Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Η επανασταση της ΘΕΙΤΣΑΣ!!!

Re:Η επανασταση της ΘΕΙΤΣΑΣ!!! 16 έτη 7 μήνες πριν, #22919

  • Γιώργος
  • Γιώργος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 122
  • Κάρμα: 0
As afisoume ta peri ths epanastashs sthn akrh. To an einai kapoios epanastaths h oxi tha krithei apo to sunolo twn energeiwn tou kai oxi apo to ean ekatse sto patwma h sto trapezi.
Pantws Dhmhtra mias kai thixtike auto to zhthma gia mena h katastash sumfwna me thn opoia prepei na plhrwsw 40 kai 50 euro gia na dw ton kalitexnh pou agapw ,me anesh, einai provhmatikh. Den to exw kanei pote kai oute prokite.

Eimai enantion ths prokatalipshs kai eidika se zhthmata mousikhs.
Den eixa kanei kanena arnhtiko sxolio gi auth th sunergasia paroti den mou aresei kai idietera o savopoulos. Perimena me agwnia na dw auth th sumpraksh na genniete mprosta sta matia mou kai meta na krinw.
Telika meta apo 2 fores pou eida to live mporw na pw oti den mou arese.

Den prokite na xalasoume tis kardies mas, kouventa kanoume ;)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Η επανασταση της ΘΕΙΤΣΑΣ!!! 16 έτη 7 μήνες πριν, #22920

  • Ζαχαρω
  • Ζαχαρω's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 26
  • Κάρμα: 0
Ημουν και εγω εκει!
Και θα συμφωνησω με το Καβουρι και τον Γιωργο. Δεν καθομουν στα μαξιλαρια, ομως αν καποιος μιλησει για θειτσες ουτε που θα υποπτευθω οτι μιλαει για μενα. Η γενια μου μεγαλωσε και μενα με το Σαββοπουλο, αυτο ομως δεν σημαινει οτι επ ονοματι των συγκινησεων που μου προσεφερε το παλαι ποτε δεν μπορω να δω που το παει....
Δυστυχως!
Η κοινη τους εμφανιση δεν μου αρεσε. Ετσι απλα. Οι μουσικοι του σχηματος ειναι απο τους παρα πολυ καλους που εχουμε αυτη τη στιγμη στον χωρο, κανεις δεν μπορει να πει κουβεντα γι αυτο. Λιγο δεσιμο παραπανο δεν θα εβλαπτε κανεναν αλλα οκ. Αρτια τεχνικα η εμφανιση, ηχος, φωτα κλπ ολα καλα.
Το κοινο τωρα. Αν ελεγα 90/10 θα συμφωνουσατε μαζι μου? Το 90 ειχε ερθει για τον Σ., οσο επαιζε ο Θανασης μπιρι μπιρι. Το 10 παλι τα σπαγε μονο του οπως λεει και το Καβουρι. Εγω ξεκαθαρα στο 10, ημουν τυχερη γιατι διπλα μου ειχα μια τεσσαρα παρεα του 10 επισης και ετσι δεν αισθανθηκα απελπιστικα μονη. -Τα παιδια μου ειπαν θα ξαναπανε, εγω παλι οχι.(Ραντεβου το καλοκαιρι φιλοι μου.)-
Ηταν επιλογη μου να παω αν και αυτη η συνεργασια με προβληματισε πολυ απο την αρχη. Τωρα τουλαχιστον ξερω.
Οι δυο τους πανω στην σκηνη αμηχανοι και οι δυο θεωρω εγω. Το θεμα που πρεπει να διαχειριστουν και οι δυο ειναι η σχεση μαθητη-δασκαλου. Γιατι δεν ειναι τετοια. Ο Σ. αν οχι ανταγωνιστικος ( που εγω πιστευω οτι κατα πολυ βαθος ειναι), εμφανιστηκε πατερναλιστικος. Λες και αλλος γεννηθηκε χτες. Το σχολιο ως προς το κοινο του Θαναση που προσπαθει να τον εμποδισει να προχωρησει η κατι τετοιο τελος παντων, ηταν απαραδεκτο. Οτι δηλαδη τι? Ας μην ημουνα στο στομα του λυκου και ειχα κανα δυο πραγματα να πω.
Να αγνοησει το κοινο του δηλαδη? Και για ποιον να παιζει? Για τους καινουργιους (ονοματα δεν λεμε) που του συνεστησε στα \"καλα μαγαζια\" ο αλλος? Μην παρεξηγηθω, το Πολις μια χαρα μερος ειναι, οι ανθρωποι ειναι που δημιουργουν το περιβαλλον, οχι τα ντουβαρια.
Το κοινο λοιπον ανομοιογενες, η σκηνη αμηχανη (ανιση θα μπορουσα να πω αλλα χρειαζομαι πολλες παραγραφους να υποστηριξω τη θεση μου για να μην πεσουνε καποιοι να με φανε και στην παρουσα φαση δεν εχω τη διαθεση να το κανω, οποτε παραμενω στο αμηχανη).
Οπως λεει λοιπον και ο Χορος σχολιαζοντας την κατασταση του Λαμαχου\" οι νεοι χωριστα ....\"
Ας το δεχτουμε αυτο εμεις οι μεγαλυτεροι.
Ο Σ. αποφασισε (και ισως σωστα) να αγνοησει το πιο προσφατο παρελθον του, οπως περιπου το Ελληνικο Κρατος την Τουρκοκρατια και η Θεσσαλονικη τους εβραιους της. (...η στην αυλη τα κρυβει να ξεχαστουν). Απο τις στιγμες που διασκεδασα περισσοτερο τα αποσπασματα απο τους Αχαρνης, το υπολοιπο το ανεχτηκα, με αυξομειουμενη δυσκολια αλλα χωρις μπιρι μπιρι.
\"Τα σπασα\" οπως λετε και εσεις νεωτεροι μου φιλοι στον Πεχλιβανη, οσο για τα υπολοιπα κλασσικα του Θαναση τα ευχαριστηθηκα αλλα οχι οσο θα ηθελα, βασικα λογω περιστασεων. Η κοιλαδα θελει δουλιτσα ακομα αν ειναι να παρουσιαζεται συχνα, πολυς ο λογος για τα ορυχεια, μπειτε στο YouTube (youtube.com/watch?v=RnyXOktSrgU), τα σχολια δικα σας.
Σε γενικες γραμμες αυτα, με ολη μου την αγαπη, ευχομαι και εγω οπως ο krif σε αλλο ποστ, ο Θανασης να βγει αλωβητος απο την ιστορια αυτη.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Η επανασταση της ΘΕΙΤΣΑΣ!!! 16 έτη 7 μήνες πριν, #22921

  • mictsant
  • mictsant's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Δηλαδή ο Θανάσης πρέπει να παίζει ό,τι θέλει το κοινό του; Κι εγώ που νόμιζα ότι αυτό που τον κάνει σημαντικό είναι το ότι είναι ένας ελεύθερος και ανεξάρτητος καλλιτέχνης που πάντα έκανε αυτό που ήθελε ο ίδιος...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Η επανασταση της ΘΕΙΤΣΑΣ!!! 16 έτη 7 μήνες πριν, #22922

  • Ζαχαρω
  • Ζαχαρω's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 26
  • Κάρμα: 0
Απο ολα οσα διαβασες εσυ αυτο καταλαβες? ΟΚ!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Η επανασταση της ΘΕΙΤΣΑΣ!!! 16 έτη 7 μήνες πριν, #22923

  • mitsman
  • mitsman's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 410
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: -23
Γιώργος έγραψε:


Den einai dunaton na aresoun ta panta pou kanei o thanashs br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Γιώργος, στις: 02/02/2008 22:57

κι όμως είναι! :laugh:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Η επανασταση της ΘΕΙΤΣΑΣ!!! 16 έτη 7 μήνες πριν, #22927

  • κρυστάλλινος αρουραίος
  • κρυστάλλινος αρουραίος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • "βασιλικό χαϊδεύει με το 'να χέρι της"
  • Καταχωρήσεις: 1768
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 9
  • Κάρμα: 59
mitsman έγραψε:
Γιώργος έγραψε:


Den einai dunaton na aresoun ta panta pou kanei o thanashs br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Γιώργος, στις: 02/02/2008 22:57

κι όμως είναι! :laugh:

+1000 :rolleyes:
"...κι εμένα, που ξαγρύπνησα, με πιάνει η ανησυχία,
αν είναι οι αναμνήσεις μου ψεύτικες ή σωστές..."
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: