Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30738

  • palalos
  • palalos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 55
  • Κάρμα: -8
Είναι καταδικαστέα όλα αυτά με τις πέτρες και τα μπουκάλια, δεν χρειάζεται να το πολύ λέμε, είναι αυτονόητο ότι είναι μέγιστο καφριλίκι. Αλλά μην αρχίζουμε και λέμε και λέμε και φτάνουμε σε σημεία ελιτίστικα…κάποιος έγραψε να παίζει λέει σε μπουάτ με 50 άτομα …έλεος…μέσα στον τόσο κόσμο είναι λογικό να υπάρχουν και οι κάφροι…ούτε ο Θανάσης , ούτε κανείς δεν θα γίνει μπάτσος..αυτοί πρέπει να απομονωθούν από όλους μας με τον τρόπο μας…δηλαδή γιατί δεν λέμε το γεγονός ότι ο Θανάσης όπως στην αρχή στης συναυλίας την είπε κομψά σε αυτούς που ήταν πάνω στα βράχια «μην πετάτε πέτρες, αλλά πετάξτε την αγάπη σας καλύτερα» , να σταμάταγε το κομμάτι και να έλεγε απλά ότι με αυτές τις συνθήκες θα σηκωθεί όλο το τιμ και θα φύγει…μπορώ να φανταστώ πολλούς λόγους για τις αντιδράσεις αυτές των ατόμων που έκαναν καφριλίκια…όποιος έχει παράπονα ας τα εκφράσει ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ…
"....Πραίτορες, βράχοι πάνω μου σωρό μα 'γω θα αναστηθώ ....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30740

  • polfos
  • polfos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 29
  • Κάρμα: 0
palalos έγραψε:
ούτε ο Θανάσης , ούτε κανείς δεν θα γίνει μπάτσος..αυτοί πρέπει να απομονωθούν από όλους μας με τον τρόπο μας…δηλαδή γιατί δεν λέμε το γεγονός ότι ο Θανάσης όπως στην αρχή στης συναυλίας την είπε κομψά σε αυτούς που ήταν πάνω στα βράχια «μην πετάτε πέτρες, αλλά πετάξτε την αγάπη σας καλύτερα» , να σταμάταγε το κομμάτι και να έλεγε απλά ότι με αυτές τις συνθήκες θα σηκωθεί όλο το τιμ και θα φύγει…μπορώ να φανταστώ πολλούς λόγους για τις αντιδράσεις αυτές των ατόμων που έκαναν καφριλίκια…όποιος έχει παράπονα ας τα εκφράσει ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ…

Ποιος είπε να γίνει ποιός μπάτσος;
Όταν λέω ότι ο Θανάσης δεν κάνει τίποτα, εννοώ ακριβώς ότι θα μπορούσε να κάνει αυτό που λες:"ρε μάγκες ήρεμα, αλλιώς την κάνουμε".
Τί λόγους μπορείς να φανταστείς για κάποιον που πετάει μπουκάλια στο Θανάση; Θα με ενδιέφερε να ακούσω....
Όταν λές ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ τί εννοείς;
Τέσπα. Υποθετω ότι αυτά δεν έχουν θέση σε αυτό το thread. Εγώ σταματώ εδώ.
Τελευταία Επεξεργασία: 14 έτη 4 μήνες πριν, από τον/την polfos.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30741

  • palalos
  • palalos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 55
  • Κάρμα: -8
Δεν υπάρχει λόγος να τσατίζεσαι φίλε μου, κανείς δεν σου είπε να μην πεις την γνώμη σου, όλοι εδώ μέσα την γνώμη τους λένε, δηλαδή τί θα γίνει, πρέπει με το ζόρι να συμφωνούμε σε όλα? Όταν θές να σταματήσεις μία κουβέντα δεν την πετάς και μετά λές «σταματάω εδώ» όταν θέλει κάποιος να κάνει διάλογο, ακούει και απαντάει, ο μονόλογος είναι άλλο πράγμα. Το να πετάξει κάποιος αντικείμενα πάνω σε κάποιον , δύο πράγματα πιθανόν να συμβαίνουν. 1ο : είσαι δυσαρεστημένος με κάτι και εκφράζεις την απογοήτευσή σου πετώντας αντικείμενα πράγμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΟ σαν έκφραση, 2ο είσαι κομμάτια από τα πιόματα και λειτουργείς ανεξέλεγκτα επίσης καφριλίκι να αντιδράς έτσι.

Οι λόγοι για τους οποίους ωθούνται κάποιοι να λειτουργούν έτσι είναι πολλοί, δεν θα καθίσω να τους πώ εγώ…προσωπικά είπα τι με ενόχλησε από το live σε προηγούμενες αναρτήσεις μου, επιπλέον είναι ψιλοφασιστικό να απομονώνουμε κάποια πράγματα και να λέμε μόνο το καλά, ή και το αντίθετο. Καλώς ή κακώς έγιναν , ΚΑΚΩΣ , το δικαίωμα να το σχολιάσουμε και να το καυτηριάσουμε επίσης επιβεβλημένο...
"....Πραίτορες, βράχοι πάνω μου σωρό μα 'γω θα αναστηθώ ....
Τελευταία Επεξεργασία: 14 έτη 4 μήνες πριν, από τον/την palalos.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30745

  • jamesmc
  • jamesmc's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 15
  • Κάρμα: 1
υποθεση μπουκαλι(α)

1996 πρωτο rockwave (τοτε rock of gods, στην δραπετσωνα στο λιμανι)

στην σκηνη ο iggy pop. ενα μπουκαλι γυαλινο μετα απο τροχια 15-20+ μετρα εσκασε στην διεξια μερια του κεφαλιου του iggy . ματωσε ολη του η δεξια μερια μαγουλα λαιμος, σωμα (δεν φορουσε τιποτα απο πανω) και το λαμε ασημι παντελονι. ολη η δεξια μερια κοκκινη.

δεν εβγαλε κιχ. συνεχισε κανονικα τα τραγουδια.μονο σκουπιστηκε με κατι πετσετες.

απειλησε να φυγει απο την σκηνη οταν μετα απο 10 τραγουδια, σε ενα stage-diving που εκανε, καποιος του πηρε το λαμε ασημι παπουτσι του.

καφριλικια; ισως.

αλλα ο θανασης συνθετικα και στιχουργικα και ταλεντικα και μην πω και στη μουρλα(οσο κι αν δεν φαινεται), ειναι πιο πολυ iggy απο morrisey.

γι'αυτο χαιρετησε προς τον μεθυσμενο 20αρη που του πεταξε το δευτερο το πρασινο.

απο την αλλη οποια αντιδραση σεβαστη. αλλα ας αφησουμε αυτον να εχει τις αντιδρασεις του τουλαχιστον.

μπορει ο θανασης να ηταν πιο καφρος στα νιατα του που ξερετε; ή να ηθελε να ειναι ή τελος παντων να μην εχει προβλημα με λιγα καφριλικια.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30746

  • Δισαστήρ
  • Δισαστήρ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 9
  • Κάρμα: 0
Δυστυχώς έχει γίνει χρόνιο πλέον το πρόβλημα με τα ζώα που γκαρίζουν στις συναυλίες, ειδικά τα ζώα που παίζουν σε συναυλίες Θανάση-Σωκράτη είναι μοναδικά στο είδος, έλεος πια. Και δεν αναφέρομαι σε όσους τραγουδούν, αλλά σε όσους θέλουν να πουν την μαλακία τους σώνει και ντε εκείνη την στιγμή, και μαζί να τους ακούσει όλο το θέατρο, έτσι, επειδή μπορούν
Κι επειδή διάβαζα κάπου παρόμοιο σχόλιο, κι εγώ έχω σχεδόν πάψει να τους βλέπω σε Βράχους και Πετρούπολη συγκεκριμένα, για αυτόν ακριβώς τον λόγο..
Και ναι οκ, είναι δικαίωμα του καθενός να απολαμβάνει αυτό που βλέπει όπως γουστάρει, με την ίδια λογική όμως είναι και δικό μου δικαίωμα να τους κράξω, να τους σπρώξω και να τους πάρει και να τους σηκώσει γενικώς, έτσι, για να γουστάρω κι εγώ

Ευτυχώς δεν ήμουν στην Πετρούπολη, στο Μεταξοχώρι ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα από αυτή την άποψη
together we stand
divided we fall...
Τελευταία Επεξεργασία: 14 έτη 4 μήνες πριν, από τον/την Δισαστήρ.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θέατρο Πέτρας - 31/05/10 : Reviews 14 έτη 4 μήνες πριν, #30755

  • pizanelo
  • pizanelo's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 185
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 26
Έχω ένα σφίξιμο στο στομάχι μετά και τις 10 σελίδες που διάβασα. Συγκρίνετε το Μεταξοχώρι Reviews και την Πέτρα Reviews. Αφήνει μια γεύση από σίδερο... Στον Θανάση νομίζω πρέπει να απευθυνθώ και σε κανέναν άλλο. Σε μια συναυλία του παλιά είχε πεί(για άλλο λόγο βέβαια) "όσο πιο μακρύα από την Αθήνα τόσο καλύτερα". Εδώ ταιριάζει. Είναι σαν να πάς σε σκυλάδικο. Επιδιώκεις την παρακμή. Η κατάσταση δεν ελέγχεται σε τέτοιους χώρους. Αυτός που πέταξε το "άδειο μυαλό του" στον Θανάση δεν υπάρχει περίπτωση να το έκανε στη Καρίτσα, στο Μεταξοχώρι, ή στη Σαμαρίνα. Δεν θα ερχόταν κάν. Οπότε του χρόνου μην αρχίσετε γιατί δεν έρχεται. Αυτός είναι ο τρόπος για τις αντιδράσεις αυτές. Κι ακόμα καλύτερα ένα κουτούκι 2-3 όργανα. Θα γίνει πιστεύω αυτό κάποια στιγμή. :angry:
....όποιος πονάει και δεν το φανερώνει κάνει το πόνο άρχοντα
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: