Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 15 έτη 9 μήνες πριν, #26338

  • chameleon
  • chameleon's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 394
  • Κάρμα: 2
φίλε βασίλη....το να διαφωνείς φυσικά και δεν είναι κακό...είσαι ωραίος όμως γιατί λές τα πράγματα όπως ακριβώς τα βλέπεις.Αν ήθελες να πώ και εγώ την άποψη μου θα έλεγα οτι ο Βραχνός προφήτης και ο Διάφανος για μένα είναι απο τους πιό εμπορικούς δίσκους του Θανάση που πιστεύω οτι τους έβγαλε και είπε ''Να ρε!!εύκολα κομμάτια θέλετε???πάρτε τα...'' όχι οτι δεν μου αρέσουν!!αλίμονο :y32b4: αλλιώς στο συγκεκριμένο forum δεν θα υπήρχα ούτε εγώ ούτε εσύ, αλλά ούτε και πολύς πολύς κόσμος που περνάει καθημερινά για να ενημερώνεται άμεσα για πολλά θέματα περι Θανάση και όχι μόνο...εγώ προσωπικά ναι μεν το ''βροχή απο κάτω'' τον θεωρώ πειραματικό δίσκο αλλά όσο περναέι ο καιρός τον ανακαλύπτω όλο και πιο πολύ!!!όσο για την αγρύπνια δεν θέλω να πώ οτι έφτασε στο peak γιατί μπορεί και να φανώ υπερβολικός και φυσικά είναι τέτοια η έμπνευση και η ανησυχία του Θανάση που ποτέ δεν ξέρεις που μπορεί να φτάσει...δικαίωμά σου είναι να μην συνεχίσεις το ταξίδι μαζί του, αλλά είμαι σίγουρος οτι κάποια στίγμη μπορεί να ξαναταξιδέψεις....τα σέβη μου!!!!

Υ.σ. απο πότε είναι κακό να αλλάζεις δρόμο στην μουσική???και γιατί να θέτουμε όρια και κλισε´του τύπου ''άλλαξε...στυλ???? :unsure: δεν υπάρχουν όρια και δρόμοι στην μουσική αγαπητέ.... ;)
κουβεντιάζουν δυο φίλοι
-καλά καπνίζεις ακόμα?
-Ναι..εσύ το έχεις κόψει?
-ουου!!τώρα...έχω πολύ καιρό...
-πόσο καιρό δηλαδή?
-3 χρόνια,6 μήνες και 13 μέρες....
-άστο ρε...δεν το...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 15 έτη 9 μήνες πριν, #26340

  • Μιχαηλίδης
  • Μιχαηλίδης's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 759
  • Κάρμα: 10
Ανώνυμοι Αφρικανοί νομάδες απαιτούν επόμενη συνεργασία με τον Ανέστη Δημητρίου... ΟΥΑΑΟΥ!!!<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Μιχαηλίδης, στις: 04/07/2008 11:23
Το πόδι μου το αγαπώ
γι' αυτό καί το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω


KEEP WALKING
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 15 έτη 9 μήνες πριν, #26354

  • vassilis
  • vassilis's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Δεν νομίζω πως ο βραχνός προφήτης βγήκε με αυτήν την λογική γιατι ήταν ο πρωτος του πειραματσμός.
Απο αυτόν τον δίσκο και έπειτα άλλαξε δρόμο και τον ακουλουθήσαμε με κλειστά τα μάτια και νομίζω όχι άδικα.
Δεν ήταν καθόλου εύκολος (μήπως επειδή συμμετείχε ο Αγγελάκας θα προμύνηε εμπορικότητα?
Δεν νομίζω γιατί και ο Αγγελάκας πρώτη φορά έκανε κάτι ανάλογο.
Μετά ήρθαν τα του Αγγελάκα.
Ο Θανάσης άλλαξε πήγε σε πιο χλιδάτα μέρη για συναυλίες που έπρεπε να δώσουμε 50 - 60 ευρώ για να τον ακούσουμε.
Στις πρώτες εμφάνίσεις ντρεπόταν που έβγαινε και τώρα ντρεπόμαστε να πάρουμε εμείς στο Polis για να ρωτήσουμε ποσο έχει το μπουκάλι.
Δυστηχώς δεν έχω χρόνο αν και θα ήθελα να κουβεντιάσω παρα πολύ για τον θανάση με άτομα που ασολούνται μαζί του.
Αλήθεια τον έχεις δει στο Εμπριμέ στην Φωκίωνος Νέγρη?
Θα τα ξαναπούμε.
Και κάτι τελευταίο.
Εάν στον 'Σαμάνο' τραγουδούσε ο Θανάσης ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά. Ο Νιόνος τα 'μετατοπίζει' τα τραγούδια σε άλλα μονοπάτια.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 15 έτη 9 μήνες πριν, #26365

  • υπερΓΗΡΟskoul
  • υπερΓΗΡΟskoul's Avatar
vassilis έγραψε:
Δεν νομίζω πως ο βραχνός προφήτης βγήκε με αυτήν την λογική γιατι ήταν ο πρωτος του πειραματσμός.
Απο αυτόν τον δίσκο και έπειτα άλλαξε δρόμο και τον ακουλουθήσαμε με κλειστά τα μάτια και νομίζω όχι άδικα.
Δεν ήταν καθόλου εύκολος (μήπως επειδή συμμετείχε ο Αγγελάκας θα προμύνηε εμπορικότητα?
Δεν νομίζω γιατί και ο Αγγελάκας πρώτη φορά έκανε κάτι ανάλογο.
Μετά ήρθαν τα του Αγγελάκα.
Ο Θανάσης άλλαξε πήγε σε πιο χλιδάτα μέρη για συναυλίες που έπρεπε να δώσουμε 50 - 60 ευρώ για να τον ακούσουμε.
Στις πρώτες εμφάνίσεις ντρεπόταν που έβγαινε και τώρα ντρεπόμαστε να πάρουμε εμείς στο Polis για να ρωτήσουμε ποσο έχει το μπουκάλι.
Δυστηχώς δεν έχω χρόνο αν και θα ήθελα να κουβεντιάσω παρα πολύ για τον θανάση με άτομα που ασολούνται μαζί του.
Αλήθεια τον έχεις δει στο Εμπριμέ στην Φωκίωνος Νέγρη?
Θα τα ξαναπούμε.
Και κάτι τελευταίο.
Εάν στον 'Σαμάνο' τραγουδούσε ο Θανάσης ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά. Ο Νιόνος τα 'μετατοπίζει' τα τραγούδια σε άλλα μονοπάτια.







+ ΟΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 15 έτη 8 μήνες πριν, #26712

  • κρυστάλλινος αρουραίος
  • κρυστάλλινος αρουραίος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • "βασιλικό χαϊδεύει με το 'να χέρι της"
  • Καταχωρήσεις: 1768
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 9
  • Κάρμα: 59
Βαριεμαι να γραψω ριβιου :P ,το λαιβ στη Ναυπακτο ηταν και σχετικα μικρο στη διαρκεια και με ψοφιο κοινο αλλα εμεις περασαμε ΤΕΛΕΙΑΑΑ!!!.

Αγαπαμε Α.Α. και Tzourasik. B)<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: κρυστάλλινος αρουραίος, στις: 24/07/2008 17:23
"...κι εμένα, που ξαγρύπνησα, με πιάνει η ανησυχία,
αν είναι οι αναμνήσεις μου ψεύτικες ή σωστές..."
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις 15 έτη 8 μήνες πριν, #26715

  • hestikeiforadastalwni
  • hestikeiforadastalwni's Avatar
σαμάνος ο [sam&#225;nos] Ο18:

* μάγος σε φυλές της Ασίας, της Αφρικής, της Νότιας Αμερικής κτλ. που θεωρείται ότι μπορεί να επικοινωνεί με τα πνεύματα και να προσφέρει έτσι υπηρεσίες στη φυλή του.

[λόγ. < γαλλ. chaman -ος < ρωσ. shaman (από γλ. της κεντρικής Aσίας)]

σε αλλες γλωσσες: SHAMEman<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: hestikeiforadastalwni, στις: 24/07/2008 18:10
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: