Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία Κοζάνης...η επόμενη μέρα.

Re:Συναυλία Κοζάνης...η επόμενη μέρα. 17 έτη 10 μήνες πριν, #5170

  • Maria
  • Maria's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 124
  • Κάρμα: 0
Με κάλυψαν οι συνφορουμίτες ;) Ήταν όντως μία από τις ομορφότερες συναυλίες... Είχε και μεγάλη διάρκεια... Άξιζε η κούραση ;) Γιατί είμαι κάπως έτσι: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

(δεν είπαν το \"Δέντρο μοναχό\".... :( )<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Maria, στις: 20/06/2006 11:52
Και τούτη η μέρα ας μας βρει
μ' αυτούς που αγαπούμε
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία Κοζάνης...η επόμενη μέρα. 17 έτη 10 μήνες πριν, #5276

  • JAHIL
  • JAHIL's Avatar
ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΓΩ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΝΑΧΙΚΟΥ ΣΥΝΑΥΛΙΑΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΣ ΒΑΣΗ.ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΠΗΓΑ ΣΤΙΣ ΣΥΚΕΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΩΚΡΑΤΗ(ΜΙΝΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΛΟΓΩ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΗΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ)ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΖΑΝΗ ΓΙΑ ΘΑΝΑΣΗ.
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΟΙ ΟΛΟΙ.ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΔΕΚΑΔΕΣ LIVE ΤΟΥ ΘΑΝΑΣΗ ΧΩΡΙΣ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ.
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΝΟ.
ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ ΙΣΩΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ.ΕΙΜΑΙ ΑΘΑΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΗΝ ΑΥΡΙΑΝΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΡΘΩ.....ΓΙΑΤΙ LIVE ΣΑΝ ΤΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΞΑΝΑΒΛΕΠΕΙΣ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία Κοζάνης...η επόμενη μέρα. 17 έτη 10 μήνες πριν, #5277

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
alvaro έγραψε:
Καταρχήν φίλε Σκίπι επίτρεψε μου μια αποσαφήνιση (και όχι διόρθωση ή παρατήρηση) χωρίς ίχνος διάθεσης ξερολίασης (άλλωστε έχουμε πιει και μια μπύρα μαζί και καταλαβαινόμαστε νομίζω). Το σωστό - σύμφωνα πάντα με την τοπική... βλαχοκαραγκούνικη διάλεκτο της ευρύτερης περιοχής της Θεσσαλίας - είναι ο Θανάης στην ονομαστική, του Θανάσ' (με \"παχύ\" το σίγμα) στη γενική, αλλά στην τελική νομίζω ότι δεν πειράζει να το λες με όποιο τρόπο και να σου ´ρχεται καλά στο αυτί. Ο ίδιος Θανάης είναι και στη μία και στην άλλη περίπτωση.
Κατά δεύτερον, και όσο αφορά στο live της Κοζάνης, να προσθέσω κι εγώ δυο πραγματάκια δίπλα σε αυτά των φίλων συνforumιτών που postάρισαν προηγουμένως.
Μια παρατήρηση που ενδεχομένως δεν έχει μεγάλη αξία ή ουσία, αλλά σε εμένε λειτούργησε ευεργετικά. 'Ηταν πολύ όμορφος ο συνδυασμός του μπαγκράουντ της σκηνής με τα τραγούδια του Θανάση. Να ακούς για απάτητα βουνά, για τη στέρφα γη π' ανθίζει, για την παλιά πληγή που 'χει τη φυλλωσιά πυκνή, όλους εκείνους τους στίχους του Θανάσ' που γεννούν τόσες όμορφες εικόνες από τη φύση (γιατί φαίνεται πως τις κουβαλάει στα γονίδιά του) - που μοιάζουν να αναβλύζουν σαν γάργαρα νερά από πηγές, να φυτρώνουν σε δάση και χορταριασμένα γεφύρια, να ταξιδεύουν με τις μυρωδιές του αέρα πεχλιβάνη - και να βλέπει λίγα μέτρα πίσω από τους μουσικούς τα πεύκα και τα έλατα.
Για το μουσικό κομμάτι, έχω ανάγκη να το πω ότι έπαθα πλάκα με τη live διασκευασμένη εκτέλεση των \"Ορυχείων\" (με Φώτη, Μπασλάμ, Μπαντούκ) που καμιά σχέση δεν έχει με την ηχογραφημένη στη \"Βροχή από κάτω\". Σαν να ακούς άλλο τραγούδι. ¸νιωσα αυτό που κάποτε είχε πει ο Θανάης με παρόμοια αφορμή ότι \"από την τέχνη περιμένω να μου δώσει μια τσεκουριά\". Ε, λοιπόν εγώ την έφαγα στο δόξα πατρί και έφυγα καρφωτός στο διάστημαγια να μαζέψω ραδίκια... Με έστειλε κανονικά. Κάτι παρόμοιο (αλλά σε μικρότερη ένταση) ένιωσα με το επίσης διασκευασμένο \"Αερικό\", που νομίζω ότι κάπως έτσι θα το ακούσουμε και στο νέο δίσκο. Τους παραδέχομαι γιατί αντιμετωπίζοντας έτσι τη μουσική τους όλα τα παιδιά της μπάντας (με διάθεση για ψάξιμο, ανατροπή και πειραματισμό, δηλαδή) μας σκαλίζουν την καρδιά και ξεθάβουν συναισθήματα καταχωνιασμένα. Και φυσικά δικαιολογούν την υπόσταση μιας live εμφάνισης.

Συγχωρήστε μου τη φλυαρία.

Αποχωρώ υποβάλλοντας τα σέβη και τους χαιρετισμούς μου στους συγκατοίκους της κοιλάδας. Θα τα πούμε σύντομα.

Χάρης Alvaro Γεωργούλας

.............................................................................................
Στο μέτωπό σου μια θάλασσα αναπαύεται
του φόβου οι σταγόνες, δελφίνια που παίζουν


Πολύ όμορφη η περιγραφή σου φίλε Alvaro! ¸νιωσα σαν ήμουν κι εγώ εκεί. Κοινωνός εσύ της συναυλιακής μέθεξης, συγκοινωνούσα εγώ εικονικά.

Πάντα τέτοια και εις άλλα με υγεία! B)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία Κοζάνης...η επόμενη μέρα. 17 έτη 10 μήνες πριν, #5312

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
Μιχαηλίδης έγραψε:
... και πρίν ακόμα συνέλθουμε απο τα γέλια σκάει μύτη ένα αγροτικό με άδεια καρότσα και με δύο τηλεβώες στην οροφή απ τους οποίους ακουγόταν ο Πεχλιβάνης!Πρίν καλα καλά καταλάβουμε τί γίνεται, χαμηλώνει ο Πεχλιβάνης και πρίν ξεκινήσει η Ανδρομέδα ακούγεται μια φωνή να αναγγέλει: \"Απόψε το βράδυ ο Θανάσης Παπακωνσταντίνου στο υπαίθριο δημοτικό θέατρο Κοζάνης............\" Το οτι κυλιώμασταν κάτω απ τα γέλια είναι περιττό να το πώ!!

Μοναδική εικόνα! Οπτικοακουστικό υλικό υπάρχει ή ... κυλιωγελούσατε όλοι; :lol:
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία Κοζάνης...η επόμενη μέρα. 17 έτη 10 μήνες πριν, #5349

  • Μιχαηλίδης
  • Μιχαηλίδης's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 759
  • Κάρμα: 10
Mα όλοι!!! :lol:
Το πόδι μου το αγαπώ
γι' αυτό καί το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω


KEEP WALKING
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία Κοζάνης...η επόμενη μέρα. 17 έτη 10 μήνες πριν, #5352

  • aleksandra
  • aleksandra's Avatar
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

akouo thanasi edo k ena xrono kai peritto na po oti ton exo latrepsei...spoudazo stin kozani kai otan ematha gia ti sunaulia trelathika apo ti xara mou giati tha eixa tin mia kai monadiki eukairia na ton apolauso apo konta...dustuxos omos ta pragmata den irthan etsi opos ta perimena..kanenas den ithele na me akolouthisei sti sunaulia..k etsi den piga oute k ego logo eleipsis pareas..simera katafera na diavaso ta paper apo tis entuposeis pou afise sto perasma tou apo tin poluagappimeni sourdia ;).......k itan ta anamenomena...k xarika idiaitera otan ematha oti anevike sto tei gia na dosei to paron k ekei..k auto anamenomeno giati einai pano apo ola anthropos...euxomai kapoia stigmi na ton apolauso k ego live,elpizo na min agisei na erthei....sunadelfikous xairetismous se apantes thanasopliktous..k kales akroaseis...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: