριν, #23100

  • kranagia2008
  • kranagia2008's Avatar
Χαιρετώ όλα τα παιδιά του Φόρουμ. Ο λόγος που ανεβάζω νέο θέμα και δεν συμμετέχω στην ήδη υπάρχουσα συζήτηση για τη συνύπαρξη Θανάση-Διονύση είναι γιατί ο σκοπός μου είναι να μάθω λίγα πράγματα για τα παιδιά που συμμετέχουν σε αυτή την ιστοσελίδα και όχι αυτή καθεαυτή η συναυλία.
Πριν γράψω οτιδήποτε άλλο, θα ήθελα να συστηθώ. Είμαι ένας από τα πρώτα άτομα που ασχολήθηκαν με αυτό το site. ¼ταν ο Γιάννης το διατηρούσε ακόμη κάτω από τη σκέπη της panafonet και στη συνέχεια το φιλοξενήσαμε εμείς σε κάποιο δικό μας server και στη συνέχεια πέρασε στο tk μέχρι τελικά να πάρει αυτή τη μορφή που έχει σήμερα και με τα παιδιά που το φροντίζουν σήμερα. Είμαι ο ένας από τους δύο που αναφέρονται στο στήσιμο των οργανικών (Χ.Α) κι εχω ανεβάσει και αρκετές φωτογραφίες στην αντίστοιχη σελίδα. ¼μως έχω σταματήσει εδώ και πολύ καιρό να γράφω μιας και η σελίδα κατέντησε \"θανασολατρεία\", κάτι το οποίο δεν με έβρισκε και δεν με βρίσκει σύμφωνο. Ο λόγος που ξεκίνησα (στην αρχή) να την διαβάζω και στη συνέχεια να συμμετέχω ήταν επειδή ήθελα όσοι ενδιαφέρονται για το Θανάση να μπορούν από κάπου να μαθαίνουν ποιος είναι ο Θάμυρις, ποια η Φεϊρούζ, ποια η Φιλίποβνα και πάει λεγοντας. Να μαθαίνουν στοιχεία γι' αυτό τον άνθρωπο που μας προσφέρει τόσα πολλά. Κάτι που δυστυχώς έχει εδώ και καιρό σταματήσει. Για παράδειγμα, ακόμα δεν έχω δει στο Γλωσσάρι ποιος ήταν ο Βαλιέχο. Τέλος πάντων. Ο καθένας έχει τις δικές του προτιμήσεις και δεν με αφορά. Απλά το αναφέρω μόνο και μόνο για να εξηγήσω για ποιο λόγο δεν γράφω πλέον.
Για τη συναυλία θα ήθελα να πω ότι για μένα το \"γλυκό\" δεν δένει. Μπορεί ο Θανάσης να είχε στο μυαλό του τον παλιό καλό Διονύση, αλλά σήμερα ο Νιόνιος είναι αλλού γι' αλλού. Για παράδειγμα, στη συνέντευξη που είχαν δώσει στο '7' της Ελευθεροτυπίας, ο άνθρωπος μιλούσε για τη Μαστροκώστα (έτσι όπως αναφέρθηκε τέλος πάντων σε αυτή) κι αυτό για μένα είναι χαρακτηριστικό από το πόσο απέχει από αυτά που σκέφτεται ο Θανάσης (¸ργο Αρ.1 σε Mlb για τσεκούρι και τηλεόραση). ¼σο κι αν γράφανε τα παιδιά που είδαν τη πρώτη συναυλία ότι κάποια στιγμή θα δέσουν και θα κάνουν τρομερό δίδυμο, εγώ ευτό που εισέπραξα είναι ότι και οι δύο θα ήθελαν να βρίσκονται κάπου αλλού.
Υ.Γ. Ο σκοπός που γράφω σήμερα μπαίνει τελικά σαν υστερόγραφο. ¼πως βλέπεις την ορχήστρα, από την πίσω πλευρά, στο αριστερό μέρος καθόντουσαν δύο παληκάρια και μία κοπελιά με μαύρα. Μιλάω για το Σάββατο το βράδυ. Ο ένας ήταν μελαχροινός, με μούσι και γυαλιά και φορούσε μαύρα ρούχα. Κι ο φίλος του ήταν το αγόρι της κοπελιάς που ανέφερα (όπως κατάλαβα). Αν είναι κάποια από αυτά τα παιδιά που γράφουν σε αυτό το φόρουμ ας μου στείλουν μια απάντηση.
Χαιρετώ (με σεβασμό προς όλους όσους συνεχίζουν και κρατάνε αυτή τη σελίδα ενεργή)<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: kranagia2008, στις: 11/02/2008 10:18
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σάββατο 9/2 16 έτη 7 μήνες πριν, #23103

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Καλησπέρα φίλε πρωτομάστορα,

Νομίζω πως στο κείμενό σου μας αδικείς. Ακόμα κι αν το forum το διέπει μία \"Θανασολατρεία\", πράγμα το οποίο εγώ δεν πιστεύω, δεν πρέπει να ξεχνάς ότι δεν είναι αναπόσπαστο μέρος του site. Από μένα έχεις respect, όχι μόνο για τον ¸ναστρον και το Γλωσσάρι, αλλά αυτό δεν αναιρεί το ότι βιάστηκες να μας την πεις, για μία καταχώρηση την οποία δεν είδες.. Τέλος, επέτρεψέ μου να διαφωνήσω με όσα αναφέρεις σχετικά με τη συνεργασία του Θανάση με τον Σαββόπουλο.

No offence
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σάββατο 9/2 16 έτη 7 μήνες πριν, #23106

  • kranagia2008
  • kranagia2008's Avatar
Φίλε Σκιπίωνα, δεν τη λέω σε κανένα. Οπως θα διαβασες, δείχνω απεριόριστο σεβασμό σε όσα κάνετε γιατί ξέρω πόσο κόπο χρειάζονται. Σόρι για τον Βαλιέχο, απλά πάντα τέτοια θεματα τα έψαχνα στο γλωσσάρι.
Σε καμία περίπτωση πάντως δεν θέλω να υποτιμήσω ούτε να προσβάλω κανέναν. Ούτως ή άλλως είναι μακράν το καλύτερο site που αφορά ένα καλλιτέχνη :laugh:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σάββατο 9/2 16 έτη 7 μήνες πριν, #23107

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
kranagia2008 has a point νομίζω, πρέπει να το βάλουμε και στο Γλωσσάρι γιατί είναι πιο πιθανό κάποιος να το αναζητήσει εκεί μιας και αφορά σε στίχους. Mea culpa. Και όποια άλλη πρόταση και πληροφορία για προσθήκες στη σελίδα είναι επιθυμητή πάντα. ;)

Να μάθουμε και μεις ποιος είναι ο Βαλιέχο αλλά να μάθει και η νέα μπάντα να παίζει το τραγούδι. Το Σαββάτο κάνανε πάλι 667 λάθη στα τραγούδια του Θανάση. :mad: No offence κυρία μπάντα αλλά και μεις θέμε να τα απολαύσουμε κάποτε τα τραγούδια.

Επίσης τα σάββατα μιλάει πολύ ο κόσμος. :mad:<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: MeLiTzaNio, στις: 11/02/2008 15:14
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σάββατο 9/2 16 έτη 7 μήνες πριν, #23108

Συμφωνω εν μερη με τον φιλο που εγραψε στην αρχη.Δεν ειναι αναγκη να φερομαστε λες και εχουμε να κανουμε με το ποπ ειδωλο που θελουμε μια τριχα απο τα μαλλια του η ενα κομματι απο τα ρουχα του δεν εχει ουσια αυτο και δεν θα το ηθελε και ο ιδιος ο Θανασης.Καλυτερα να επικεντρωθουμε στο εργο του που εχει να δωσει απο μονο του παρα πολλα πραγματα εγω δεσμευομαι οτι μετα την εξεταστικη μου θα ψαξω για περισσοτερα πραγματα και οσον αφορα το γλωσσαρι κ επειδη δεν ξερω αν μπορω να τα ανεβασω η ιδια θα τα στειλω σε καποιο απο τα παιδια που ειναι συντονιστες για να το τοποθετησει στην καταλληλη θεση.Δεν εχω δει το live τους και δεν εχω γνωμη αλλα πιστευω οτι ο Σαββοπουλος παρολα τα οσα λεει ειναι η βαση πανω στην οποια στηριχτηκε ολη η υπαρχουσα εντεχνη σκηνη και αυτο το εχει πει και ο ιδιος ο Θανασης οτι δηλαδη στα πρωτα του ακουσματα υπηρχε και ο Σαββοπουλος. Καποια πραγματα δεν αλλαζουν και οσο και αν ακουγεται κλισε παραμενουν σταθερες αξιες.Εγω τους εχω εμπιστοσυνη.Ακομα και αν τα πρωτα live οπως λεει ο φιλος δεν πηγαν και τοσο καλα εγω πιστευω οτι θα διορθωσουν οτι χρειαζεται και τελικα το γλυκο θα δεσει!φιλια σε ολους!
..μ'ενα σαράκι αρμένικο για δρόμους που δεν θέλησα στις χαραυγές ξεχνιέμαι..
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σάββατο 9/2 16 έτη 7 μήνες πριν, #23109

  • Dimko Ποδηλάτης
  • Dimko Ποδηλάτης's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 260
  • Κάρμα: 0
MeLiTzaNio έγραψε:
Επίσης τα σάββατα μιλάει πολύ ο κόσμος. :mad:

Τα ιδια και στον σταυρο το Σάββατο...
Πες μου κάτι αληθινό, σαν την ερημιά αυτου που απαγχονίζεται
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: