Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30785

  • katerinac21
  • katerinac21's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 67
  • Κάρμα: 5
Γεια σας,

διάβασα και εγώ όλα σχεδόν τα σχόλια, και προβληματίστηκα..
Καταρχήν, πολύ όμορφες οι φωτογραφίες! Ευχαριστούμε!
Για τα μπουκάλια, νομίζω ότι το εξαντλήσαμε το θέμα...
Ηταν μια όμορφη βραδιά (μετά από 9 μήνες χωρίς Θανάση, και μια μετρια τελευταία εμφάνιση πέρσι στον Βυρωνα)..! Είχε ο ίδιος κέφια και τραγούδησε με όρεξη, ήταν γεμάτο το πρόγραμμα (με best of σλλά χωρίς την Παλιά πληγή??????????),και ωραίο σκηνικό! Πολύ καλός ο Θανάσης, με τα πολιτικά του σχόλια, τα αστεία του!
Αλλά (γιατί υπάρχουν πολλά αλλά, μην κρυβόμαστε όσο και αν τον αγαπάμε..)
-ο ήχος ήταν κακός... σε κάποια σημεία ακουγόντουσαν μόνο τα τύμπανα και η κιθάρα, και 'φασαρία'...
-δεν έχει δέσει η ορχήστρα, ούτε και η Ματούλα... Μια χαρά είναι η κοπέλα, απλά δεν...ακομα...
Ελπίζω ότι σε επόμενες συναυλίες θα είναι καλύτερα τα πρόγματα, περιμένουμε πως και πως το πρόγραμμα της περιοδείας στην επαρχία...
Πάντως το θέμα της φασαρίας μπροστά από την σκηνή ήταν τραγικό!!!
Κατεβήκαμε για λίγο στο πρώτο μέρος (στην μέση, όχι πολυ μπροστά, στο κέντρο), και δεν ακούγαμε τίποτα! Μόνο φωνές, όπου το τραγικό ήταν ότι ξεχώριζες και τι έλεγαν {ένας τύπος φωνάζοντας έλεγε την βιογραφία του θανάση σε κάτι κοπελίτσες, άλλοι συζητούσαν για τις μπυρες και τα τσίπουρα που έπιναν..) ΕΛΕΟΣ! Ναι, δεν πήγαμε σε εκκλησία, σε συναυλία πήγαμε, και είναι τέλεια όταν το κοινό έχει κέφια, αλλά νομίζω ότι τέτοια κατάσταση δεν έχω ξαναζήσει... Οπότε, κερκίδες και πάλι κερκίδες...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30786

  • palalos
  • palalos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 55
  • Κάρμα: -8
Και σαν Θαναση δουμε στην Τουμπα για να παίξει,
ούτε μπουκάλι πλαστικό, ούτε γυαλί θα πέσει!! :woohoo: :laugh:
"....Πραίτορες, βράχοι πάνω μου σωρό μα 'γω θα αναστηθώ ....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30788

  • palalos
  • palalos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 55
  • Κάρμα: -8
Ρε παιδιά με το συμπάθιο κι όλας, υπάρχει μία προσπάθεια να δικαιολογηθούν κάποια πράγματα με την «καραμέλα» πρέπει να δέσει η μπάντα πρώτα…ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟ!!!!! Όλοι τους είναι επαγγελματίες πλέον μουσικοί, είναι αδιανόητο να βρίσκουμε δικαιολογία στο «δέσιμο τους»…είναι υποχρεωμένοι να είναι δεμένοι….έλεος, βλέπουμε την μπάντα σαν μια ποδοσφαιρική ομάδα η οποία στην αρχή είναι ασύνδετη, αλλά κατόπιν που θα φορμαριστεί, θα φανεί η δουλειά της προετοιμασίας! ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ, όχι για αθλητισμό…δηλαδή κάποιος που δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να δεί Θανάση σε όλα τα live, είμαι μ@λ@κ@ς που διάλεξε να δεί ένα από τα πρώτα live? Με την λογική αυτή πρέπει να μην πηγαίνουμε στα πρώτα Live και να διαλέξουμε ένα από τα τελευταία για να απολαύσουμε το θέαμα…όπως καταλαβαίνεται δεν στέκει σαν λογική…είναι θέμα γούστου και κρίσης να λέμε ότι η Ματούλα δεν χρειάζεται χρόνο για να δέσει…απλά δεν κολλάει, δεν ταιριάζει…τέλος…ας μην αναμεταδίδουμε τον όρο «δέσιμο», όταν κάποιος κάνει live και εκτίθεται στον κόσμο είναι υποχρεωμένος να τα δώσει όλα…πέρσι πήγα 3 φορές Θανάση (Πέτρας-Λούτσα-Βράχων) δεν είναι τυχαίο ότι μουσικά στο Βράχων το live ήταν καλύτερο…ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΔΕΜΕΝΗ Η ΜΠΑΝΤΑ, αλλά οι μουσικοί φαινόντουσαν ακομπλεξάριστοι, ξεκούραστοι και ευδιάθετοι….(ταπεινή μου γνώμη ίσως να σκεφτόντουσαν ότι οι διακοπές επιτέλους ήρθαν…) Τυχαίνει να είμαι μέλος μπάντας και από την μικρή μου εμπειρία ξέρω πώς το δέσιμο γίνεται στις πρόβες, και στην μακροχρόνια εμπειρία μουσικών χώρια, αλλά και στο «μπέρδεμα» αναμεταξύ τους..άλλο δέσιμο, άλλο κάποιος να μην το έχει καθόλου…
"....Πραίτορες, βράχοι πάνω μου σωρό μα 'γω θα αναστηθώ ....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30789

  • Σαμπαζιώτης
  • Σαμπαζιώτης's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • " Αγία νοσταλγία πέλαγο ανοιχτό"
  • Καταχωρήσεις: 39
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 9
palalos έγραψε:
Ρε παιδιά με το συμπάθιο κι όλας, υπάρχει μία προσπάθεια να δικαιολογηθούν κάποια πράγματα με την «καραμέλα» πρέπει να δέσει η μπάντα πρώτα…ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟ!!!!! Όλοι τους είναι επαγγελματίες πλέον μουσικοί, είναι αδιανόητο να βρίσκουμε δικαιολογία στο «δέσιμο τους»…είναι υποχρεωμένοι να είναι δεμένοι….έλεος, βλέπουμε την μπάντα σαν μια ποδοσφαιρική ομάδα η οποία στην αρχή είναι ασύνδετη, αλλά κατόπιν που θα φορμαριστεί, θα φανεί η δουλειά της προετοιμασίας! ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ, όχι για αθλητισμό…...... Τυχαίνει να είμαι μέλος μπάντας και από την μικρή μου εμπειρία ξέρω πώς το δέσιμο γίνεται στις πρόβες, και στην μακροχρόνια εμπειρία μουσικών χώρια, αλλά και στο «μπέρδεμα» αναμεταξύ τους..άλλο δέσιμο, άλλο κάποιος να μην το έχει καθόλου…

Επειδή τυγχαίνει να είμαι και εγώ μέλος μπάντας κάποια χρόνια, πιστεύω ότι με τις πρόβες δένεται η μπάντα και με τα live "ψήνεται". Θεωρώ λοιπόν, λογικό αυτό που λέμε με το ψήσιμο... Επίσης, να προσθέσω ότι άλλο δεν μ' αρέσει η μπάντα και άλλο το "κάνανε αυτό τον αυτοσχεδιασμό που δεν μ' άρεσε" ή "δεν παίξανε έτσι αυτό το κομμάτι όπως το έπαιζαν οι Λαϊκεδέλικα". Ο Θανάσης συνεχώς εξελίσεται και θέλει να αλλάζει πολλά πράγματα. Δε θα είχε κανένα νόημα να βγει και να πει τα κομμάτια όπως τα έπαιζε με τους Λαϊκεδέλικα. Παρελθονολαγνεία είναι αυτό. Συγχωράτε με κιόλας.
Ας αφήσουμε την μουσική και ειδικά την ελληνική να εξελιχθεί σε σημεία και να δώσει κάτι άλλο. Κάτι διαφορετικό. Ένα κατατοπιστικό παράδειγμα είναι ένα live του Ιωαννίδη που είχα πάει πέρσυ τέτοια εποχή στο Αρχαίο Ωδείο της Πάτρας και έπαιξε "Στην Αγορά του Αλ Χαλίλι" όχι σε τσιφτετελοφάση αλλά σε πιο πειραματική jazz μορφή. Έβλεπα γύρω μου πρόσωπα γεμάτα απελπισία και ξενέρωμα. Σόρρυ αλλά ετσι δεν πάμε πουθενά.
"Μια νύχτα καλοκαιρινή υγρή στη Λισαβόνα, ο ονειροπόλος ποιητής χαϊδεύει τη σιωπή, ο φόρος της διάνοιας πληρώνεται με αγρύπνια, αγρίμι είναι και κρύβεται σε σώμα...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30793

  • palalos
  • palalos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 55
  • Κάρμα: -8
Συντάσσομαι με τον συνκοιλαδίτη Σαμπαζιώτη, με καλύπτει 100% η άποψή του στο μουσικό σκέλος . Παρελθονολαγνεία = μιζέρια. Ο Θανάσης εξελίσσει την ελληνική μουσική, παντρεύει τα είδη και είναι το λιγότερο συναρπαστικό να είναι κάποιος δέκτης αυτής της προσπάθειας…
"....Πραίτορες, βράχοι πάνω μου σωρό μα 'γω θα αναστηθώ ....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30797

  • IGITIHI
  • IGITIHI's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 80
  • Κάρμα: 0
Σαμπαζιώτης έγραψε:
Παρελθονολαγνεία είναι αυτό. Συγχωράτε με κιόλας.
Ας αφήσουμε την μουσική και ειδικά την ελληνική να εξελιχθεί σε σημεία και να δώσει κάτι άλλο. Κάτι διαφορετικό. Ένα κατατοπιστικό παράδειγμα είναι ένα live του Ιωαννίδη που είχα πάει πέρσυ τέτοια εποχή στο Αρχαίο Ωδείο της Πάτρας και έπαιξε "Στην Αγορά του Αλ Χαλίλι" όχι σε τσιφτετελοφάση αλλά σε πιο πειραματική jazz μορφή. Έβλεπα γύρω μου πρόσωπα γεμάτα απελπισία και ξενέρωμα. Σόρρυ αλλά ετσι δεν πάμε πουθενά.

Α μπράβο, συμφωνώ απόλυτα. Το καινούργιο πρέπει να αναζητάμε, όχι τις "παλιές καλές μέρες".

There were never any good old days
They are today, they are tomorrow
It's a stupid thing we say
Cursing tomorrow with sorrow
Τελευταία Επεξεργασία: 14 έτη 4 μήνες πριν, από τον/την IGITIHI.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: