Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Ω, τι κόσμος μπαμπά....

Ω, τι κόσμος μπαμπά.... 17 έτη 7 μήνες πριν, #8859

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
¸σβησες άλλο ένα μήνυμά μου γιατί ήταν «προκλητικό». Μάθε πως τη φρασεολογία περί «προκλητικών συμπεριφορών» τη χρησιμοποιούν τα ΜΑΤ και ο Υπουργός Δημόσιας Τάξης.

Στο λογοκριμένο μήνυμα έλεγα πως ο Ανθρωπος με το άλφα κεφαλαίο ευρέθη! Να μη τον ψάχνουν πια οι φιλόσοφοι ανα τους αιώνες. ΕΥΡΕΘΗ!

Παραχώρησα τη θέση μου στο Σταυρό του Νότου στον Άνθρωπο (που ανέφερες σε προηγούμενο post) και μέσα σε δυο λεπτά ο Ανθρωπος εμφανίστηκε και ζήτησε να κατοχυρωθεί η θέση του, ανάμεσα σας.

Πόσο εύκολο ήταν τελικά να λυθεί αυτό το μεγάλο ζήτημα, Φρήντριχ, έλεγα στο Νίτσε...Πόσο εύκολο...

Ο Άνθρωπος εμφανίστηκε εθελοντικά και πήρε τη θέση που άφησα κενή. Δεν έχετε ευθιξία, πώς να το πω; Κλείστε τη τηλεόραση. Σας έχει κάνει το μυαλό σούπα.

Ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου σε όλες τις συνεντεύξεις του εμφανίζει ένα αντιεξουσιαστικό προφίλ, πολύ καλά σμιλεμένο και διακριτικό. Κοίτα όμως να δεις ποιοι του έλαχε να ειναι οι φαν του:

Κάποιοι που δηλώνουν ανερυθρίαστα πως είναι εθνικιστές και φασίστες- αυτολεξεί.

Κάποιοι που εφαρμόζουν καθημερινά τακτικές Χούντας: λογοκρισία και καταστολή.
(σε ένα δοκίμιο της Λιλής Ζωγράφου για τα γεγονότα του Πολυτεχνείου θυμάμαι πως αναφέρει πως οι μπάτσοι εκσπερμάτιζαν χτυπώντας με τα γκλομπ. Για πες ρε συ Σκίπη, βρίσκεις κι εσύ ηδονή στα κλειδώματα;)

Και κάποιοι δημόσιοι κατήγοροι της '\"αριστεροφάνειας\" και της \"επαναστατοφάνειας\" (δε λες καλύτερα για τα Θεοφάνεια που άπτονται των ενδιαφερόντων σου?)

Εχω δημοσιεύσει 20 άρθρα στον Τύπο και ποτέ δεν υπέστην λογοκρισία ούτε σε ένα σημείο στίξης!


Και θα έχω τώρα εσένα να μου διαγράφεις τα μηνύματα στα οποία καν δεν έβριζα;

Σε προειδοποιώ μπέμπη πως όσες φορές σβήσεις αυτό το μήνυμα τόσες φορές θα το ποστάρω.

Σκόπευα μετά τη χθεσινή μου αναφορά στον Ανθρωπο να μη ξανασχοληθώ μαζί σας (με σενα και 3-4 όμοιούς σου, γιατί κατά τα άλλα υπάρχουν και ωραίοι τύποι εδώ μέσα) όπως έλεγα σε φίλους. Αλλά με προκάλεσες πολύ άσχημα. Πάρα πολύ άσχημα.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Πηνειώ, στις: 13/10/2006 15:17
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ω, τι κόσμος μπαμπά.... 17 έτη 7 μήνες πριν, #8864

  • Maria
  • Maria's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 124
  • Κάρμα: 0
Διαγωνισμός λοιπόν για το ποιός θα βρίσει περισσότερο....
Τί να πω.... Τόσα ωραία πράγματα γίνονται στο φόρουμ και το site και ακόμα ασχολούμαστε με βλακείες... Τέλος από εμένα.
Αλλά οι χαρακτηρισμοί που χρησιμοποιείς είναι απαράδεκτοι. Τουλάχιστον άλλοι, όταν παρεκτρέπονται, το καταλαβαίνουν και τα σβήνουν.
Και τούτη η μέρα ας μας βρει
μ' αυτούς που αγαπούμε
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ω, τι κόσμος μπαμπά.... 17 έτη 7 μήνες πριν, #8866

  • ο μικρός
  • ο μικρός's Avatar
Maria έγραψε:
Διαγωνισμός λοιπόν για το ποιός θα βρίσει περισσότερο....
..ή για το ποιος θα σβησει/κλειδωσει περισσοτερο!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ω, τι κόσμος μπαμπά.... 17 έτη 7 μήνες πριν, #8867

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
Διέγραψα, Μαρία, τους επίμαχους χαρακτηρισμούς επειδή ήταν ακραίοι.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Πηνειώ, στις: 13/10/2006 15:32
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ω, τι κόσμος μπαμπά.... 17 έτη 7 μήνες πριν, #8870

  • Maria
  • Maria's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 124
  • Κάρμα: 0
Μπράβο σου που τον διέγραψες. :)
Τα παρακάτω θα μπορούσαν να λείπουν. Εκτός και αν αστειεύτηκες, οπότε πάω πάσο.
Και τούτη η μέρα ας μας βρει
μ' αυτούς που αγαπούμε
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ω, τι κόσμος μπαμπά.... 17 έτη 7 μήνες πριν, #8871

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Πηνειώ άμα είσαι κατά της λογοκρισίας να μην ζητάς από τους διαχειριστές:


1) Να κλειδώνουν threads

2) Να σβήνουν μηνύματα

3) Να ανιχνεύουν IP (μην μας παραμυθιάζεις ότι το είπες ειρωνικά γιατί το χεις ξαναπει και στο παλεθόν. ¸χεις δηλαδή ζητήσει σαφώς από το Σκιπίωνα να διαγραψει μήνυμα άφου πρώτα ανιχνευθεί η IP του αποστολέα και έχεις ζητήσει και από μένα να αποσύρω μήνυμα σου που το έκανα quote επειδή εκείνο σου το μήνυμα σε εξέθετε και φυσικά δεν ήθελες να φαίνεται).

Τόσο δημοκρατική λοιπόν είσαι και τόσο κατά της λογοκρισίας.

meganisi αν θες να μάθεις γιατί απαντώ στην Πέλα και όχι στην Penakio μάθε το:

Το κάνω επειδή πιστέυω ακράδαντα και με επιχειρήματα που έθεσα μετά τα τελευταία υπόψη όλων ότι η Πέλα προσπαθεί εσκεμμένα να δημιουργήσει μπάχαλο


¼σοι δεν μπορούν να αντέξουν την αλήθεια ας αφήσουν τουλάχιστον την ακατάσχετη Θανασολογία!!!!! ¸λεος με τη Θανασολογία!!!!! Θανασολογία μπορώ να κάνω κι εγώ....

\"Θάμπος στον ουρανό, στην πλάτη μαχαιριά, και στην παρατημένη αυτή, τριαντάφυλλο κομμένο\"

Τι είναι? Είναι η αλήθεια..... (αλλά εσύ Πηνειώ μου δεν την αντέχεις μάλλον)


Πόλύ φιλικά σου λέω να το σταματήσεις αν θέλεις. Αν δεν θέλεις μάλλον θα εξακολουθήσεις να ξεφτιλίζεσαι εδώ μέσα όπως συμβαίνει της τελευταίες μέρες. Χαράρωσε και απόλαυσε τη σκέψη του ταξιδιού σου στην Ελλάδα που θα έχει ως αποτέλεσμα να δεις για πρώτη φορά στη ζωή σου το Θανάση που τόσο αγαπάς. Αυτή η σκέψη δεν είναι ικανή να σε κάνει ευτυχισμένη? Δεν είναι ικανή να σε κάνει να δεις το σαιτ και το φόρουμ με λίγη αγάπη και να μην προσπαθείς να το διαλύσεις και να το ξεφτιλήσεις. Μάλλον θα με κατηγορήσεις πάλι για προσωπική επίθεση αλλά μάθε ότι έγω δεν έχω μάθει να μιλώ με υπονούμενα του τύπου \"μερικοί εδω μέσα\" κλπ. Με σένα και με την συμπεριφορά σου έχω πρόβλημα και σε σένα απευθύνομαι ευθέως. Στα χω πει δεκάδες φορές ιδιωτικά επειδή ακριβώς δεν είχα πρόθεση να σε εκθέσω δημόσια. Αλλά βλέπω ότι εσύ δεν σταματάς πουθενά. Πιστεύω ότι η στάση σου οδηγεί σε διχόνοια μεταξύ μας καθώς και σε ένα τζερτζελέ που μας απομακρύνει από την ουσία.


Πέλα σε αγαπήσαμε και σε βάλαμε στην παρέα μας με όλη μας την καρδιά. Σου στείλαμε στην πλάνα ξενιτιά όλα τα ακυκλοφόρητα του Θανάση. Σου δώσαμε όλες τις πληροφορίες για το Θανάση που κατά καιρούς ζήτησες. Χωρίς να χεις δει ποτέ στη ζωή σου Θανάση έμαθες από μας τα πάντα και τα μετέτρεψες σε υπέροχα στιχάκια για τα οποία πήρες πολλές τα εύσημα και έβαλες με το ταλέντο και την τσακπινιά σου ακόμα και τον ίδιο το Θανάση να σου απαντήσει ποιητικά. Γι αυτό σε παρακαλώ, σε εκλιπαρώ, πέφτω στα πόδια σου, μην το κάνεις μπάχαλο, για μερικούς εδωμέσα είναι το διαδικτυακό σπίτι μας που επικοινωνούμε με τους φίλους μας και επιθυμούμε να γίνουν όλοι όσοι μπαίνουν εδώ να γίνουν μέρος αυτής της ωραίας παρέας που έχει δημιουργηθεί. Είναι σαφές ότι και συ θέλεις να συμμετέχεις στην παρέα. Είσαι παραπάνω από ευπροσδεκτη αλλά σε παρακαλώ κάντο με αγάπη. ¼λοι έχουμε καλό και κακό εαυτό μέσα μας. Σε ικετεύω να μην προσπαθείς διαρκώς να μας βγάλεις τον κακό μας εαυτό, μην προκαλείς διαρκώς τα πράγματα ώστε να φτάνουν οι πιο οξύθυμοι να παρεκτρέπονται και να χεις πάτημα μετά να λες. Προσπάθησε να θας δεις όλους με αγάπη γιατί όλοι όσοι κατηγορείς, μόνο με αγάπη σου έχουνε φερθεί.

Πολύ, πολύ Φιλικά
Μαρίνα (το μέλος)
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: