Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Αποψη για το site

Αποψη για το site 17 έτη 4 μήνες πριν, #10629

  • mocs
  • mocs's Avatar
Νομίζω οτι η εικόνα που βγαίνει απο το σύνολο του site ειναι πολύ άσχημη και δεν ταιριάζει στον Θανασάκη που τόσο αγαπάμε. Νομίζετε οτι ο χαρακτήρας ενός τέτοιου εγχειρήματος ταιρίάζει με την μετριοπάθεια ενός τέτοιου ανθρώπου? Εδώ ο ίδιος δηλώνει όπου βρεθεί, απλός και μή ικανός οργανοπαίχτης. Καλό είναι να υπάρχουν τα διαδικαστικά για να τα μαθαίνουμε αλλα κάπου νιώθω οτι έχει ξεφύγει το θέμα.. Τι λέτε?
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Αποψη για το site 17 έτη 4 μήνες πριν, #10652

  • trelagiatonarh
  • trelagiatonarh's Avatar
Νομίζω οτι η εικόνα του site που βγαινει από το σύνολο του δεν εχει να κάνει με το αν ταιριάζει στο Θανάση ή όχι αλλά περισσότερο με το αν έχει απήχηση στον κόσμο που το επισκέπτεται και αν φωτίζει πλευρές του καλιτέχνη που δε φαίνονται με την πρώτη ματιά κρυμένες μέσα στη μετριοπάθεια που τον χαρακτηρίζει.
συγχρόνος είναι και δυκτιακός τόπος συνάντισης για ακροατές που θέλουν να ανταλάξουν απόψεις αλλά και προσωπικές εμπειρίες ίσως και απλές ιδέες για το οτιδήποτε με βάση το κοινό τους ενδιαφέρον.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Αποψη για το site 17 έτη 4 μήνες πριν, #10678

  • geoskoul
  • geoskoul's Avatar
Καλησπέρα σας,
η δυνατότητα του να μπορεί κανείς να επικοινωνήσει στο foroum, μόνο ως εγγεγραμμένο μέλος και όχι ως απλός/η επισκέπτης, με βρίσκει αντίθετο, τόσο ως προς την φιλοσοφία μου για τον τρόπο επικοινωνίας των ανθρώπων, όσο και στον τρόπο που επιλέχθηκε να γίνει αυτό.
Ξεκαθαρίζοντας την θέση μου στους φίλους, που δεν είναι μέλη του site, αλλά απλοί επισκέπτες, που θέλουν να ενημερωθούν ή να ρωτούν διάφορα πράγματα για τον Θανάση Παπακωνσταντίνου ή ακόμα και να παρεμβαίνουν με τον λόγο τους ( γιατί όχι? ), σε ένα δημόσια εκτιθέμενο διαδικτυακό τόπο, έχω να πω ότι, \"θλίβομαι\" πραγματικά για την επιλογή αυτή απ´τους διαχειριστές του site.
Σ´αυτές τις εποχές όπου \"ζούμε\", το να \"κλειδώνεται\" η δυνατότητα ανταλλαγής απόψεων, είναι κατ´εμέ ισότιμο, με το να σου φυλακίζουν την \"σκέψη\".*
Αν από την αρχή στησίματος του site, υπήρχε αυτός ο περιορισμός, δεν ξέρω πόσοι απο μας (μέλη και επισκέπτες) θα σκεφτόμασταν περιηγηθούμε στην συγκεκριμένη ιστοσελίδα. Βέβαια δεν παραγνωρίζω και τον πολύτιμο χρόνο καθώς και την διάθεση των ανθρώπων που δούλεψαν για αυτό το site.
Θεωρώ ότι, ο τρόπος που έγινε αυτή η κίνηση και ανεξάρτητα από τους λόγους που ειπώθηκαν γι αυτή, είναι καθαρά φασιστικός.
Μας προτρέπω στην συνέντευξη του Θανάση στον 105,5 την προηγούμενη Παρασκευή.
Η πρότασή μου είναι, να ανοιχθεί ένα thread ψηφοφορίας ή και ανταλλαγής απόψεων για αυτή την ενέργεια.
Ο λόγος είναι προφανής.
Από φίλους, που τους προέτρεψα κατά καιρούς να επισκεφτούν την ιστοσελίδα, το μόνο που αποκόμισα, ήταν απορία και αποστροφή για το «κλείδωμα» του foroum στους επισκέπτες. Είπαν: «καλά ρε συ, ας κλειδώσουν και την περιήγηση και να τελειώνουμε».


Με φιλική και πάντα αγωνιστική διάθεση ge®oskoul.







* Φυλακισμένη σκέψη: (σουρεαλιστική προσέγγιση)
B)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Αποψη για το site 17 έτη 4 μήνες πριν, #10679

  • Maria
  • Maria's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 124
  • Κάρμα: 0
Η κίνηση αυτή δεν νομίζω πως έγινε φασιστικά. Άλλωστε είχε ανοιχτεί θέμα και ο καθένας είπε την άποψή του. Δεν είδα κανέναν επισκέπτη ή δυσαρεστημένο να λέει κάτι. Ή και αν είπαν ήταν μειοψηφία. Επομένως ακολουθήθηκαν δημοκρατικές διαδικασίες.Πιστεύω ότι ο admin πήρε την απόφαση κρίνοντας ΚΑΙ με βάση το συγκεκριμένο thread. Ας μην ξεχνάμε το μπαχαλάκι. Προσωπικά είμαι υπέρ της ελευθερίας του λόγου, αλλά μέχρι εκεί που δεν προσβάλει τον άλλον.
Άλλωστε η πλοήγηση στο site είναι ελεύθερη.

Φιλικά Μαρία :)
Και τούτη η μέρα ας μας βρει
μ' αυτούς που αγαπούμε
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Αποψη για το site 17 έτη 4 μήνες πριν, #10680

  • geoskoul
  • geoskoul's Avatar
Μπράβο κοπελιά, ΘΑΝΑΤΟΣ στους μειοψηφούντες.
Συγχαρητήρια.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Αποψη για το site 17 έτη 4 μήνες πριν, #10681

  • Maria
  • Maria's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 124
  • Κάρμα: 0
Αν αυτό κατάλαβες, It's ok. Επίσης δεν χρησιμοποίησα χαρακτηρισμό.
Παρ´όλα αυτά, σ' ευχαριστώ. Τα υπόλοιπα δικά σας. Συνεχίστε...
Και τούτη η μέρα ας μας βρει
μ' αυτούς που αγαπούμε
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: