Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις από 25/1 16 έτη 3 μήνες πριν, #22670

  • melia
  • melia's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 286
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 9
Γενικα ηταν παρα πολυ καλα.... Ειναι αληθεια οτι δεν ημουν ενθουσιασμενη με τη συνεργασια αυτη(με χαλουσε λιγο ο Σαββο :x ) .... Αλλα πραγματικα το αποτελεσμα ειναι απιστευτο... Λιγο πιο \"ζωντανος\" να ειναι ο Θανασης....(Να τα σπασει)... Βεβαια πρεμιερα ηταν, οποτε ολα θα σαξουν! Μια ανδρομεδα στο τελος την χρειαζομουν..... :unsure:
νηφαλια και παράλογη η γη που περπατώ.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις από 25/1 16 έτη 3 μήνες πριν, #22679

  • Jimmy The Saint
  • Jimmy The Saint's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 354
  • Κάρμα: 28
Μετά από ένα τριήμερο με 3ης στις 3ης βραδιές Θανάση & Σαββόπουλο το μόνο που έχω να πω είναι μακάρι να έχω φράγκα και το επόμενο να πάω. Απλά για μένα αυτό το σχήμα είναι η παιδική και η φοιτητική μου αγάπη πάνω στην σκηνή οπότε ότι και να πω για αυτό που είδα είναι λίγο....
Χθες δεν ήταν τόσο ωραία όσο στην πρεμιέρα λόγο κόσμου. Οι άνθρωποι του μαγαζιού είναι ευγενέστατοι και πολύ εξυπηρετικότατοι, το μόνο που κάπως με .....(δεν μπορώ να πω χάλασε), το οποίο είπα και την προηγούμενη φόρα, οι τιμές ήταν αρκετά έως πολύ τσιμπημένες.
Είναι ένα πολύ ωραίο σχήμα, με ωραίο πρόγραμμα σε έναν μεγάλο και πολύ όμορφο χώρο...
Έτσι ντύνω την γυμνή μου κακοήθεια με ξέφτια κλεμμένα από τις γραφές και πιο Άγιος δείχνω κυρίως όταν τον Διάβολο παριστάνω...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις από 25/1 16 έτη 3 μήνες πριν, #22687

  • Μιχαηλίδης
  • Μιχαηλίδης's Avatar
Και ναί, ο Θανάσης έπαιξε παραπάνω απ το Σωκράτη!!
¼ντως έφυγα με πολύ καλές εντυπώσεις απο το Πόλις το 2ήμερο που πέρασε.
Ο χώρος κατ'αρχάς συμπεριλαμβανομένων των αλλαγών για τις συγκεκριμμένες εμφανίσεις πρέπει να είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει στην Αθήνα τουλάχιστον. Δέν έχω πετύχει πολλούς χώρους οπου ο \"όρθιος\" ξαπλάρει σε μαξιλάρες μπροστά και σε απόσταση αναπνοής απο τη σκηνή και εδώ που τα λέμε 15 ευρώ+ ποτό δέν είναι αστρονομικό ποσό. Τα 10 για το 2ο ποτό είναι πάντως!
Οι μουσικοί στην πρεμιέρα μου φάνηκαν λίγο κουμπωμένοι, ακόμα και στα γεμίσματα διάβαζαν παρτιτούρες. Το θεωρώ ωστόσο φυσιολογικό για τις πρώτες εμφανίσεις και πράγματι το Σάββατο έπαιζαν πιό ελεύθερα. Οι ενορχηστρώσεις μου άρεσαν πάρα πολύ (βρήκα λόγο να μήν πηγαίνω για κατούρημα στην παλιά πληγή) και οι ερμηνείες μία απο τα ίδια.
Απ' το πρόγραμμα σίγουρα λείπουν πολλά απο τα τραγούδια που θα θέλαμε να ακούμε αλλά σε αντίθετη περίπτωση το πρόγραμμα θα ξεπερνούσε το 6ωρο άν και αρκετούς δέ θα μας χαλούσε!! :laugh:
Άπο τα καινούρια τραγούδια (άν και δέ τα παίζουν όλα) έμεινα ικανοποιημένος με εξαίρεση το \"τραγούδι του Pasqual\" που η συγκεκριμένη εκτέλεση με απογοήτευσε. Ίσως επειδή ακούγοντας το πρωτότυπο αποφάσισα οτι για μένα είναι το ομορφότερο τραγούδι του Θανάση. Επίσης πολύ ωραίος ο Φορτίνο Σαμάνο και ταιριάζει θεματικά με το \"Τσιγάρο του Πρωινού\"!!! (Κύριε Επίδαυρε με την πρώτη ευκαιρία το επιμελούμαστε;))
Τέλος, το μόνο παράπονο που έχω απο το Νιόνιο είναι οτι δέ λέει τους \"καλούς\" στίχους του Καραγκιόζη και οτι παραλείπει (μάλλον επίτηδες) μία στροφη απο τον... \"Χειμώνα ετούτο\", το \"...Δέν είμαι Πασόκα, δεν ειμ ούτε ΚΚΕ/ είμαι ό,τι είμαι κι ό,τι τραγουδώ για σέ\". Θα προτιμούσα να μήν το έλεγε κάν το κομμάτι εφόσον δε τον εκφράζει.
Αυτά τα ολίγα για την ώρα. Είμαι σίγουρος οτι με τον καιρό θα δούμε και πολύ καλύτερα αποτελέσματα.

Μετά τιμής...

Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Μιχαηλίδης, στις: 28/01/2008 10:53<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Μιχαηλίδης, στις: 28/01/2008 10:54
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Θανάσης και Διονύσης: Εντυπώσεις από 25/1 16 έτη 3 μήνες πριν, #22695

  • Ηρώ
  • Ηρώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 119
  • Κάρμα: 1
Μιχαηλίδης έγραψε:
Ο χώρος κατ'αρχάς συμπεριλαμβανομένων των αλλαγών για τις συγκεκριμμένες εμφανίσεις πρέπει να είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει στην Αθήνα τουλάχιστον. Δέν έχω πετύχει πολλούς χώρους οπου ο \"όρθιος\" ξαπλάρει σε μαξιλάρες μπροστά και σε απόσταση αναπνοής απο τη σκηνή και εδώ που τα λέμε 15 ευρώ+ ποτό δέν είναι αστρονομικό ποσό. Τα 10 για το 2ο ποτό είναι πάντως!
Συμφωνώ απόλυτα! Καθώς και με αυτό που έγραψε το MeliTzaniO, ότι δεν σκυλοβρώμαγα καπνό αφού έφυγα :)
¼σο για τους μουσικούς ήταν απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ!!!
Δύο πράγματα μου έλειψαν απο αυτό που είδα στην πρεμιέρα: 1) το βιολί και 2) μια γυναικεία φωνή.
Σαββό: Φαινόταν αγχωμένος, αλλά ήταν καλός (Δεν ήξερα και τους στίχους σε πολλά τραγούδια του και δεν συμμετείχα θερμά η αλήθεια είναι :laugh:)
Θανά'ς: ¼πως τον ξέρουμε ....:)
Χρειάζεται να αφήσουμε λίγο την ζύμη να \"ξεκουραστεί\" λένε εγώ θα πώ να \"φουσκώσει\" :P και για το αποτέλεσμα θα είμαστε περήφανοι που το ζήσαμε ;)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εντυπώσεις από 26/1 16 έτη 3 μήνες πριν, #22696

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
asxetos13 έγραψε:
ΥΓ.. Ο Μιχάλης Ασλάνης?

ναι έχει επιμεληθεί προσωπικά τα κουστούμια του Θανάης και εις ανταπόδωση του γράψανε τραγούδι :P :P


Η κουμπαριά τα σπάει ....... δεν συμφωνάτε αγαπητοί συναυλιαστές ??? :laugh:


μπουμπού, μπουμπού, μπουμπού !!!!!!!!!
:)<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: MeLiTzaNio, στις: 28/01/2008 13:00
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εντυπώσεις από 26/1 16 έτη 3 μήνες πριν, #22697

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
MeLiTzaNio έγραψε:
asxetos13 έγραψε:
ΥΓ.. Ο Μιχάλης Ασλάνης?

ναι έχει επιμεληθεί προσωπικά τα κουστούμια του Θανάση και εις ανταπόδωση του γράψανε τραγούδι :P :P


Η κουμπαριά τα σπάει ....... δεν συμφωνάτε αγαπητοί συναυλιαστές ??? :laugh:


μπουμπού, μπουμπού, μπουμπού !!!!!!!!!
:)


κινήσου ανάλαφρα κορίτσι μουυυυυ!
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: