Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Γιάννης Αγγελάκας & Επισκέπτες

Re:Γιάννης Αγγελάκας & Επισκέπτες 18 έτη 5 μήνες πριν, #419

  • Χαρης (πρώην Alvaro)
  • Χαρης (πρώην Alvaro)'s Avatar
Πήγα χτες. Γιάννης Αγγελάκας σαν να μην τον έχει αγγίξει ο χρόνος, φοβερή ενέργεια παρότι περπατάει τα 46, ο ορισμός του απόλυτου performer. Η συγκίνηση για την συναυλιακή του επιστροφή ήταν κάτι περισσότερο από εμφανής τόσο στο ακροατήριο, όσο και στον ίδιο. Δεν σταματούσε να λέει ευχαριστώ και να κοιτάζει στα μάτια τον κόσμο. Τρομέρη μπάντα. Δεκατέσσερις μουσικοί επί σκηνής ταυτόχρονα. Φανταστείτε για τι ήχο μιλάμε. Εξαιρετικές οι διασκευές \"Ακούω την αγάπη\" και \"Θα ανατέλλω\". Τα μοναδικά τραγούδια που είπε από τις εποχή των \"Τρύπες\". Να πάτε. Αξίζει. Άνθρωποι σαν τον Αγγελάκα δεν γερνούν ποτέ στην καρδιά και την ψυχή.


.............................................................................................................................................................

Τα μελισσάκια θα γυρνούν γύρω απ' τις πολυθρόνες
και το νερό το κρύσταλλο θα ρέει απ' τις οθόνες
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Γιάννης Αγγελάκας & Επισκέπτες 18 έτη 5 μήνες πριν, #422

Καλησπέρα Θανασόπληκτοι κι απ´τα Καρδάμυλα της Χίου.

Για όσους δεν ξέρουν ή δεν θυμούνται είμαι διορισμένος Μαθηματικός στο Γυμνάσιο Καρδαμύλων . Για τη επέτοιο του Πολυτεχνείου,λοιπόν, είχα φτιάξει μια δικιά μου ημίωρη ταινία (μονταρίσματα, μιξαρίσματα, τεκμηρίωση δικιά μου από αρχείο δικό μου κα του σχολείου - οπτικό και ακουστικό υλικό). Η ταινία προσπαθούσε να συνδέσει την εξέγερση του Πολυτεχνείου με σύγχρονες εξεγέρσεις και κυρίως αυτή την τελευταία, των μεταναστών της Γαλλίας. Καθώς έμπαιναν λοιπόν οι εικόνες από τα γεγονότα στη Γαλλία είχα βάλει μουσική επένδυση το \"Σιγά μην κλάψω\". Με αυτές τις σκηνές και με αυτό το τραγούδι τέλειωνε και η ταινία...

Περιττό να πω τι επακολούθησε... χαμός ... και γιατι να τελειώσει η ταινία;... και δείξε μας κι άλλα, ο Γυμανσιάρχης να ρωτά στο μικρόφωνο \"τι ήταν αυτό το ωραίο τελευταίο τραγούδι;\" κλπ. Και βέβαια να σας πώ ότι κυκλοφόρησα το τραγούδι σε ΜΡ3, το μοίρασα σε μαθητές, το διένειμα με Bluetooth σε κινητά... πανικός. ¼λο το Γυμνάσιο τραγουδά \"σιγά μην κλάψω\" και το έχει συνδέσει και με το ... Πολυτεχνείο.

Αυτά τα ωραία και ενθαρρυντικά από την μακρινή επαρχία. Σας ζηλεύω όλους εσάς που καταφέρατε και τον είδατε τον Αγγελάκα, αλλά να ξέρετε πως κι εμείς οι εξόριστοι σε νησάκια και οπου αλλού, δεν καθόμαστε, σε κάτι συνεισφέρουμε...

Τα σέβη μου
Γλυκά θα ανοίξει η Κλειδαριά της Πόρτας για το Σύμπαν...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Γιάννης Αγγελάκας & Επισκέπτες 18 έτη 5 μήνες πριν, #423

  • Μαρίνα Φραγκίσκου
  • Μαρίνα Φραγκίσκου's Avatar
Χαρης (πρώην Alvaro) έγραψε:
Δεκατέσσερις μουσικοί επί σκηνής ταυτόχρονα. Φανταστείτε για τι ήχο μιλάμε.

Για την ακρίβεια της ουσίας και όχι των μαθηματικών, οι μουσικοί επί σκηνής ήταν 28, δηλαδή 13 μουσικάρες + ο Σιώτας που κάνει μόνος του για 15 = 28.

Σαλονικιοί, ετοιμαστείτε......... 4th of December is the Big Night, στην Αποθήκη του Μύλου βεβαίως, βεβαίως.............
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Γιάννης Αγγελάκας & Επισκέπτες 18 έτη 5 μήνες πριν, #466

  • nikolis varkaris
  • nikolis varkaris's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 38
  • Κάρμα: 0
k go piga tin kyriaki sto gagarin.
Exo na peraso toso omorfa se synaylia poly kairo ,alla kratise ligo(1misi ora i kati tetoio),de nomizo na antexei k poly parapano stin ilikia tou.
Clou tis vradias:o siotas ntymenos naytis na tragoudaei 'to papori ap tin persia' mazi m' allon ena moutso.
Pantos k oi ypoloipoi mousikoi itan o orismos tou 'o,ti na nai'(osoi itan ekei katalavainoun giati to leo),eidika to palikari me ti gouna k ta mousia.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Γιάννης Αγγελάκας & Επισκέπτες 18 έτη 5 μήνες πριν, #468

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
nikolis varkaris έγραψε:
k go piga tin kyriaki sto gagarin.
Exo na peraso toso omorfa se synaylia poly kairo ,alla kratise ligo(1misi ora i kati tetoio),de nomizo na antexei k poly parapano stin ilikia tou.
Clou tis vradias:o siotas ntymenos naytis na tragoudaei 'to papori ap tin persia' mazi m' allon ena moutso.
Pantos k oi ypoloipoi mousikoi itan o orismos tou 'o,ti na nai'(osoi itan ekei katalavainoun giati to leo),eidika to palikari me ti gouna k ta mousia.

Δεν νομίζω ότι είναι αποκλειστικά ζήτημα αντοχής γιατί οι φίλοι μου που είμασταν μαζί μου είπαν ότι πάνε συχνά στο Gagarin και ότι εκεί οι συναυλίες εκεί κρατάνε εκ συστήματος γύρω στη 1 1/2 με 2 ώρες. Από την άλλη εγώ θυμάμαι ότι οι αντίστοιχες συναυλίες του Παπακωνσταντίνου στο Gagarin είχαν κρατήσει γύρω στο τρίωρο αλλά αυτός δεν πιάνεται γιατί είναι συνηθισμένος να την σπάει στο σύστημα.

¼σο για τον Φώτη, σε όλη την συναυλία φορούσε φόρμα ηλεκτρολόγου και κυριολεκτικά \"μας άλλαξε τα φώτα\".
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Γιάννης Αγγελάκας & Επισκέπτες 18 έτη 5 μήνες πριν, #616

  • Sotrek
  • Sotrek's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 282
  • Κάρμα: 0
μολις γυρισα απο τον \"Μυλο\" και τον Αγγελακα με τους επισκεπτρες του!
Δεν υπαρχουν λογια η βραδια ηταν το ελαχιστο μαγικη! :)
Ο δε Φωτης στα φωνητικα και στο \"Βαπορι απο την Περσια\" για ακομα μια φορα εξερετικος! :laugh:

παμε γι' αλλα..καλη συνεχεια!
ο νους μας είναι αληταριό
που όλο θα δραπετεύει
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: