Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Σταυρός του Νότου

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10732

  • ΚΑΛΛΙΟΠΗ
  • ΚΑΛΛΙΟΠΗ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 135
  • Κάρμα: 0
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ KASTORP

ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ, ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ....

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ.
ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ, ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΡΥΘΜΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΧΟΡΕΥΕΙ... ΤΣΙΦΤΕΤΕΛΙ... ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΑΝΕΒΗΚΕ ΠΟΥΘΕΝΑ!

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΣΕ ΕΝΑ LIVE ΕΙΜΑΣΤΕ, ΟΧΙ ΣΕ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΣΤΑΣΙΟΠΟΙΕΙΤΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!

ΦΙΛΙΚΑ
ΚΑΛΛΙΟΠΗ
Μην τσιγκουνεύεστε στη γλύκα...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10734

  • maria.t.
  • maria.t.'s Avatar
καλημέρα!!!
εγώ πήγα το περασμένο Σάββατο και θεωρώ πως ήταν μαγικά....!
ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω για αυτή τη φήμη που κυκλοφορεί για το επόμενο τριήμερο 16-17-18/11, ότι δηλαδή στη θέση της Μάρθας θα είναι ο Σωκράτης;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ξέρει κάποιος κάτι;;;;
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10740

  • sonoro
  • sonoro's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 200
  • Κάρμα: 1
Τελικά απʼ ο,τι κατάλαβα, την Πέμπτη δεν έγινε τίποτα χειρότερο απʼ ό,τι γίνεται συνήθως
B)

Και ένα τσιφτετέλι είναι το λιγότερο... Αφού το τραγούδι είναι έτσι ή αλλιώς ρυθμικό, αν μια κοπέλα θέλει να εκφραστεί και με το σώμα της δεν καταλαβαίνω γιατί σώνει και καλά πρέπει να το βλέπουμε στραβά, σαν να έχει παρεισφρήσει θαυμάστρια του Τσαλίκη ανάμεσά μας


Την ίδια απορία πάντως έχω και εγώ εδώ και πολλά χρόνια, από τότε που πήγα πρώτη φορά σε συναυλία του Μάλαμα, ίσως και από παλιότερες συναυλιακές εμπειρίες.
Από τη μια χαίρομαι που έχει διευρυνθεί τόσο θεαματικά το κοινό του Θανάση. Από την άλλη και εγώ λυπάμαι που δεν αισθάνονται όλοι την ίδια ανάγκη να προσηλωθούν στη μουσική.
Πρέπει βέβαια πάντα να συνυπολογίζεις σε ένα συναυλιακό ακροατήριο και ένα ποσοστό άσχετων ή περαστικών...

Αλλά και μόνο που τα υπέροχα αυτά τραγούδια γίνονται αφορμή να έρθουν τόσοι άνθρωποι κοντά σαν σε γιορτή, είναι πολύ ωραίο.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Sonoro, στις: 14/11/2006 13:49
Και φέρε πάγο φέρε πάγο
να δεις το οινόπνευμα πώς σε κάνει μάγο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10742

  • sonoro
  • sonoro's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 200
  • Κάρμα: 1
maria.t. έγραψε:
καλημέρα!!!
εγώ πήγα το περασμένο Σάββατο και θεωρώ πως ήταν μαγικά....!
ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω για αυτή τη φήμη που κυκλοφορεί για το επόμενο τριήμερο 16-17-18/11, ότι δηλαδή στη θέση της Μάρθας θα είναι ο Σωκράτης;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ξέρει κάποιος κάτι;;;;

Μαρία, κοίτα εδώ
<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Sonoro, στις: 14/11/2006 13:56
Και φέρε πάγο φέρε πάγο
να δεις το οινόπνευμα πώς σε κάνει μάγο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10743

  • Ντάντη
  • Ντάντη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 299
  • Κάρμα: 0
sonoro έγραψε:
Και ένα τσιφτετέλι είναι το λιγότερο... Αφού το τραγούδι είναι έτσι ή αλλιώς ρυθμικό, αν μια κοπέλα θέλει να εκφραστεί και με το σώμα της δεν καταλαβαίνω γιατί σώνει και καλά πρέπει να το βλέπουμε στραβά, σαν να έχει παρεισφρήσει θαυμάστρια του Τσαλίκη ανάμεσά μας






Μπορείτε να μου πείτε ποιό τραγούδι ήταν αυτο? :)<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Ντάντη, στις: 14/11/2006 21:56
'Ακου, βλέπε, σώπα.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Σταυρός του Νότου 17 έτη 9 μήνες πριν, #10750

  • Αρετή
  • Αρετή's Avatar
Παιδιά, ο χώρος είναι άθλιος, μίζερος και ακατάλληλος, παραπέμπει σαφώς σε πίστα, δεν μπορεί κανείς να περιμένει να κοινωνήσει πνεύμα και ψυχή σε ένα τέτοιο χώρο είτε έχει σκάσει χαρτί κι έχει στριμωχτεί στις παστωμένες καρεκλίτσες με το ξηροκάρπι να καταφτάνει είτε ποδοπατείται στο χώρο των ορθίων που, εδώ που τα λέμε, είναι σχεδόν ανύπαρκτος, ιδίως για παραστάσεις που γεμίζουν το χώρο ασφυκτικά. Πρέπει ειλικρινά να κάνει κάποιος προσπάθεια για να αφοσιωθεί στην παράσταση, αν υποθέσουμε ότι βλέπει, ακούει και δεν κλαίει από την καπνιά. Αν οι επί σκηνής εισπράττουν την ανάδραση από αυτή τη μιζέρια θα πρέπει να αισθάνονται κι αυτοί κάμποσο στενάχωρα. Ούτως έχει μοι ταύτα.

Τη βραδιά που πήγα ο σταυρός ήταν φίσκα και στο πρόγραμμα χώρεσαν τόσα πολλά μεγάλα τραγούδια :) . Και εις άλλα.

υ.γ.: ο weill χρυσή στιγμή.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: