Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29040

  • katerinac21
  • katerinac21's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 67
  • Κάρμα: 5
γεια σας,
θα συμφωνήσω και εγώ ότι ήταν πολύ όμορφα!
ήμουν σε κερκίδα (καλή θέση, κοντά στην κονσόλα), και απόλαυσα πάρα πολύ την συναυλία, ειδικά μέχρι την μέση! Ο ήχος πολύ καλός, οι νέες ενορχηστρώσεις μου άρεσαν πολύ, το καινούργιο κομμάτι που άνοιξε την συναυλία καταπληκτικό! Ωραία μπάντα, σούπερ ο Θανάσης (και ας μην παίζει πολύ μουσική)!!!
Προς το τέλος, σα να χάλασε λίγο ο ήχος (να μην ήταν τόσο δεμένος...), δεν ξέρω τι, αλλά θα συμφωνήσω ότι δεν έχει κορύφωση...
Πάντως, ήταν πολύ γεμάτο το θέατρο!
... και πέρα από την λίγη γκρίνια μου, το πρόγραμμα αυτό θα το δούμε σίγουρα πολλές φορές εφέτος !!!...
:rolleyes:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29041

  • Nautikos
  • Nautikos's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 32
  • Κάρμα: 2
Γεια σας,
Ήταν μια μαγική βραδεία απ’ αυτές που μας εχει συνηθίσει ο Θανάσης.
Ανατριχιαστικό το τελείωμα σε «Πεχλιβάνη» και «¼ταν χαράζει».
Κάπως άνευρη η Ανδρομέδα
¸χει όμως καμία σημασία να ψάχνουμε για δυνατά και αδύναμα σημεία. Σε μια βραδεία σαν την χθεσινή;
Μ' αν κανείς τα μάτια κλείσει μαστιγώστε τον αδέρφια,
μαστιγώστε τον για να 'χει,
να 'χει ορθάνοιχτα τα μάτια
και φλεγόμενες πληγές...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29042

  • 3roumbayat
  • 3roumbayat's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 45
  • Κάρμα: 1
Shu_Ji έγραψε:
Εγώ έχω να πω ότι χτες ήταν σαφώς πολύ δεμένη η μπάντα, το παιχνιδι των ερωτοαπαντησεων σέλου-βιολιού ήταν στα highlights της βραδιάς. Μισυρλής τα σπάει απλά, εξαιρετική η προσθήκη του στη μπάντα, ενώ και ό ήχος ήταν κλάσεις ανώτερος. Για τους μπροστα στη σκηνή όπως εγώ ήταν πραγματικα πανυγήρι, αλλα θαθελα την επόμενη φορά να είμαι κερκιδα για να το απολαύσω πιο ήρεμα.

Εχω το ντοκουμέντο φώτη να χάνει λογια στην κάμερα! καλα είμαι και γαμώ τους εικονολήπτες!! τραβηξα ωραια κομματια και σουπερ πλάνα!

(θανάση μην κρύβεις τον Αποστολάκη, γκρρρρ...σε ελαχιστα πλάνα τον εχω! γκρρρρ)

Εξαιρετική βραδιά και όσοι πάτε σαλονικα θέλουμε τα μπαντούκια ντοκουμεντα οπωσδηποτε!

τα νεα τραγουδια τα σπάνε λεμεεεεεεεεεεεε!!

Ωραίο το χορευτικό Μπασλάμ με Μήτσο, μουαχαχαχαχα!!

Shu Ji ανέβασε κάπου κάπως αυτό με το Σιώτα να χάνει τα λογια στο Σαμπάχ γιατι ήμουν σχετικά πίσω και θέλω να το δω ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29043

  • Anakradadas
  • Anakradadas's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 20
  • Κάρμα: 0
Πολύ ωραία η βραδιά εχθές. Ο Θανάσης είπε κανα 2 φορές οτι ήταν συγκιμνημένος από τον κόσμο στον Θ.Πέτρας (!?!?) κατα τ' άλλα πολύ ευδιάθετος. Ο τρομπετίστας και ο Τάσος στο βιολαντσέλο πολύ καλές προσθήκες. Ειδικά ο τρομπετίστας (που βρισκόμουνα ακριβώς μπροστά του και τον παρατηρούσα) έδωσε ρέστα κάποια στιγμη (πραγματικά έμεινε χωρίς ανάσα). Μου φάνηκε λίγη η ώρα, ήθελα κατι τις παραπάνω. Το video wall και οι λάμπες-φούσκες δεν μου φάνηκαν και τόσο λειτουργικές... το video wall μια στιγμή απλά έδειξε τον Fortino Samano και γενικά έπαιζε εικόνες διάφορες. Ο Μυστακίδης δεν μας είπε κανα ρεμπέτικο :( ενώ και ο Θανάσης έριξε το κλασικό \"πέντε μάγκες στον περαία\". O Θανάσης και η Σοφία από NoE παίξανε τη διασκευή στο Νυχτέρι. Εν κατακλείδι μια χαρά όλα πολύ ωραία, άντε και του χρόνου.

Ps Υπάρχουν καποια ντοκουμέντα, θα τα βάλω στο youtube.
...Άγγελος εξάγγελος τα δόντια στο μαχαίρι... Άγγελος εξάγγελος μας ήρθε από μακριά...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29044

Βρε παιδια 3 ωρες ηταν με το ρολοι!

Ειμαστε καλομαθημενοι ομως χιχιχιχι...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29045

  • jamesmc
  • jamesmc's Avatar
ηταν πολυ καλα χθες στο πετρας.

οι προσθηκες πολυ πετυχημενες , τα θεματα τσελου και βιολιου πηγαν καποια κομματια αλλου, αν και μου λειψαν και μενα τα παιξιματα του θαναση.

η τρομπετα ηταν ακριβως αυτο που χρειαζοτανε. ουτε παρα πολλα ουτε λιγα. τα πιο πολλα τα κοπιαρε απο στωικο.

χθες εγινε κατι που εψαχνα χρονια να ακουσω και ειχα \"αιτηθει\" καποια φορα. να τα πει ολα μονος του. και τα ειπε σχεδον ολα μονος του. ο σιωτας, αν και καταφερε να κανει κατι μικρα vibrata(?), ειδικα στα \"ρουμπαγιατ\" που το παιξανε πιο αργα, οποτε αναγκαστηκε, μου φαινεται παντα λιγος σαν φωνη. αυτο ομως ειναι δικο μου προβλημα. ουτε μ'αρεσε ο μυσιρλης σαν φωνη.

η μπαντα ειναι πιο ακουστικη και ειναι \"τεχνικα\" μαλλον η καλυτερη που τον εχω δει να παιζει. οχι μαλλον, σιγουρα. λειπει ομως η \"ενταση\" που εχουμε συνηθισει. η οποια ενταση δεν νομιζω οτι εχει σχεση τοσο με τον καινουριο τροπο οσο με την επιλογη και την σειρα των κομματιων. παντως δειχνουν οτι καραγουσταρουν οποτε μπορει σιγα-σιγα να ερθουν ολα.

χαρηκα γιατι ειδικα σε αυτο το σχημα δειχνει ο μυστακιδης οτι ειναι μια μπαντα μονος του.

υγ.τι διαμαντι ηταν το πρωτο;

υγ2 οσο για την σκηνογραφια παρα πολλη εξυπνη ιδεα και μαλλον το καινουριο συνθημα θα ειναι \"αμολα καλουμπα\".
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: