Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συνεντεύξεις Θανάση-Σαββόπουλου

Re:Συνεντεύξεις Θανάση-Σαββόπουλου 16 έτη 3 μήνες πριν, #22475

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Το εξώφυλλο στο ένθετο της Ελευθεροτυπίας τα σπάει. Βέβαια μου ήρθε κάπως, επειδή είναι η πρώτη φορά που τον βλέπουμε σε εξώφυλλο.

Το πιο ενδιαφέρον σημείο της συνέντευξης (και μεγάλη είδηση ταυτόχρονα) είναι το εξής :

\"Θα προσπαθήσω να φτιάξω ένα μουσικό σύνολο -συμπληρωματικά στις άλλες μου δραστηριότητες- όπου κανείς από τους συμμετέχοντες δεν θα πληρώνεται, θα κάνουμε δε κάποιες επιλεγμένες εμφανίσεις, ως συμπαράσταση, σε περιπτώσεις που συνάνθρωποί μας υφίστανται, ανυπεράσπιστοι, τα \"ελέη\" της εξουσίας. Στα πλαίσια του υγιούς αυτοσαρκασμού, έχω βρει και ένα πρώτο όνομα για το σχήμα : \"Μητέρα Τερέζα\".


Λέει και κάτι στο τέλος ο Σαββό σε εριστικό τόνο, αλλά δε θα το σχολιάσω.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Σκιπίωνας, στις: 20/01/2008 16:57
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνεντεύξεις Θανάση-Σαββόπουλου 16 έτη 3 μήνες πριν, #22478

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
και η συνέντευξη στην καθημερινή εδώ
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνεντεύξεις Θανάση-Σαββόπουλου 16 έτη 3 μήνες πριν, #22483

  • paralhpsh
  • paralhpsh's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 62
  • Κάρμα: 0
Είναι σαν να λες την προπαίδεια την ώρα του οργασμού..

+1 :lol:
Hey little bird, fly away home
Your house is on fire, your children are alone
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνεντεύξεις Θανάση-Σαββόπουλου 16 έτη 3 μήνες πριν, #22486

  • noa6064
  • noa6064's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 428
  • Κάρμα: 0
βουτυρομπεμπέδες της τηλεόρασης, που όλους να τους στύψεις δεν θα βγάλεις μια σταγόνα αίμα κι όμως συμπεριφέρονται σαν αυτοκράτορες, μεγαλοκομπινοδικηγόροι, λέρες με ζελέ στα μαλλιά και οδοντοστοιχίες επιτυχίας, οπαδοί που μαχαιρώνονται για μια μεγάλη ιδέα..

Να τα ακούνε μερικοί μερικοί.....
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kouf..
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνεντεύξεις Θανάση-Σαββόπουλου 16 έτη 3 μήνες πριν, #22487

  • Ζαχαρω
  • Ζαχαρω's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 26
  • Κάρμα: 0
.: «Τους αφιερώνω τη φράση που είπε ο Μπουνιουέλ: \"Είναι ανήθικο στην τέχνη να λογαριάζεις τις επιπτώσεις\"».

Σ.: «Θα τους έλεγα ότι και τα δικά μου τραγούδια πριν επιβληθούν, πολλοί δεν τα θεωρούσαν τραγούδια. Τώρα έχουμε εδώ μια καινούρια μουσική \"αυθαιρεσία\" και οι νέοι κυρίως ακροατές πρέπει να αισθάνεστε τυχεροί που παρευρίσκεστε στη γέννηση ίσως ενός νέου \"Φορτηγού\" του μέλλοντός σας. Τουμπεκί λοιπόν».


Εχω εξοργιστει και με τον εναν και με τον αλλον. Προφανως ειναι ανηθικο στην τεχνη να λογαριαζεις τις επιπτωσεις. Μονο που τεχνη κανεις μονο εσυ Θαναση και οχι ο Καπηλος. Εχεις βεβαια οπως ολοι μας δικαιωμα στο Απωθημενο οπως και στο Λαθος. Οσο για τον Αλλον, ας μην ξεχναει οτι εκτος απο τους νεους ακροατες υπαρχουν και οι παλιοι που δεν ξεχνανε ποσα χρονια εχει να γραψει μια νοτα, εστω και μετρια. Ασε δε τις διαφορες \"συνεργασιες\".....
Αντε γιατι μου ανεβαινει και η πιεση! Ακου Τουμπεκι!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνεντεύξεις Θανάση-Σαββόπουλου 16 έτη 3 μήνες πριν, #22489

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Ζαχαρω έγραψε:
Οσο για τον Αλλον, ας μην ξεχναει οτι εκτος απο τους νεους ακροατες υπαρχουν και οι παλιοι που δεν ξεχνανε ποσα χρονια εχει να γραψει μια νοτα, εστω και μετρια.

Συμφωνώ και επαυξάνω. Εγώ είμαι μόλις 23, αλλά μεγάλωσα με Σαββόπουλο. Ήδη μετράω 8 στα 9 χρόνια από την κυκλοφορία του Χρονοποιού, όπου απλά μεσολάβησαν κάποια live albums.

¼σο για το τουμπεκί, νομίζω πως κατάφερε να γίνει εμπαθής σε σε πολύ κόσμο.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Σκιπίωνας, στις: 21/01/2008 11:34
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: