Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Η Ελλάδα του Τάκη Τλούπα

Η Ελλάδα του Τάκη Τλούπα 18 έτη 2 μήνες πριν, #2121

  • kerasia
  • kerasia's Avatar
έχει κυκλοφορήσει από καιρό στα βιβλιοπωλεία ένα υπέροχο βιβλίο-άλμπουμ(στα εξωτερικά τα λένε coffee table books)με τίτλο η Ελλάδα του Τάκη Τλούπα,του γνωστού Λαρισαίου φωτογράφου φωτογραφίες του οποίου έχει χρησιμοποιείσει ο Θ.Παπακωνσταντίνου στα εξώφυλλα του.(αυτό το ξέρατε).Από το Μουσείο Μπενάκη,κοστίζει 100 ευρώ (πολύ τσουχτερή τιμή) αλλά ειλικρινά αξίζει το κάθε λεπτό.
Αν δεν μπορείτε να το αγοράσετε(λογικό) ξεφυλλίστε το τουλαχιστον.Είναι εκπληκτικό!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Η Ελλάδα του Τάκη Τλούπα 18 έτη 2 μήνες πριν, #2131

  • [siris]
  • [siris]'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 194
  • Κάρμα: 0
Σάββατο πρωί λοιπόν... στην Πολιτεία! :rolleyes:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Η Ελλάδα του Τάκη Τλούπα 18 έτη 2 μήνες πριν, #2134

  • Ζέφυρος
  • Ζέφυρος's Avatar
ΕΠΙΣΗΣ ΚΛΥΚΟΦΟΡΕΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΥ ΜΕ ΟΝΟΜΑ \"ΛΑΡΙΣΑ-ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΟΥ ΧΘΕΣ\" ΜΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΙΤΗ ΤΙΜΗ(35 ΕΥΡΟ).ΒΕΒΑΙΑ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΠΙΤΕΣ ΜΟΥ(ΤΟ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ).ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΚΕΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!(ΤΟ ΕΧΩ ΞΕΦΥΛΛΙΣΕΙ).ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ 1986.ΤΥΠΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΠΙΝΑΚΟΘΗΚΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΜΟΥΣΕΙΟΓ.Ι.ΚΑΤΣΙΓΡΑ.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Η Ελλάδα του Τάκη Τλούπα 18 έτη 2 μήνες πριν, #2135

  • penakio
  • penakio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 71
  • Κάρμα: 0
Ζέφυρος έγραψε:
ΕΠΙΣΗΣ ΚΛΥΚΟΦΟΡΕΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟΥ ΜΕ ΟΝΟΜΑ \"ΛΑΡΙΣΑ-ΕΙΚΟΝΕΣ ΤΟΥ ΧΘΕΣ\" ΜΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΙΤΗ ΤΙΜΗ(35 ΕΥΡΟ).ΒΕΒΑΙΑ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΛΑΡΙΣΑΙΟΥΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΠΙΤΕΣ ΜΟΥ(ΤΟ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ).ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Η ΚΕΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!(ΤΟ ΕΧΩ ΞΕΦΥΛΛΙΣΕΙ).ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ 1986.ΤΥΠΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΠΙΝΑΚΟΘΗΚΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΜΟΥΣΕΙΟΓ.Ι.ΚΑΤΣΙΓΡΑ.
συντοπιτη ζεφυρε συμφωνω και επαυξάνω...εχω και γω το βιβλιο...ειναι σαν ταξιδακι στο παρελθον..τα λεμε απο κοντα!
Ίσως η μεγάλη περιπέτεια μας περιμένει σε μια πάροδο που δεν της δώσαμε σημασία.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Η Ελλάδα του Τάκη Τλούπα 18 έτη 2 μήνες πριν, #2140

  • ANTARHS
  • ANTARHS's Avatar
ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΟΥΣ,ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ ΤΛΟΥΠΑ,ΑΝΕΚΔΟΤΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΩΝ.....ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΖΕΥΕΙΣ.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Η Ελλάδα του Τάκη Τλούπα 18 έτη 2 μήνες πριν, #2173

Το βιβλίο που περιέχει φωτογραφίες της Λάρισας είναι συγκλονιστικό για όλους εμάς από τον κάμπο...

Συνηθίζω να το δωρίζω τώρα τελευταία... Είναι ωραιότατο δώρο!!!!
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: