Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Τροφή για συζήτηση...

Τροφή για συζήτηση... 11 έτη 10 μήνες πριν, #35140

  • pnserres
  • pnserres's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Ένα αλάνι στον κυβερνοχώρο...
  • Καταχωρήσεις: 105
  • Κάρμα: 10
Δεν ήμουν στο χτεσινό live αλλά διάβασα αυτό...

http://donteverreadme.wordpress.com/2012/06/11/t-3/

Δεν θα ήθελα να πάρω θέση χωρίς να ήμουν παρών στο συμβάν. Αλλά θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις αυτών που ήταν...
...Οδοιπόρος σε ξένο τόπο η αγάπη χωρίς τελειωμό...
να γνωρίζει τόπους μακρινούς, παραδεισένιους σε κάθε δάκρυ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Τροφή για συζήτηση... 11 έτη 10 μήνες πριν, #35142

  • TheVrachnoprofiter
  • TheVrachnoprofiter's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 52
  • Κάρμα: -9
Και την τελευταία φορά που είχε παίξει στη Θέρμη (1,5 χρόνο-2 να έχει;) είχε συμβεί κάτι παρόμοιο. Τουλάχιστον δεν εμπλέκονταν τρομοκρατικές οργανώσεις οπότε δεν με ενόχλησε ΤΟΣΟ πολύ. Πάντως ήμουνα 50-50 για το αν θα πάω ή όχι μεθαύριο στη Μονή Λαζαριστών και μάλλον μετά από αυτό το αποφάσισα... Και με πονάει άπειρα που το λέω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα συνεχίσω να πηγαίνω στις συναυλίες του Θανάση, γενικώς.


ΥΓ: Ούτε εγώ ήμουν στη συναυλία αλλά μάλλον είναι ακριβή τα όσα γράφονται.
And then one day you find
ten years have gone behind you.
No-one told you when to run;
you missed the starting gun...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Τροφή για συζήτηση... 11 έτη 10 μήνες πριν, #35143

  • o_elaxistos_leme
  • o_elaxistos_leme's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Ήμουν στο χθεσινό live και στεκόμουν μπροστά μπροστά (για την ακρίβεια τον πανό ακουμπούσε στο κεφάλι μου.... όχι και πολυ ευχάριστο!). Το περιστατικό έγινε όπως περιγράφεται λίγο-πολύ. Ωστόσο, το θεώρησα κάτι αναμενόμενο... Έχω πάει σε καμιά δεκαριά συναυλίες του Θανάση και αν όχι σε όλες, σχεδόν σε όλες ακούγουνται τέτοια μηνύματα. Ούτως ή άλλως και ο ίδιος το έχει δηλώσει τόσες φορές, όπως και χθες, ότι "ο αναρχισμός είναι η πιο κοντινή στην ανθρώπινη φύση ιδεολογία", οπότε δεν ξαφνιάστηκα όυτε όταν είδα το πανό ούτε όταν ακουσα την ομιλία. Από 'κει και πέρα, ο καλλιτέχνης και το έργο του δεν αλλάζουν ούτε από τις απόψεις του όυτε από προπαγάνδες και η συναυλία κύλησε υπέροχα για άλλη μια φορά... Έχει μια βάση η άποψη στο άρθρο και όντως η όλη κατάσταση μπορεί να ήταν δυσάρεστη για κάποιους, όμως για άλλο λόγο ήμασταν εκεί...! Τέλος όσον αφορά στα χρήματα, το που πηγαίνουν και αν "τ'αξίζουν" ας θυμηθούμε ότι ο Θανάσης έχει ορχήστρα 9 ατόμων και τεχνικούς οι οποίοι πρέπει να πληρωθούν (ως παράδειγμα αναφέρω την περσινή συναυλία του Ιωαννίδη στην Τεχνόπολη όπου το εισιτήριο στην προπώληση είχε 15 ευρώ και η ορχήστρα του αποτελούνταν από 3 άτομα). Σχωράτε με για τη μακρυγορία!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Τροφή για συζήτηση... 11 έτη 10 μήνες πριν, #35144

  • pizanelo
  • pizanelo's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 185
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 26
Σε πόσα φεστβάλ της Κ.Ν.Ε. έχουμε πάει κι έχουμε στηρίξει καλλιτέχνες που βγάζανε λόγο πολιτικό κανονικά? Πόσες φορές στήνόμαστε από νωρίς στη ΤV για να ξεκαρδιστούμε με τον Λαζόπουλο και αυτός τοποθετείται πολιτικά και χειροκροτάνε όλοι και (ναι έχουμε μαζί μας τον κύριο Τσίπρα σήμερα). Εγώ δε θα σταθώ στους Πυρήνες και στους αντάρτες. Σ' αυτό που είπε ο Θανάσης μόνο. "Ποιητικός τρόπος να ζείς". Αποψή του. Δεν πληρώνεις αυτή. Αν το είδε έτσι η Αννα τότε την έχει χρυσοπληρώσει στα τόσα live που θα 'χει πάει. Εντάξει έδωσε την ευκαιρία σε μια κοπέλα να εκφραστεί. Και πολλές φορές έχει παίξει δωρεάν και δεν έχει μιλήσει για ιδεολογίες και πολιτικά. Γνωρίζουμε όλοι τις ιδέες του. Τι πάνε τότε κάποιοι και μαζί του τραγουδάνε τους αντάρτες που μελοποίησε. Έπρεπε να γίνει αυτό για να αποχωρήσει. Και λέω τώρα εγώ ο αδαής: Μήπως την ενόχλησε η μαριχουάνα που μύριζε τελικά?
....όποιος πονάει και δεν το φανερώνει κάνει το πόνο άρχοντα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Τροφή για συζήτηση... 11 έτη 10 μήνες πριν, #35145

  • λαμπυρίδα
  • λαμπυρίδα's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Eίναι τα βλέφαρα μου διάφανες αυλαίες...
  • Καταχωρήσεις: 35
  • Κάρμα: 2
pizanelo έγραψε:
Σε πόσα φεστβάλ της Κ.Ν.Ε. έχουμε πάει κι έχουμε στηρίξει καλλιτέχνες που βγάζανε λόγο πολιτικό κανονικά? Πόσες φορές στήνόμαστε από νωρίς στη ΤV για να ξεκαρδιστούμε με τον Λαζόπουλο και αυτός τοποθετείται πολιτικά και χειροκροτάνε όλοι και (ναι έχουμε μαζί μας τον κύριο Τσίπρα σήμερα). Εγώ δε θα σταθώ στους Πυρήνες και στους αντάρτες. Σ' αυτό που είπε ο Θανάσης μόνο. "Ποιητικός τρόπος να ζείς". Αποψή του. Δεν πληρώνεις αυτή. Αν το είδε έτσι η Αννα τότε την έχει χρυσοπληρώσει στα τόσα live που θα 'χει πάει. Εντάξει έδωσε την ευκαιρία σε μια κοπέλα να εκφραστεί. Και πολλές φορές έχει παίξει δωρεάν και δεν έχει μιλήσει για ιδεολογίες και πολιτικά. Γνωρίζουμε όλοι τις ιδέες του. Τι πάνε τότε κάποιοι και μαζί του τραγουδάνε τους αντάρτες που μελοποίησε. Έπρεπε να γίνει αυτό για να αποχωρήσει. Και λέω τώρα εγώ ο αδαής: Μήπως την ενόχλησε η μαριχουάνα που μύριζε τελικά?

+1 από μένα, κάτι ανάλογο θα έγραφα. :)
Και 'γω τον κόσμο θα σου ομορφαίνω
σαν παραμύθι νυχτερινό
κι όταν οι δρόμοι θα σε τυλίγουν
θα σου ζεσταίνω το γυρισμό...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Τροφή για συζήτηση... 11 έτη 10 μήνες πριν, #35146

  • Γεωργία
  • Γεωργία's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • ...Και τους κανόνες της ζωής θα παραβαίνω
  • Καταχωρήσεις: 350
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 11
Βρε!Δεν σας λέω εγώ φέρτε πίσω το τσατ????Της κακομοίρας θα γινόταν... :woohoo:

Τέσπα.
Στο θέμα μας.
Δεν είναι η πρώτη φορά.
Όποιος συγκλονίζεται από τέτοιου είδους ενέργειες μπορεί πολύ άνετα να αποχωρεί...

Στο καλό και να μας "γράφετε"...
The only thing standing in between you and me is reality
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: