Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Εμφάνιση στο Κηποθέατρο Αλκαζάρ - Λάρισα 28/08/10

Re:Εμφάνιση στο Κηποθέατρο Αλκαζάρ - Λάρισα 28/08/10 13 έτη 8 μήνες πριν, #31213

  • pizanelo
  • pizanelo's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 185
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 26
Λοιπόν παιδιά μην αγχώνεστε. Κανείς δε θα μείνει έτσι. Ας γουστάρουμε και βλέπουμε
....όποιος πονάει και δεν το φανερώνει κάνει το πόνο άρχοντα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στο Κηποθέατρο Αλκαζάρ - Λάρισα 28/08/10 13 έτη 8 μήνες πριν, #31214

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Τί ώρα θα μαζευτείτε στο αναψυκτήριο, αγαπούλες μου?
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στο Κηποθέατρο Αλκαζάρ - Λάρισα 28/08/10 13 έτη 8 μήνες πριν, #31216

  • Λύκος Κακός
  • Λύκος Κακός's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 64
  • Κάρμα: 2
Κοιλαδήτες η συναυλία ήταν οτι πιο όμορφο συναισθηματικά και μουσικά έχω νιώσει μέχρι στιγμής στα 17 μου....Άξιζε το ολονύχτιο περίμενε (μονος) στον σταθμό...χεχεχε...

Βέβαια άμα άκουγα τα
1)Σκουλαρίκι
2)Λύκος Κακός
3)Ramon

Θα ήταν ακόμη πιο καλά...... :)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στο Κηποθέατρο Αλκαζάρ - Λάρισα 28/08/10 13 έτη 8 μήνες πριν, #31218

  • Σαμάνος
  • Σαμάνος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 6
  • Κάρμα: 0
nai nai....


kai tryghth an akougame (epitelous)tha htan pleon idanika.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στο Κηποθέατρο Αλκαζάρ - Λάρισα 28/08/10 13 έτη 8 μήνες πριν, #31221

  • Jimmy The Saint
  • Jimmy The Saint's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 354
  • Κάρμα: 28
Ε ναι λοιπόν πήγαμε χθες το βράδυ στο Λάιβ του Θανάση στο κηποθεάτρο στην Λάρισα, όπως πάντα είχαμε τα ωραία μας και τα σπαστικά μας (μα ένα λάιβ που να μην έχουμε παράπονα στο τέλος δεν υπάρχει, ούτε ένα).
Η μπάντα ήταν ΜπόμπΑ, πραγματικά... Ο Φώτης με τον Μήτσο όπως πάντα τα δίνουν όλα, ο κ. Ντούβας έχει αρχίσει να γίνετε πολύ απειλητικός (λύθηκαν τα χέρια του και ο τύπος κάνει πολύ ωραία πράγματα), ο κ.Παντέλης νομίζω ότι συμμετέχει πιο πολύ στα τραγούδια (από το Μεταξοχώρι που τους είχα δει τελευταία φορά) και αυτό τα κάνει πιο δυνατά και πιο πλούσια σε ήχους (όπως έχω ξαναπεί ο τύπος είναι τρομερός παίχτης), ο κ.Χανιώτης όπως πάντα είναι σε ένα στάνταρ υψηλό επίπεδο, ο κ.Μπουκάλης μας χάρισε και ένα ωραίο σόλο με το μπάσο του, ο κ.Πολυζωγόπουλος με τον κ.Αντωνιάδη στα πνευστά του σχήματος δίνουν τα ρέστα τους, (και φτάνοντας προς το τέλος) η κ.Ζαμάνη ήταν μια άλλη τραγουδίστρια από το Μεταξοχώρι. Η φωνή της έχει κάτσει πια πολύ καλύτερα πάνω στα τραγούδια του Θανάση (γιατί στα δικά της ήταν και από πριν πολύ καλή) γενικά βρήκε τα πατήματα της με το υπόλοιπο σχήμα και είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή και με τον καιρό θα γίνει ακόμα καλύτερη. Ο Θανάσης ήταν λίγο περίεργος χθες, λίγο μαζεμένος να το πω, σαν λίγο να ξενέρωσε από κάτι να το πω (κάπως έτσι τέλος πάντων) παρόλα αυτά όμως το χαμόγελο δεν έσβηνε από τα χείλη του.
Έπαιξαν 3 ώρες γεμάτες με τις γρήγορες, δυνατές, χαλαρές και ονειροπόλες στιγμές τους σε ένα στάνταρ πλέι λίστ θα έλεγα, μιας και έλειψαν πολλά από τα καινούργια τραγούδια (μόνο το Σαν Μικέλε ακούσαμε).

'Οπως είπα και στην αρχή, συναυλία Θανάση χωρίς παράπονα δεν είχαμε ποτέ. Την μία λέμε για τα τραγούδια που δεν ακούσαμε, την άλλη για κάτι από την μπάντα που δεν μας άρεσε κτλ κτλ. Χθες έγινε ένας χαμός για να ανοίξουν οι πόρτες για αυτούς που περίμεναν απέξω (άρχισαν να χτυπάνε τα κάγκελα του κηποθεάτρου και να φωνάζουν Θανάση βάλε μας μέσα και κάτι τέτοιες μλκίες). Αφού τους άνοιξαν λοιπόν και μπήκαν, πήγαν και έκατσαν όρθιοι μπροστά στην σκηνή με αποτέλεσμα να μην βλέπει ο κόσμος που καθόταν στις κερκίδες. Άρχισαν να τους βρίζουν μέχρι που κάποιοι κατέβηκαν από τις κερκίδες και τους "έπιασαν από το αυτί" μαζί με τους σεκιούριτι για να κάτσουν κάτω ή να κάνουν στην άκρη και να μην ενοχλούν. Ακόμα και όταν έκατσαν όμως κάθε τόσο σηκώνονταν όλοι και μας έκοβαν την θέα και άντε από την αρχή να τσακωθείς μαζί τους για να κάτσουν πάλι. Γενικά εμείς της κερκίδας δεν κάναμε άλλη δουλειά από τα μέσα του λάιβ και μετά.. ήρθαμε σα μλκες δλδ από της 8 στο κηποθέατρο να πιάσουμε καλές θέσεις για να έρθουν οι άλλοι στις 12 παρά (που άνοιξαν οι πόρτες) να κάτσουν μπροστά μας. Να σημειώσω για όποιον δεν ξέρει τον χώρο ότι στο κηποθέατρο δεν έχει σκηνή που είναι πάνω η μπάντα, είναι κάτω στο πάτωμα (φλατ που λεν και στο χωριό μ), οπότε αν σηκωθούν οι μπροστινοί δεν βλέπεις απολύτως τίποτα όσο ψηλά στην κερκίδα και να είσαι.

Τεσπά, ωραία περάσαμε και ας μας την έσπασαν λίγο αυτά τα σκηνικά απλά ήθελα να τα γράψω όλα αυτά γιατί βαρέθηκα να ακούω από εξωκοιλαδικούς ότι χαλάμε τα λάιβ του Θανάση εμείς της κοιλάδας των τεμπών και κάτι τέτοιες ππριές. Και γιατί ήθελα να πω ένα "ρε 'συ Θανάση αφού το βλέπεις και εσύ ότι κοντεύει να πέσει ξύλο για να τους αναγκάσουν να κάτσουν κάτω να βλέπουμε πες και εσύ καμιά κουβέντα να παλουκωθούν".

Υ.Γ. Ρε 'συ Θανάση ψήσου να πει η Ματούλα κανένα άλλο τραγούδι της Κανά, κανένα δέντρο μοναχό ή τπτ λάφυρα ή το στηλίτη μαζί σου:)
Υ.Γ. Ρε 'συ Θανάση ψήσου να πεις και εσύ κανένα άλλο κομμάτι που έχουν καιρό να ακούσουμε καμιά Βάλια Κάλντα ή κανένα Πες μου κάτι.
Υ.Γ. Ρε 'συ Θανάση αυτό το φετινό σκηνικό με τους πίνακες κτλ είναι πραγματικά το κάτι άλλο.
Έτσι ντύνω την γυμνή μου κακοήθεια με ξέφτια κλεμμένα από τις γραφές και πιο Άγιος δείχνω κυρίως όταν τον Διάβολο παριστάνω...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εμφάνιση στο Κηποθέατρο Αλκαζάρ - Λάρισα 28/08/10 13 έτη 8 μήνες πριν, #31222

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
κείμενο του wikipedia !

Τα Ζώα ή Μετάζωα είναι οι ζωντανοί οργανισμοί που αποτελούν ένα από τα τέσσερα βασίλεια των ευκαρυωτικών ζωντανών οργανισμών (Φυτά, Ζώα, Μύκητες και Πρώτιστα). Με τη μελέτη των ζώων ασχολείται η ζωολογία, ενώ με τη μελέτη των φυτών η βοτανική. Στις απλές, κατώτερες μορφές των ζώων και φυτών η διάκριση μεταξύ τους είναι δύσκολη, όμως στους εξελιγμένους ζωντανούς οργανισμούς οι διαφορές μεταξύ ζώων και φυτών είναι περισσότερο εμφανείς και σημαντικές.

Ο αριθμός των διάφορων ειδών των ζώων που υπάρχει στη Γη ξεπερνά το 1.000.000, που ταξινομούνται σε συνομοταξίες, ομοταξίες, τάξεις, οικογένειες, γένη, είδη και φυλές.

υγ : μερικές απο αυτές τις φυλές είναι οι :

1)οι κάφροι !
2)τα γκλαβάνια !
3)οι καταβρεχτήρες (εκσφενδονίζουν διάφορα υγρά , συνήθως αλκοόλ προς πάντες )
4)οι μπυροκολυμβητές ( ναι υπήρχαν και αυτοί στο κηποθέατρο αφού δεν άντεχαν να πιουν άλλη μπίρα απλά λούζονταν μόνη τους με αυτήν)
5) οι τσάμπα μάγκες (εμένα ρε φιλαράκι ? με ξέρεις εμένα ? ξέρεις τι θα σε κάνω εγώ ? κλπ κλπ)
6)οι αγενείς (που ενώ ο ηλικιωμένος κύριος που θα μπορούσε κάλλιστα να είναι πατέρας τους , όταν τους λέέι ευγενικά να κάτσουν γιατί δεν βλέπει τίποτα του απάντανε με το γνωστό τσαμπουκά "αει μαμίς ρε μπάρμπα") επίσης αυτήν η κατηγορία εκτός απο αγενείς μπορεί να χαρακτηριστεί με πολλά περισσότερα !

και και επειδή και εγώ τα έχω πίει και είναι υποκριτικό να το παίξω αθώα περιστερά , ναι και τα ήπια και χτυπήθηκα και έμεινα και όρθιος αλλά μόνο εκεί που με έπαιρνε , εκεί που ο χώρος υποστήριζε όρθιους κλπ κλπ
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: