Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Νέα εμφάνιση του site

Re:Νέα εμφάνιση του site 14 έτη 7 μήνες πριν, #29753

  • agapios
  • agapios's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 159
  • Κάρμα: -2
Δεν θυμάμαι να χρησιμοποίησα ποτέ νιτζάκι, αλλά στις τελευταίες καταχωρήσεις σίγουρα ένα (να μην πω και δυο) χρειαζόταν.
Μετά τιμής
Μην υποτιμάτε την αξία των τρελών, των εκκεντρικών και των ονειροπόλων. Κάθε Αρθούρος χρειάζεται τον Μέρλιν του...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Νέα εμφάνιση του site 14 έτη 7 μήνες πριν, #29754

  • agapios
  • agapios's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 159
  • Κάρμα: -2
Πρέπει να γίνει και κάτι με την αυτόματη ενεργοποίηση της Συνδρομής. Δεν μπορώ να το πατάω συνέχεια στο μέλλον....

Βέβαια μπορεί να έχει αναφερθεί και κάπου αλλού και να έχει δοθεί απάντηση αλλά όποιος έχει διαβάσει το Architecture and narrative μπορεί να καταλάβει τον λόγο που δεν το ψάχνω και κάνω κατάχρηση της κατανόησης και της υπομονής σας.
Μετά τιμής
Μην υποτιμάτε την αξία των τρελών, των εκκεντρικών και των ονειροπόλων. Κάθε Αρθούρος χρειάζεται τον Μέρλιν του...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Νέα εμφάνιση του site 14 έτη 7 μήνες πριν, #29756

  • hatzi_88
  • hatzi_88's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 629
  • Κάρμα: 11
myrdel έγραψε:
navar έγραψε:
myrdel έγραψε:

!!!!!!!!!!!!!!!!! ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟ NINJAKI !!!!!!!!!!!!!!!!!

παναγία μου τωρα το παρατήρησα.... δεν υπάρχει το ninjaki wow μα τούς χίλιους bruce lee τι έχει να πει και ο hatzi για όλα αυτά ?

Θεωρώ το site ελλειπές χωρίς το ninjaki..ΤΕΛΟΣ.
(Βλέπεις?? Εδώ μόνο το ninjaki κολλούσε!! Μπουφ....)

Σας στελνω τα νιντζούκου φιλιά μου και είμαι εδώ σαν αντεργκράουντ νιντζα.ΕΕΕ πόσο χάρηκα που σας είδα....???Το νέο γαμάτο σάιτ εμείς θα το κάνουμε γαμάτο όχι το ιντερφεις ε ναβαρ που σαι και του χώρου :P :P !!!

π.σ. μυρτω αυριο χαρούλη ελπίζω να σκάσω μύτη :woohoo: !!!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Νέα εμφάνιση του site 14 έτη 7 μήνες πριν, #29768

  • sonoro
  • sonoro's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 200
  • Κάρμα: 1
Ποιανου φωστηρα (απο την ομαδα των web developer, υποθετω) ηταν η ιδεα να τρωνε πορτα οι χρηστες παλιοτερων εκδοσεων του Internet Explorer;
Και σε αλλα site υπαρχουν προειδοποιητικα μηνυματα αλλα δεν εμποδιζεται η πλοηγηση. Μονο εδω μου συνεβη αυτο.
Στην τελικη, δικο μου προβλημα ειναι αν δεν έχω και "την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης της ιστοσελίδας σας".

Αλλα απ' ό,τι ειδα τελικα, δε θα εχανα και τιποτα σπουδαιο.
Αν την αλλαγη πλατφορμας λογισμικου για την Κοιλαδα, την εκαναν αναγκαια αξεπέραστα προβληματα ή και περιορισμοι στη διαχειριση και αποθηκευση περιεχομενου ή ακομα και αλλοι σοβαροι λογοι που μου διαφευγουν, τοτε καλώς έγινε. Έστω και με ενα αισθητικο αποτελεσμα απλα αδιάφορο (τουλαχιστο για μενα). Εστω και με ενα λειτουργικο αποτελεσμα προβληματικο και καθε αλλο παρα φιλικο για τους κατοχους παλιοτερων υπολογιστων και για τυχον dial-up χρηστες.
Αλλιως, δε νομιζω ότι το social networking ηταν αυτο που ελειπε απο την Κοιλαδα.

Οπως και να εχει ομως, καλοριζικο.
Για τις ειδικες παρατηρησεις που μου δημιουργησαν κι εμενα την ολη αρνητικη εντυπωση, ο C@rpe Diem με καλυψε απολυτα:
www.koiladatwntempwn.gr/index.php/component/kunena/13----site/29633----site?limit=6&start=12#29656
www.koiladatwntempwn.gr/index.php/component/kunena/13----site/29633----site?limit=6&start=30#29702

ΥΓ.
Προς το συντακτη του μηνυματος πανω στο banner που παρεμβαλλεται και εμποδιζει την πλοηγηση στην Κοιλαδα, αν πας να μπεις με παλιοτερη εκδοση του ΙΕ:
Το "υπαρχων" θα μπει σε αιτιατικη πτωση, προκειμενου να συμφωνει με την πτωση του αντικειμενου (ως προς το οποιο εχει θεση επιθετικού προσδιορισμού) των ρηματων "χρησιμοποιήσετε" και "αναβαθμισετε". Εστω κι αν στη συγκεκριμενη προταση αντικειμενο ειναι ενα ακλιτο ξενο ουσιαστικο. Το "υπαρχων" ειναι μετοχη ενεστωτα, οι μετοχες ειναι κλιτα μερη του λογου συμφωνα με τη γραμματικη της αρχαιας ελληνικης γλωσσας, της οποιας καποιους βασικους κανονες πρεπει να εχετε υποψη, αμα θελετε (κι εσεις) να "εμπλουτιζετε" σωστα με δειγματα αρχαϊζουσας γλωσσας το λογο σας.
Ονομαστικη "ο υπαρχων", γενικη "του υπαρχοντος", αιτιατικη "τον υπαρχοντα". Θα γραψεις λοιπον "τον υπάρχοντα", οχι "τον υπάρχων" browser, όπως εγραψες.
Και φέρε πάγο φέρε πάγο
να δεις το οινόπνευμα πώς σε κάνει μάγο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Νέα εμφάνιση του site 14 έτη 7 μήνες πριν, #29782

  • udjat
  • udjat's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Διαχειριστής
  • Καταχωρήσεις: 36
  • Κάρμα: 1
sonoro έγραψε:
Αν την αλλαγη πλατφορμας λογισμικου για την Κοιλαδα, την εκαναν αναγκαια αξεπέραστα προβληματα ή και περιορισμοι στη διαχειριση και αποθηκευση περιεχομενου ή ακομα και αλλοι σοβαροι λογοι που μου διαφευγουν, τοτε καλώς έγινε.
Η προηγούμενη πλατφόρμα ήταν τεχνολογίας 2005 και περιείχε κώδικα γραμμένο το 2005. Ήταν επικίνδυνη για την ασφάλεια του server που τόσα χρόνια μας φιλοξενεί, δεν παρείχε ασφάλεια στην αποθήκευση του περιεχομένου της σελίδας και ήταν γεμάτη "τρύπες". Με απλά λόγια ήταν ξεπερασμένη και άκρως επικίνδυνη.

sonoro έγραψε:
Ποιανου φωστηρα (απο την ομαδα των web developer, υποθετω) ηταν η ιδεα να τρωνε πορτα οι χρηστες παλιοτερων εκδοσεων του Internet Explorer;
Και σε αλλα site υπαρχουν προειδοποιητικα μηνυματα αλλα δεν εμποδιζεται η πλοηγηση. Μονο εδω μου συνεβη αυτο.
Στην τελικη, δικο μου προβλημα ειναι αν δεν έχω και "την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης της ιστοσελίδας σας".
Η μόνη παλαιότερη έκδοση του Internet Explorer που δεν υποστηρίζεται πια είναι η έκδοση 6 και κάτω. Η έκδοση αυτή εγκαθίσταται με τα windows xp (δημιουργήθηκε δηλαδή το 2000-2001) και, κατά κοινή ομολογία πια, είναι μια προβληματική και επισφαλής έκδοση browser, γεμάτη κενά ασφαλείας.

Δεν έχει σωστή υποστήριξη css αρχείων τα οποία είναι απαραίτητα για τη λειτουργία της σελίδας και για το λόγο αυτό δεν υποστηρίζεται πια.

Η ίδια η Microsoft έχει βγάλει 2 νέες εκδόσεις από τότε (7 και 8) οι οποίες υποστηρίζονται από την Κοιλάδα των Τεμπών. Εξάλλου, υπάρχουν άλλοι 3 διαφορετικοί browsers (firefox, safari, opera) με τους οποίους μπορεί κανείς να δει την ιστοσελίδα.

Μπορεί κάποιος να μην ενδιαφέρεται για "την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης της ιστοσελίδας μας" αλλά θα πρέπει να ενδιαφέρεται για τα κενά ασφαλείας που αφήνει ο Internet Explorer 6 στον υπολογιστή του.

sonoro έγραψε:
Έστω και με ενα αισθητικο αποτελεσμα απλα αδιάφορο (τουλαχιστο για μενα).
Το αισθητικό αποτέλεσμα είναι το τελευταίο που θα πρέπει να μας απασχολεί στα πρώτα βήματα της νέας πλατφόρμας. Το σημαντικό είναι να δουλέψει η πλατφόρμα χωρίς προβλήματα για το περιεχόμενο που φιλοξενεί στη βάση δεδομένων της. Το αισθητικο κομμάτι αλλάζει με δουλειά 1 εβδομάδας το πολύ. Το κομμάτι της πλατφόρμας όχι.

sonoro έγραψε:
Εστω και με ενα λειτουργικο αποτελεσμα προβληματικο και καθε αλλο παρα φιλικο για τους κατοχους παλιοτερων υπολογιστων και για τυχον dial-up χρηστες.
Πολλή σωστή παρατήρηση, υπάρχει ως ιδέα μια πιο ελαφριά υλοποίηση της Κοιλάδας για κατόχους παλαιότερων μηχανημάτων. Εν καιρώ...

Στο μεταξύ, όποιος είναι πρόθυμος να προσφέρει κάτι προς αυτή την κατεύθυνση (βελτιστοποίηση της λειτουργικότητας, φιλικότερη υλοποίηση κλπ) είναι ευπρόσδεκτος (ιδέες, προτάσεις κλπ κλπ)

sonoro έγραψε:
Αλλιως, δε νομιζω ότι το social networking ηταν αυτο που ελειπε απο την Κοιλαδα.
Η αρχική ιδέα ήταν να υπάρχει μια πιο άμεση επαφή ανάμεσα στους χρήστες πέραν των προσωπικών μηνυμάτων που υπήρχαν παλαιότερα. Για το λόγο αυτό χρησιμοποιήθηκε μια πλατφόρμα που μοιάζει με το facebook και δίνει περισσότερους τρόπους επικοινωνίας μεταξύ των χρηστών. Είναι άσκοπο να προσπαθούμε να γίνουμε facebook στη θέση του facebook και δεν υπάρχει και πρόθεση.

Παραμένουμε ανοιχτοί σε οποιεσδήποτε άλλες προτάσεις σχετικά με το τι πραγματικά λείπει από τη σελίδα και τι θα μπορούσαμε να κάνουμε για αυτό.

sonoro έγραψε:
Για τις ειδικες παρατηρησεις που μου δημιουργησαν κι εμενα την ολη αρνητικη εντυπωση, ο C@rpe Diem με καλυψε απολυτα
Τις έχουμε λάβει υπόψη και με τον καιρό πιστεύουμε ότι θα βρούμε μια λύση

sonoro έγραψε:
Θα γραψεις λοιπον "τον υπάρχοντα", οχι "τον υπάρχων" browser, όπως εγραψες.
Θα το διορθώσουμε όσο το δυνατόν το συντομότερο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Νέα εμφάνιση του site 14 έτη 7 μήνες πριν, #29792

  • notias
  • notias's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 92
  • Κάρμα: 0
Κάπου άκουσα για το ninjaki δεν θυμάμαι που μάλλον στο Βράχων και αναρωτιόμουν τι στο καλό που κολλάει ο Inzaghi :S :dry: τώρα εξηγήθηκαν όλα!!! :huh: :silly: :blush:

ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ INJAGHI!!! :laugh:
There is no God but the one that dies with me.
I have no life but the one I take with me to the grave.
We come into this world alone.
And we will die on our own.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: