Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία στο Βερολίνο 25/10/2012

Re:Συναυλία στο Βερολίνο 25/10/2012 11 έτη 5 μήνες πριν, #35476

  • erimo kormi
  • erimo kormi's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Να περασετε σουπερρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!Φιλια στον Θαναση μου!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Βερολίνο 25/10/2012 11 έτη 5 μήνες πριν, #35480

  • ionas
  • ionas's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • ο ιωνας και το κητος του
  • Καταχωρήσεις: 191
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 6
Τι εγινε ρε παιδες;
Ακομα να συνελθετε απο μπερλιν η σας επιασε τζετ λαγκ;
πως ηταν;

Εγω παλι για να παρηγορηθω πηγα αυλαια το σαββατο
Με γιωργη μανωλακη να παιζει το λαουτο και η μελινα
Να με εκτοξευει...........
Αερικο,ερημα κορμια,στις χαραυγες,μιλω για σενα
Βαλε κρασι,φειρουζ,στη φωτια
Και ενας τρυγητης θεος....
Ασε τα κρητικα εκει ξεφυγα εντελως!

Μελινα σε λατρευω.........
Ο ελαχιστος εαυτος,ο τρελος χορευτης, η κιβωτος των κινησεων. Φωναζει η θυελλα σαν να'ναι αρχαιο τερας. Ηρθαμε απο μακρια και παω στοιχημα πως δεν θυμασαι απ'οσο ξερω...
Τελευταία Επεξεργασία: 11 έτη 5 μήνες πριν, από τον/την ionas. Αιτιολογία: Παραλειψη
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Βερολίνο 25/10/2012 11 έτη 5 μήνες πριν, #35481

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
Κι εγώ αυτά περιμένω να ακούσω! :P

Το μαγαζάκι γέμισε, πολύς φοιτητόκοσμος, λίγοι αλλά όχι ελάχιστοι γερμανοί, αρκετοί μεσήλικες. Φαίνεται πως το σύστημα 'πάρε δυο φίλους κι έλα' δούλεψε καλά. Αρκετοί πρέπει να ήταν και αυτοί που κατέβηκαν από τις γύρω περιοχές και χώρες.

Πάρα πολύ ωραίος κόσμος, σχεδόν όλοι τραγουδούσαν, πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Υπήρχε ένα αίσθημα αδελφότητας και συγγένειας τόσο που για να περάσει κάποιος μπροστά άγγιζε τον μπροστινό του στον ώμο με νόημα. Μόνο μείον η υπερβολική μουρμούρα την ώρα που έπαιζε το πρώτο συγκρότημα, που όμως το τέλος κάθε τραγουδιού - περιέργως - ακολουθούσε σωρεία χειροκροτημάτων και σφυρίχτρων.

Τώρα για το πρόγραμμα. Είχε ένα καινούργιο φρέσκο ήχο που μάλλον θα είναι ο ίδιος που λέγατε ότι είχε στις καλοκαιρινές τους εμφανίσεις. Ο ρυθμός ήταν πιο ζωηρός και πιο τονισμένος. Η συναυλία κράτησε τρεις ώρες και κάτι. Είχε αφίσες προς πρώληση αλλά δεν πήρα γιατί θα μου χαλούσε μόλις την επομένη! Το δε σιντι του πρώτου συγκροτήματος το έχασα το ίδιο βράδυ!
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Βερολίνο 25/10/2012 11 έτη 5 μήνες πριν, #35482

  • marina g.
  • marina g.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 321
  • Κάρμα: 16
Φοινίκη έγραψε:
Κι εγώ αυτά περιμένω να ακούσω! :P

Το μαγαζάκι γέμισε, πολύς φοιτητόκοσμος, λίγοι αλλά όχι ελάχιστοι γερμανοί, αρκετοί μεσήλικες. Φαίνεται πως το σύστημα 'πάρε δυο φίλους κι έλα' δούλεψε καλά. Αρκετοί πρέπει να ήταν και αυτοί που κατέβηκαν από τις γύρω περιοχές και χώρες.

Πάρα πολύ ωραίος κόσμος, σχεδόν όλοι τραγουδούσαν, πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Υπήρχε ένα αίσθημα αδελφότητας και συγγένειας τόσο που για να περάσει κάποιος μπροστά άγγιζε τον μπροστινό του στον ώμο με νόημα. Μόνο μείον η υπερβολική μουρμούρα την ώρα που έπαιζε το πρώτο συγκρότημα, που όμως το τέλος κάθε τραγουδιού - περιέργως - ακολουθούσε σωρεία χειροκροτημάτων και σφυρίχτρων.

Τώρα για το πρόγραμμα. Είχε ένα καινούργιο φρέσκο ήχο που μάλλον θα είναι ο ίδιος που λέγατε ότι είχε στις καλοκαιρινές τους εμφανίσεις. Ο ρυθμός ήταν πιο ζωηρός και πιο τονισμένος. Η συναυλία κράτησε τρεις ώρες και κάτι. Είχε αφίσες προς πρώληση αλλά δεν πήρα γιατί θα μου χαλούσε μόλις την επομένη! Το δε σιντι του πρώτου συγκροτήματος το έχασα το ίδιο βράδυ!

Γειά σου Φοινίκη δύναμη!!!! :kiss:
To pio wraio frouto einai to peponi...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Βερολίνο 25/10/2012 11 έτη 5 μήνες πριν, #35483

  • ionas
  • ionas's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • ο ιωνας και το κητος του
  • Καταχωρήσεις: 191
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 6
Φοινίκη έγραψε:
Κι εγώ αυτά περιμένω να ακούσω! :P

Το μαγαζάκι γέμισε, πολύς φοιτητόκοσμος, λίγοι αλλά όχι ελάχιστοι γερμανοί, αρκετοί μεσήλικες. Φαίνεται πως το σύστημα 'πάρε δυο φίλους κι έλα' δούλεψε καλά. Αρκετοί πρέπει να ήταν και αυτοί που κατέβηκαν από τις γύρω περιοχές και χώρες.

Πάρα πολύ ωραίος κόσμος, σχεδόν όλοι τραγουδούσαν, πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Υπήρχε ένα αίσθημα αδελφότητας και συγγενειας


Η αδελφοτητα των χαμενων ποιητων και των απανταχου εν Γερμανια βλαχων δηλαδη......
Ο ελαχιστος εαυτος,ο τρελος χορευτης, η κιβωτος των κινησεων. Φωναζει η θυελλα σαν να'ναι αρχαιο τερας. Ηρθαμε απο μακρια και παω στοιχημα πως δεν θυμασαι απ'οσο ξερω...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Βερολίνο 25/10/2012 11 έτη 5 μήνες πριν, #35484

  • ρησχα
  • ρησχα's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 5
  • Κάρμα: 1
Τώρα που επιτέλους τα κατάφερα και την ξέθαψα από το σακίδιο, τσιμπήστε και setlist από Βερολίνο:

ΑΓΡΥΠΝΙΑ
ΤΕΙΡΕΣΙΑΣ
ΟΤΑΝ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ
ΤΡΥΓΗΤΗΣ
ΣΙΜΟΥΝ
LIQUID
ΤΡΙΑ ΡΟΥΜΠΑΓΙΑΤ
ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΑΝΘΟΙ
ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ?
FLY + FORTINO SAMANO (πριν το τραγούδι, αφηγήθηκε την ιστορία με τη φωτογραφία και πώς τον ενέπνευσε να γράψει την κάθε στροφή, ενώ παράλληλα μια κοπέλα απο τους θεατές μετέφραζε τα λόγια του Θανάση στα Γερμανικά)
ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΑΤΑΙ
ΟΡΥΧΕΙΑ
ΟΤΑΝ ΧΑΡΑΖΕΙ
Σ'ΑΦΗΝΩ ΓΕΙΑ
ΠΑΛΙΑ ΠΛΗΓΗ
ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ
ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ
ΚΟΙΛΑΔΑ ΤΩΝ ΤΕΜΠΩΝ
ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ
ΠΙΝΟΚΛΗΣ
ΤΣΙΜΠΙΤΟ (ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ)
ΘΕ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΕ
ΚΑΝΤΗΛΑΝΑΦΤΗΣ
ΠΑΙΔΙΚΟ - ΚΑΛΑΝΤΑ
ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ
ΠΑΡΑΓΚΑ
ΑΕΡΙΚΟ
ΔΙΑΦΑΝΕΣ ΑΥΛΑΙΕΣ
ΔΙΑΦΑΝΟΣ
ΑΠΟΣΠΕΡΙΤΗΣ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΙ
ΚΑΤΩ ΑΠ'ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ
ΕΡΗΜΑ ΚΟΡΜΙΑ (αν θυμάμαι καλά, δεν το έπαιξαν.Έπεσε θύμα της... απότομης μετάβασης από το μαξιλάρι στις χαραυγές)
ΣΤΙΣ ΧΑΡΑΥΓΕΣ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ
ΤΡΑΤΑ
ΝΥΧΤΕΡΙ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: