Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 16 έτη 2 μήνες πριν, #22591

  • myrdel
  • myrdel's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 611
  • Κάρμα: 0
Η Shu-Ji...
Πάντα στον αντίποδα, να δίνει ελπίδα σε όσους δεν έχουν πάει ακόμα να δουν το οποιοδήποτε σχήμα! Πάντα με έναν καλό λόγο..κυρίως για τους μουσικούς!! :P :laugh:
Mundus vult decipi..ergo decipiatur

(Αχ αυτό το addiction,
αχ αυτό το addiction..)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 16 έτη 2 μήνες πριν, #22592

  • Jean Marinaque
  • Jean Marinaque's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 524
  • Κάρμα: 0
ενταξει δεν εχω κατασταλαξει ακομα. Πρεπει να τους ξαναδω. Προβα ηταν χτες. Παντως κατι δεν μου καθεται καλα. Κατι λειπει. Οντως οι μουσικοι ειναι φοβεροι (ειδικα ο Mahlis) αλλα αυτο δεν μου λεει τιποτα εμενα...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 16 έτη 2 μήνες πριν, #22593

  • npan1973
  • npan1973's Avatar
Σιγουρα ηταν προβα και απο οτι ειπαν παιξαν τα κομματια που ηταν τα πιο απροβαριστα και αρα υπηρχαν λαθη και προβληματα στην ροη. Θελει οπωσδηποτε δευτερη επισκεψη σε κανα δυο βδομαδες. Γενικα ξεχνας οτι εισαι σε μαγαζι και εχεις την αισθηση συναυλιας, ειδικα στο μερος του Θαναση. Οι μουσικοι και ο Σαββοπουλος τα δινουν ολα με πολλα απαιχτα κομματια σε ξεσηκωτικη ροκ ενορχηστρωση. Δικια μου γνωμη οτι οταν στρωσει θα παει για απογειωση!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 16 έτη 2 μήνες πριν, #22594

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Σίγουρα επρόκειτο περί πρόβας. Κάποιους όμως η πρόβα τους \"απογείωσε\" και περιμένουν τις \"κανονικές\" εμφανίσεις τους. :) B) :laugh:



<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Σκιπίωνας, στις: 25/01/2008 13:15
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 16 έτη 2 μήνες πριν, #22597

  • bourasnik
  • bourasnik's Avatar
Ήμουν και γω χθες το βράδυ καλεσμένος στην γενική πρόβα του σχήματος.
Σε ότι αφορά την παράσταση, θετικότατες εντυπώσεις, απολύτως επιτυχημένο το πάντρεμα και η χημεία, τόσο των δύο πρωταγωνιστών, όσο και των υπόλοιπων συντελεστών. Ειδικά ο κύριος Κιουρτσόγλου φαινόταν ότι το ευχαριστιόταν πολύ.
Το σχήμα μάλιστα έδειξε διάθεση αυτοσχεδιασμού που σημαίνει ότι άλλο είδαμε χθές άλλο θα δούμε μετά απο 2 εβδομάδες, πράγμα που σημαίνει ότι αν τα καταφέρω με τις υποχρεώσεις, μια δεύτερη βόλτα επιβάλλεται.
Ο κύριος Σαββόπουλος ξανανιωμένος (ή αιώνιος έφηβος όπως φώναξε κάποιος), ο κύριος Παπακωσταντίνου όπως πάντα \"σεμνά και ταπεινά\" (με την πραγματική έννοια), κρύβωντας την δύναμη στους στίχους του. Ο ινδός της παρέας εκπληκτικός (ακόμα και στα δυτικά κρουστά), ο εξ' Αμερικής ¸λληνας στις κιθάρες καλός και η κυρία στις κιθάρες και παραδοσιακά (τζουράδες κτλ.) πρωτότυπη και φρέσκια (ο τρόπος που έπαιζε πάντρευε την λαική μας μουσική με την country). Σε ότι αφορά στα καινούργια τραγούδια που ήταν και η αφορμή της μουσικής συνάντησης, πολύ καλές οι εντυπώσεις τόσο ως ουσία (στίχοι-μουσική), αλλά και ενορχηστροτικά-ερμηνευτικά. Ανυπομονώ να ηχογραφηθεί το εγχείρημα.
Μην ξεχάσω και το ευγενέστατο προσωπικό του χώρου (απο παρκαδόρους μέχρι τις κοπέλες στο σερβίρισμα).
Τελος τα παιδιά της \"κοιλάδας των Τεμπών\" έκαναν αισθητή την παρουσία τους και μετέδιδαν τον ενθουσιασμό και στους άλλους.
Συνολικά μια άψογη βραδιά τόσο καλλιτεχνικά όσο και ως παραγωγή.

Να διεκρινίσω ότι παρότι παρακολουθώ το forum δεν αποτελώ \"ενεργό\" μέλος της κοινότητας. Αυτό μου δίνει και το πλεονέκτημα του να βλέπω τα πράγματα λίγο απ' έξω (ίσως και πιο νηφάλια).
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 16 έτη 2 μήνες πριν, #22608

  • Βιλ
  • Βιλ's Avatar
Καλησπέρα.¸χω κατι φωτογραφίες από Πόλις για ανέβασμα αλλά δεν ξέρω πώς να το κάνω αυτό... :blink:
Θα προτιμούσα να ανεβαίνανε οι φωτογραφίες (εφόσον γίνεται) στο φωτομπάκετ στις κοιλαδοφωτος.Είναι εύκολο;; (ένα μικρό δείγμα είναι στο www.flickr.com/photos/21919547@N03/)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: