Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ

Re:ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ 17 έτη 7 μήνες πριν, #8439

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
Να τους κάνουμε το πέστ ντι εν έι να δούμε: είναι μακεδόνες για δεν είναι;

Αν δεν είναι, όμως πού θα τους κονέψουμε; Είναι καμπόσοι λέει. 600.000 νοματαίοι.

Είναι κι αυτή η Γη, κοντή-κοντούλα λεμονιά, πού να χωρέσει τη σπορά μας;


Εκτός κι αν κάνουμε καμιά τρύπα στο χάρτη και πέσουνε όλοι μέσα και γλιτώσουμε μια και καλη από τους ψευτομακεδόνες. Με τις πινέζες γίνονται οι τρύπες στη γεωγραφία.



Πηνειώ- μέλος Λέσχης Απόστρατων Αξιωματικών \"Η Μεγάλη Ιδέα\".<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Πηνειώ, στις: 10/10/2006 13:37
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:&#xBC;χι και λάθος 17 έτη 7 μήνες πριν, #8440

  • manu_nag
  • manu_nag's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 107
  • Κάρμα: 0
σεβομαι την αποψη σου γιαννη, αλλα ειναι λιγο αβασιμη. το αν οι σημερινοι μακεδονες ειναι οντως μακεδονες μονο η επιστημη μπορει να το αποδειξει. γι' αυτο σε καποιο pm, για να μην κανω και διαφημιση, θα σου προτεινω βιβλιο(οχι δεν το εχω παρει απο τον λιακο) οπου εχει λογο μονο η ανθρωπολογια.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: manu_, στις: 10/10/2006 13:41
όσοι φυλάνε κλειδαριές και τα κλειδιά γυρίζουν,
δεν έχουν φίλους καρδιακούς, δεν έχουν προκοπή...

(προς γνώση και συμμόρφωση)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ 17 έτη 7 μήνες πριν, #8441

  • THOMAS S.
  • THOMAS S.'s Avatar
APASCHOLHTHEITE ME TIN TECHNI ME TH MOUSIKI TOU THANASI KAI OCHI ME TIN KOLOPOLITIKI. AFISTE TA AVTA GIA TOUS MEN KAI TOUS DE MALAKES.DIAVASTE TIS SINENTEVXEIS TOU THANASI KAI THA KATALAVETE TI ENOEI KAI TI ENOO.DEN ECHEI SIMASIA PIA \"ETIKETA\" SOU ECHOUN KREMASEI....(EITE EINAI ELLINIKI, MAKEDONIKI I FYROMISTIKI KAI LOIPA KAI LOIPA....
GIA AVTO....XEZTETA AVTA
FILIKA THOMAS
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:&#xBC;χι και λάθος 17 έτη 7 μήνες πριν, #8442

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
manu_ έγραψε:
σεβομαι την αποψη σου γιαννη, αλλα ειναι λιγο αβασιμη. τον αν οι σημερινοι μακεδονες ειναι οντως μακεδονες μονο η επιστημη μπορει να το αποδειξει. γι' αυτο σε καποιο pm, για να μην κανω και διαφημιση, θα σου προτεινω βιβλιο(οχι δεν το εχω παρει απο τον λιακο) οπου εχει λογο μονο η ανθρωπολογια.

Θα το διαβάσω με ιδιαίτερη προσοχή , αλλά θέλω να τονίσω ότι δεν έχει σημασία το ποιός είναι \"περισσότερο Μακεδόνας\". Απ' τη στιγμή που η Μακεδονία είναι μία μεγάλη έκταση μοιρασμένη σε 2 χώρες, δεν βρίσκω το λόγο οι (φτωχοί σε γνώσεις και υποδομές) κάτοικοι της ΠΔΓΜ να μην ψάχνουν ένα λόγο για να καυχηθούν : Την καταγωγή τους. Κλείνοντας , νιώθει κανείς ότι απειλείται από το μικρό γειτονικό μας κρατίδιο? Αν ναι, οι άνθρωποι με τις άσπρες μπ´λούζες θα τον περιμένουν μόλις κάνει log out.
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ 17 έτη 7 μήνες πριν, #8443

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
THOMAS S. έγραψε:
APASCHOLHTHEITE ME TIN TECHNI ME TH MOUSIKI TOU THANASI KAI OCHI ME TIN KOLOPOLITIKI. AFISTE TA AVTA GIA TOUS MEN KAI TOUS DE MALAKES.DIAVASTE TIS SINENTEVXEIS TOU THANASI KAI THA KATALAVETE TI ENOEI KAI TI ENOO.DEN ECHEI SIMASIA PIA \"ETIKETA\" SOU ECHOUN KREMASEI....(EITE EINAI ELLINIKI, MAKEDONIKI I FYROMISTIKI KAI LOIPA KAI LOIPA....
GIA AVTO....XEZTETA AVTA
FILIKA THOMAS


Φανταστική ιδέα!! Εγώ από σήμερα θα κόψω την πολιτική, την ιστορία, τη κοινωνιολογία και τη φιλοσοφία για να αφιερωθώ απερίσπαστα στη μελέτη των συνεντεύξεων του Θανάση.

THOMAS S. ευχαριστώ που μου άνοιξες τα μάτια.

....ώσπου να λωλαθώ και από κει που ήταν ο αγαπημένος μου έλληνας τροβαδούρος, θα αρχίσω να βλέπω οράματα, θα του κάνω γονυκλισίες και να τον προσκυνώ σαν την Αγία Αθανασία του Αιγάλεω.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Πηνειώ, στις: 10/10/2006 13:47
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ 17 έτη 7 μήνες πριν, #8444

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Πηνειώ έγραψε:
THOMAS S. έγραψε:
APASCHOLHTHEITE ME TIN TECHNI ME TH MOUSIKI TOU THANASI KAI OCHI ME TIN KOLOPOLITIKI. AFISTE TA AVTA GIA TOUS MEN KAI TOUS DE MALAKES.DIAVASTE TIS SINENTEVXEIS TOU THANASI KAI THA KATALAVETE TI ENOEI KAI TI ENOO.DEN ECHEI SIMASIA PIA \"ETIKETA\" SOU ECHOUN KREMASEI....(EITE EINAI ELLINIKI, MAKEDONIKI I FYROMISTIKI KAI LOIPA KAI LOIPA....
GIA AVTO....XEZTETA AVTA
FILIKA THOMAS


Φανταστική ιδέα!! Εγώ από σήμερα θα κόψω την πολιτική, την ιστορία, τη κοινωνιολογία και τη φιλοσοφία για να αφιερωθώ απερίσπαστα στη μελέτη των συνεντεύξεων του Θανάση.

THOMAS S. ευχαριστώ που μου άνοιξες τα μάτια.

....ώσπου να λωλαθώ και από κει που ήταν ο αγαπημένος μου έλληνας τροβαδούρος, θα αρχίσω να βλέπω οράματα, θα του κάνω γονυκλισίες και να τον προσκυνώ σαν την Αγία Αθανασία του Αιγάλεω.Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Πηνειώ, στις: 10/10/2006 13:47

Ρε συ Πέλα πυροσβεστικό ήταν το post. Μην του τη λες του ανθρώπου.
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: