Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Σταυρός του Νότου

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10751

  • ΚΑΛΛΙΟΠΗ
  • ΚΑΛΛΙΟΠΗ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 135
  • Κάρμα: 0
ΠΡΟΣ ΑΡΕΤΗ


ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΧΩΡΟΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΕ ΠΙΣΤΑ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΠΝΑ ΣΥΜΦΩΝΩ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ (3 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ).
ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΧΩΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ...
ΟΥΤΕ ΤΑ ΞΗΡΟΚΑΡΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ.... ΣΥΝΟΔΕΥΟΥΝ ΤΟ ΠΟΤΟ...
ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΜΕ ΟΛΑ, ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!
Μην τσιγκουνεύεστε στη γλύκα...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10752

  • meganisi
  • meganisi's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 87
  • Κάρμα: 0
Ρε Αρετή έχω μια απορία...

Πώς έγραψες σαν επισκέπτης?
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10754

  • kastorpios
  • kastorpios's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 79
  • Κάρμα: 0
Κατεβάστε από το e-mule την ηχογραφημενη συναυλία στο Λαύριο και θα αντιληφθείτε τί εννοώ.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10755

  • geoskoul
  • geoskoul's Avatar
meganisi έγραψε:
Ρε Αρετή έχω μια απορία...

Πώς έγραψες σαν επισκέπτης?

Την ίδια απορία έχω κι εγω.
Τι γίνεται ρε παιδιά. (που λεγε ´ενα σήριαλ ο Παπαδόπουλος) :dry:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10757

  • Αρετή
  • Αρετή's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Νεαρός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 25
  • Κάρμα: 0
Καλλιόπη,
αν σύμφωνα με τη δική σου αισθητική δεν παραπέμπει σε πίστα και δεν σε πειράζει ο καπνός θα πρέπει να είσαι από τους ευτυχείς της υπόθεσης :) . Ειλικρινά, αυτό φαντάζομαι είναι θέμα προσωπικης αισθητικής για το κλίμα του χώρου και του κοινού μέσα στο χώρο. Δεν τρέφω κανένα ηθικοπλαστικό περί ξηροκαρπίου είτε τσιφτετελιού, απλά έχω βρεθεί σε πολύ μικρότερα μαγαζάκια που γέμισαν πολύ περισσότερο ( έχοντας, ξαναλέω, χώρο για όρθιους) και η αίσθηση που αποκόμισα ήταν σαφώς πιο θερμή, πιο αξιοπρεπής και σε κάθε περίπτωση η προσήκουσα για τέτοιου είδους παράσταση, πάντα κατά το ταπεινό μου αισθητήριο περί καλαισθησίας. Λέω απλά ότι στο Χώρα, που δεν σπρωχνόμασταν, βλέπαμε και δεν κλαίγαμε από τον καπνό ήταν πιο όμορφα και το κλείνω με αυτό γιατί είναι κρίμα από ένα τέτοιο πρόγραμμα, με τέτοιους ανθρώπους επί σκηνής να κρατάς μόνο γκρίνια για την κεντρική σκηνή του σταυρού.

υ.γ.1: νομίζω πως ο ήχος φέτος ήταν απροσδόκητα καλός για σταυρο του νότου, πάντως εμείς ήμασταν 5 και από τους 5 οι τρεις κλαίγαμε φεύγοντας χωρίς να είναι από συγκίνηση.
υ.γ.2: ειλικρινά δεν ξέρω πώς έγραψα ως επισκέπτης, κατά λάθος μάλλον, γιατί έχει τόση σημασία;
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10758

  • Shu_Ji
  • Shu_Ji's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 541
  • Κάρμα: 0
Αρετή έγραψε:
Παιδιά, ο χώρος είναι άθλιος, μίζερος και ακατάλληλος, παραπέμπει σαφώς σε πίστα, δεν μπορεί κανείς να περιμένει να κοινωνήσει πνεύμα και ψυχή σε ένα τέτοιο χώρο είτε έχει σκάσει χαρτί κι έχει στριμωχτεί στις παστωμένες καρεκλίτσες με το ξηροκάρπι να καταφτάνει είτε ποδοπατείται στο χώρο των ορθίων που, εδώ που τα λέμε, είναι σχεδόν ανύπαρκτος, ιδίως για παραστάσεις που γεμίζουν το χώρο ασφυκτικά. Πρέπει ειλικρινά να κάνει κάποιος προσπάθεια για να αφοσιωθεί στην παράσταση, αν υποθέσουμε ότι βλέπει, ακούει και δεν κλαίει από την καπνιά. Αν οι επί σκηνής εισπράττουν την ανάδραση από αυτή τη μιζέρια θα πρέπει να αισθάνονται κι αυτοί κάμποσο στενάχωρα. Ούτως έχει μοι ταύτα.

Τη βραδιά που πήγα ο σταυρός ήταν φίσκα και στο πρόγραμμα χώρεσαν τόσα πολλά μεγάλα τραγούδια :) . Και εις άλλα.

υ.γ.: ο weill χρυσή στιγμή.

συγγνωμη για το ΣτΝ μιλας; διοτι ειναι απο τα λιγα μαγαζια που πραγματικα ειτε εισαι ορθιος ειτε οχι μπορεις να το απολαυσεις. Γνωμη μου παντα! επισης, τι ειναι προτιμοτερο; ακομα και στο θεατρο χωρα καποιοι παραπονιουνταν για το οτι δεν ειχε ξηροκαρπια. Στις συναυλιες δεν τραγουδανε, δε χορευουν; στον πεχλιβανη κι εγω κουνιεμαι ωραιοτατα!! :P
γενικα ας μην ειμαστε τοσο εριστικοι και το λεω με ολη την καλη διαθεση, δεν ψεγω κανεναν!! ;)
χαιρετω σας!
Δε μ' αναγνωριζετε γιατι ελειπα καιρο,

τα δακρυα μου δεν σας λενε κατι.

Λοιπον, διηγηθειτε μου τι εγινε εδω

να βρω ξανα του νηματος την ακρη. ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: