Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 16 έτη 2 μήνες πριν, #22623

  • Shu_Ji
  • Shu_Ji's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 541
  • Κάρμα: 0
Δε μ' αναγνωριζετε γιατι ελειπα καιρο,

τα δακρυα μου δεν σας λενε κατι.

Λοιπον, διηγηθειτε μου τι εγινε εδω

να βρω ξανα του νηματος την ακρη. ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 16 έτη 2 μήνες πριν, #22625

  • chameleon
  • chameleon's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 394
  • Κάρμα: 2
χα! μου άρεσε αυτό που λέει οτι ''Ο Σαββόπουλος νιώθει οτι απο κάτω δεν είναι το κοινό του....'' εμ για ποιόν θα πήγαινε ρε παιδια.....
:P
κουβεντιάζουν δυο φίλοι
-καλά καπνίζεις ακόμα?
-Ναι..εσύ το έχεις κόψει?
-ουου!!τώρα...έχω πολύ καιρό...
-πόσο καιρό δηλαδή?
-3 χρόνια,6 μήνες και 13 μέρες....
-άστο ρε...δεν το...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις από 25/1 16 έτη 2 μήνες πριν, #22626

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Καλησπέρα, χαίρετε, γεια σας,

Για μένα είναι δύσκολη υπόθεση τα reviews, ειδικά όταν αποφασίζω να γράψω πάνω από 5 λέξεις. So,
Οι πόρτες άνοιξαν με μισή ώρα καθυστέρηση, πράγμα που δεν είναι και ο,τι καλύτερο. Ο χώρος είναι πολύ όμορφα διαμορφωμένος και οι ζωγραφιές στους τοίχους δίνουν μία πιο θεατρική χροιά στην όλη παράσταση.

Τραγούδια του νέου δίσκου (εξαιρετικά) και καπάκι ο Θανάσης μόνος του. Τα τραγούδια του παίχτηκαν με σαφώς καλύτερη ενορχήστωση σε σχέση με αυτές των προηγούμενων ετών. Παίζει 12 κομμάτια αν δε με απατά η μνήμη μου.

Ε, μετά όμως γίνεται το μεγάλο ΜΠΑΜ : Εμφανίζεται ο Σαββό και μας χαρίζει απλόχερα ένα άκρως αντισυμβατικό set, χωρίς πολλές \"σούπες\". Θανάσιμη Μοναξιά του Αλέξη Ασλάνη, Κιλελέρ, Τραγούδι, Μακρύ Ζεϊμπέκικο για το Νίκο (ένα μεγάλο απόσπασμα, από την 4η στροφή και μετά) και ο Σκιπίων είναι έτοιμος να αποδημήσει εις τόπο χλοερό.

Μετά από την ονειρική εμφάνιση του Σαββό σκάει ξανά ο Θανάσης και λέει κάποια τραγούδια μαζί του. Επίσης, μιας και το κάρφωσαν, λέει μόνος του την Παράγκα και στο τέλος το ρίχνουν στα ρεμπέτικα.


Τέλος, επειδή η εμπάθεια για το Σαββό είναι διάχυτη σε αυτό το forum, καλό θα ήταν να πάτε να τους δείτε και μετά να τον σχολιάσετε αρνητικά.
Πρόκειται για μία SUPER εμφάνα, και αισθάνομαι πολύ τυχερός που είδα ένα τόσο σπουδαίο event. ¸να μεγάλο μπράβο και στον Θανάση που έκανε την υπέρβαση και δικαίωνεται.

Α, να μην ξεχάσω να αναφερθώ και στην υπέροχη παρέα της Κοιλάδας, που ήταν η καλύτερη συντροφιά για ένα τέτοιο βράδυ.


Το ξέρω ότι σας κούρασα, αλλά περιμένετε και το review του Γιαλαμά για να δείτε τί σημαίνει μακροσκελές κείμενο. :laugh:<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Σκιπίωνας, στις: 26/01/2008 16:09
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 16 έτη 2 μήνες πριν, #22627

  • Shu_Ji
  • Shu_Ji's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 541
  • Κάρμα: 0
Συμφωνω απόλυτα με τον προλαλήσαντα! Απόλυτα όμως, με κάλυψες, με γέμισες, εισαι ο πρωτος κ.ο.κ....αχαχαχαχαχαχ :laugh:
χωρίς πλάκα ό,τι έγραψε ο σκίπι είναι και οι δικές μου σκέψεις και αισθήσεις.... :)
απλα επείδη ήμουν σε άλλη παρέα, να πω οτι και η δικη μου παρέα ήταν αψογη,χαχαχαχαχαχααχα!!!!
;) :P Και αυτό διότι είχα δίπλα μου την παμμεγιστη κυρία Φραγκίσκου!!
Δε μ' αναγνωριζετε γιατι ελειπα καιρο,

τα δακρυα μου δεν σας λενε κατι.

Λοιπον, διηγηθειτε μου τι εγινε εδω

να βρω ξανα του νηματος την ακρη. ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις από 25/1 16 έτη 2 μήνες πριν, #22628

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Shu_Ji έγραψε:
Συμφωνω απόλυτα με τον προλαλήσαντα! Απόλυτα όμως, με κάλυψες, με γέμισες, εισαι ο πρωτος κ.ο.κ....αχαχαχαχαχαχ :laugh:
χωρίς πλάκα ό,τι έγραψε ο σκίπι είναι και οι δικές μου σκέψεις και αισθήσεις.... :)
απλα επείδη ήμουν σε άλλη παρέα, να πω οτι και η δικη μου παρέα ήταν αψογη,χαχαχαχαχαχααχα!!!!
;) :P Και αυτό διότι είχα δίπλα μου την παμμεγιστη κυρία Φραγκίσκου!!

Τσου. εγώ γράφω για χθες, όπου έπαιξαν περισσότερα κομμάτια, ειδικά ο Σαββό.

:)<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Σκιπίωνας, στις: 26/01/2008 13:49
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις από 25/1 16 έτη 2 μήνες πριν, #22630

  • Prigipesa
  • Prigipesa's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 303
  • Κάρμα: 0
Σκιπίωνας έγραψε:
Καλησπέρα, χαίρετε, γεια σας,

Για μένα είναι δύσκολη υπόθεση τα reviews, ειδικά όταν αποφασίζω να γράψω πάνω από 5 λέξεις. So,
Οι πόρτες άνοιξαν με μισή ώρα καθυστέρηση, πράγμα που δεν είναι και ο,τι καλύτερο. Ο χώρος είναι πολύ όμορφα διαμορφωμένος και οι ζωγραφιές στους τοίχους δίνουν μία πιο θεατρική χροιά στην όλη παράσταση.

Τραγούδια του νέου δίσκου (εξαιρετικά) και καπάκι ο Θανάσης μόνος του. Τα τραγούδια του παίχτηκαν με σαφώς καλύτερη ενορχήστωση σε σχέση με αυτές των προηγούμενων ετών. Παίζει 12 κομμάτια αν δε με απατά η μνήμη μου.

Ε, μετά όμως γίνεται το μεγάλο ΜΠΑΜ : Εμφανίζεται ο Σαββό και μας χαρίζει απλόχερα ένα άκρως αντισυμβατικό set, χωρίς πολλές \"σούπες\". Θανάσιμη Μοναξιά του Αλέξη Ασλάνη, Κιλελέρ, Τραγούδι, Μακρύ Ζεϊμπέκικο για το Νίκο (ένα μεγάλο απόσπασμα, από την 4η στροφή και μετά) και ο Σκιπίων είναι έτοιμος να αποδημήσει εις τόπο χλοερό.

Μετά από την ονειρική εμφάνιση του Σαββό σκάει ξανά ο Θανάσης και λέει κάποια τραγούδια μαζί του. Επίσης, μιας και το κάρφωσαν, λέει μόνος του την Παράγκα και στο τέλος το ρίχνουν στα ρεμπέτικα.


Τέλος, η εμπάθεια για το Σαββό είναι διάχυτη σε αυτό το forum, καλό θα ήταν να πάτε να τους δείτε και μετά να τον σχολιάσετε αρνητικά.
Πρόκειται για μία SUPER εμφάνα, και αισθάνομαι πολύ τυχερός που είδα ένα τόσο σπουδαίο event. ¸να μεγάλο μπράβο και στον Θανάση που έκανε την υπέρβαση και δικαίωνεται.

Α, να μην ξεχάσω να αναφερθώ και στην υπέροχη παρέα της Κοιλάδας, που ήταν η καλύτερη συντροφιά για ένα τέτοιο βράδυ.


Το ξέρω ότι σας κούρασα, αλλά περιμένετε και το review του Γιαλαμά για να δείτε τί σημαίνει μακροσκελές κείμενο. :laugh:

Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Σκιπίωνας, στις: 26/01/2008 13:40Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Σκιπίωνας, στις: 26/01/2008 13:45


¸τσι είναι ρε Γιάννη....Απίστευτη βραδιά...Τι άλλο να πούμε....
Να βρω και εσάς αδέρφια μου, που χετε ξεθυμάνει, το φόβο και την ομορφιά να βάλουμε μαζί.
Να πλύνουμε με το κρασί τα νυσταγμένα μάτια κι ύστερα να σαλπάρουμε στη...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: