Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: το είδαμε και αυτό...

το είδαμε και αυτό... 15 έτη 7 μήνες πριν, #27315

  • chameleon
  • chameleon's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 394
  • Κάρμα: 2
εχτές το βράδυ πέτυχα στο star channel αυτοσχέδιο video clip του Θανάση!!!!!!!!! προλογίζει ο Αιμίλιος Λιάτσος:''και τώρα θα ακούσουμε ενα τραγουδι του Θανάση Παπακωνσταντίνου που έχει σχέση με την Ανδρομέδα...''....κάτι τέτοιο είπε τέλος πάντων! και στο καπάκι ξεκινάει Η ανδρομέδα...δείχνοντας κάτι εικόνες άσχετες...Παιδιά το έπαιξε όλο το τραγούδι στο κεντρικό δελτίο Ειδήσεων του star...αμέσως μετά έδειξε κάποια μαριλενα Χ. η οποία μόλις βγήκε απο το μαιευτήριο ΙΑΣΩ....έχουνε ξεφύγει εντελώς τα πράγματα νομίζω....Η ερώτηση μου είναι η εξής: έχει το δικαίωμα το οποιοδήποτε κανάλι να δείχνει οτι θέλει χωρίς την συγκατάθεση του εκάστοτε καλλιτέχνη??? και δεν θέλω να πιστευω οτι πήρε ο Θανάσης Τηλέφωνο στον Λιάτσο και του είπε..''Αιμίλιε...θα μου παίξεις σήμερα την Ανδρομέδα στο Δελτίο ειδήσεων?''...ξέρω 'γω...το έχω χάσει λιγάκι...
κουβεντιάζουν δυο φίλοι
-καλά καπνίζεις ακόμα?
-Ναι..εσύ το έχεις κόψει?
-ουου!!τώρα...έχω πολύ καιρό...
-πόσο καιρό δηλαδή?
-3 χρόνια,6 μήνες και 13 μέρες....
-άστο ρε...δεν το...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:το είδαμε και αυτό... 15 έτη 7 μήνες πριν, #27316

Α ρε Μαλέλη κουλτουριάρη... Καλά, παιδιά, το Star έχει παίξει την μισή δισκογραφία του Σωκράτη στο Κεντρικό δελτίο Ειδήσεων... Καιρός ήταν να παίξει και Θανάση.... Είναι δεδομένο ότι δεν ενημερώνεται ο δημιουργός του κάθε κομματιού για το πότε και που ακούγεται κάθε κομμάτι του ανά την Ελλάδα... Οϋτε δίδεται συγκατάθεση κ.λπ. Υπάρχουν κάποια θεματάκια με το ηθικό δικαίωμα του δημιουργού. αλλά μην περιμένεις να ασχοληθεί ο Θανάσης και o κάθε Θανάσης με το τι έπαιξε το δελτίο ειδήσεων του Star Channel...

Εστιάστε στην θετική πλευρά του πράγματος... Η συντριπτική πλειονότητα των ακροατών, που διαμορφώνουν τα ακούσματά τους ανάλογα με τι τους σερβίρει η τηλεόραση είχαν, κυριολεκτικά, την ευκαιρία, έστω και μέσω του δελτίου ειδήσεων του Star, να σαγηνευτούν από την μουσική και την ποίηση του Θανάση Παπακωνσταντίνου...
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:το είδαμε και αυτό... 15 έτη 7 μήνες πριν, #27317

  • chameleon
  • chameleon's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 394
  • Κάρμα: 2
ξέχασα να πώ οτι κατα την διάρκεια του τραγουδιού ο ''μόνιμος υπότιτλος'' που υπήρχε στο κάτω μέρος της οθόνης ήταν ''αιντε εκεί βαθειά στα σωθικά μου, αιντε κάτι γίνεται κυρά μου...''

αιντε και να ξέρατε τί ήθελε να πεί ο ποιητής και τι καταλάβατε και το βάλατε....
κουβεντιάζουν δυο φίλοι
-καλά καπνίζεις ακόμα?
-Ναι..εσύ το έχεις κόψει?
-ουου!!τώρα...έχω πολύ καιρό...
-πόσο καιρό δηλαδή?
-3 χρόνια,6 μήνες και 13 μέρες....
-άστο ρε...δεν το...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:το είδαμε και αυτό... 15 έτη 7 μήνες πριν, #27319

  • damienakos
  • damienakos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 46
  • Κάρμα: 0
Ελπιζω μόνο να μην έγινε με τη συγκατάθεση του Θαναση...
Πάντως δεν πάμε καλά...
Πότε αλύγιστος και πότε χάρτινος, από τα θαύματα του κόσμου εξαρτημένος...
Το φόβο και την ομορφιά να βάλουμε μαζί...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:το είδαμε και αυτό... 15 έτη 7 μήνες πριν, #27320

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
Εμένα πάλι η απορία μου είναι πώς αφού μετά βδελυγμίας αποκηρύσσετε τα δελτία ειδήσεων του Σταρ και την χωματερή της τιβί είστε μια χαρά ενημερωμένοι για το τι προβάλλει κάθε ώρα και στιγμή.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:το είδαμε και αυτό... 15 έτη 7 μήνες πριν, #27326

  • *Ανδρομέδα*
  • *Ανδρομέδα*'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 104
  • Κάρμα: 1
Εγώ ας πούμε ήμουν στη δουλειά και εκείνη την ώρα η τηλεόραση,χωρίς τη δική μου συγκατάθεση,ήταν στο σταρ και έτυχε και το είδα κι εγώ.
Άκουσα σχόλια του τύπου... ''καινούριο τραγούδι είναι?'',''αυτό θα το χόρευε η γιαγιά μου'', ''ποιος το λέει αυτό?''
Ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου απάντησα....και συνέχισα να κάνω τη δουλειά μου νιώθοντας πραγματικά απαίσια γι'αυτή την αντιμετώπιση.¸τσι κι αλλιώς δν υπήρχε νόημα περαιτέρω ανάλυσης....

:x
..αγαπημένα πρόσωπα,αγαπημένα μάτια..έρχονται σαν τα κύμματα κι αφήνουν κατακάθια.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: