Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29032

  • hatzi_88
  • hatzi_88's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 629
  • Κάρμα: 11
To live τα 'σπασε.Ε παίδές?? :rolleyes:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29034

Μονο? Ηταν απιθανα. Μπραβο στα παιδια. 3 ωρες γε(α)ματες.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29035

  • n0i2
  • n0i2's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Ξύπνα να δεις τους άρχοντες πως γίνονται κουρέλια
  • Καταχωρήσεις: 11
  • Κάρμα: 1
Στέφανος Λαμπρίδης έγραψε: Μονο? Ηταν απιθανα. Μπραβο στα παιδια. 3 ωρες γε(α)ματες.

Επειδή εγώ δε πήγα αλλά χάζεψα λίγο τις φωτογραφίες που παραθέτεις στην υπογραφή σου (οι οποίες είναι κορυφαίες) θέλω να πιστεύω ότι θα έχεις και από χθες μερικές να ανεβάσεις... ε? ε? :laugh:
Σε ορυχεία σκοτεινά πετάω τα σκουπίδια... όσα μου έφερε η ζωή... μα όσα κι εγώ της πήγα...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29036

εχουμε, εχουμε ;)

check the sig. ανεβαινουν σιγα σιγα

p.s. Οποιος θελει μπορει να σχολιασει και εκει. Δεν δαγκωνει ;)

Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Στέφανος Λαμπρίδης, στις: 16/06/2009 08:06<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Στέφανος Λαμπρίδης, στις: 16/06/2009 08:12
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29038

¼μορφα ήταν και εχθές. Πολύς ο κόσμος. Το πρόγραμμα είχε μερικές αλλαγές σε σχέση με Καρίτσα ή μάλλον κόπηκαν κάποια κομμάτια (Ραμόν, Αμαρτωλό κ.α.), χωρίς να προστεθούν όμως νέα. Συνεπώς το κανονικό πρόγραμμα ήταν ελάχιστα περισσότερο από δύο ώρες, συν ένα μισάωρο ανκόρ.

Αυτό που έχω να πω για φέτος, πάντως, μετά και τις δύο πρώτες συναυλίες είναι το ότι παρόλο που καλλιτεχνικά έχει έναν ενδιαφέρον η όλη ιστορία με το τσέλο και τις νέες ενορχηστρώσεις σε μερικά κομμάτια (Τρία ρουμπαγιάτ, Αγία Νοσταλγία, Σ' αφήνω γεια κ.α.), τα νέα εξαιρετικά, κατά κύριο λόγο, τραγούδια, και διάφορα άλα καινούρια πραγματάκια (σκηνικά εφέ με χαρταετούς-video wall κ.α.), το όλο πράγμα δεν φτάνει σε κορύφωση. Γι αυτό και χθες επέλεξα και ήμουν κερκίδα και απέλαυσα πραγματικά μουσική. Η ορχήστρα ήταν σαφώς πιο δεμένη χθές. Η τρομπέτα είναι πολύ αδύναμη ακόμη. Πρέπει να γίνει πολύ πιο επιβλητική σε κάποια σημεία. Ο Θανάσης παίζει μόνο στο 20-30% των κομματιών. Περίμενα να ακούσω πολύ περισσότερο τον ήχο της μπουζουκομάνας και των λοιπών νυκτών εγχόρδων του. ¸χει περισσότερο τον ρόλο του τραγουδιστή. Λογικό μιας και πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια τραγουδάει εντελώς μόνος.

Αυτά από μένα. Καλημέρα σε όλους...
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συναυλία στο Θέατρο Πέτρας - 15/6/09 14 έτη 11 μήνες πριν, #29039

  • Shu_Ji
  • Shu_Ji's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 541
  • Κάρμα: 0
Εγώ έχω να πω ότι χτες ήταν σαφώς πολύ δεμένη η μπάντα, το παιχνιδι των ερωτοαπαντησεων σέλου-βιολιού ήταν στα highlights της βραδιάς. Μισυρλής τα σπάει απλά, εξαιρετική η προσθήκη του στη μπάντα, ενώ και ό ήχος ήταν κλάσεις ανώτερος. Για τους μπροστα στη σκηνή όπως εγώ ήταν πραγματικα πανυγήρι, αλλα θαθελα την επόμενη φορά να είμαι κερκιδα για να το απολαύσω πιο ήρεμα.

Εχω το ντοκουμέντο φώτη να χάνει λογια στην κάμερα! καλα είμαι και γαμώ τους εικονολήπτες!! τραβηξα ωραια κομματια και σουπερ πλάνα!

(θανάση μην κρύβεις τον Αποστολάκη, γκρρρρ...σε ελαχιστα πλάνα τον εχω! γκρρρρ)

Εξαιρετική βραδιά και όσοι πάτε σαλονικα θέλουμε τα μπαντούκια ντοκουμεντα οπωσδηποτε!

τα νεα τραγουδια τα σπάνε λεμεεεεεεεεεεεε!!

Ωραίο το χορευτικό Μπασλάμ με Μήτσο, μουαχαχαχαχα!!
Δε μ' αναγνωριζετε γιατι ελειπα καιρο,

τα δακρυα μου δεν σας λενε κατι.

Λοιπον, διηγηθειτε μου τι εγινε εδω

να βρω ξανα του νηματος την ακρη. ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: