Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: ¨Φωτισμένοι Θανασικοί"

Re:¨Φωτισμένοι Θανασικοί 17 έτη 11 μήνες πριν, #4365

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Διάβασε το ολόκληρο και θα καταλάβεις. \"Read between the lines\" που λένε και οι Άγγλοι. Δεν είναι εμπαθής, απλώς είναι χρόνια στο Θανασοκουρμπέτι και του έχουν έρθει τα πάνω κάτω. Δεν λέω πως συμφωνώ μαζί του, αλλά δεν διαφωνώ και ολοκληρωτικά........
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:¨Φωτισμένοι Θανασικοί 17 έτη 11 μήνες πριν, #4366

  • Νίκος Χ.
  • Νίκος Χ.'s Avatar
Επιμύθιο: την τελευταία φορά που είδα τον Θανάση ήταν με τους λαϊκεδέλικα σε μια όντως συγκλονιστική συναυλία αλλά να, κάτι με χάλασε. Δεν είχε να κάνει με την μουσική, ούτε με κάτι απίθανους τύπους που ανέβαιναν στην σκηνή για να εκδηλώσουν τον έρωτά τους για κάποια κ. Κούλα, ούτε με το ότι οι εν λόγω κύριοι χόρευαν αργότερα νομαδικώς στην σκηνή με το \"στανιό\". Αυτό που με πείραξε και το κατάλαβα αρκετά αργότερα, ήταν που ένα ζευγάρι καθότανε κανα δύο μέτρα αριστερά μου, μεγαλούτσικοι (προφανώς παλαιάς κοπής οπαδοί του Θανάση) με το παιδάκι τους και περιμένανε υπομονετικά. Τι περιμένανε; Ξέρω και 'γώ τι περιμένανε, μπορεί καμιά Ανδρομέδα. Αυτό που ξέρω είναι ότι σε κάποια φάση το παιδί κουράστηκε, κοιμήθηκε στην αγκαλιά τους και φύγανε κατά τη μία παρά. Βέβαια τι γυρεύανε γέροι άνθρωποι σε rock συναυλία για να είμαι ειλικρινής δεν το κατάλαβα...

¼λα τα παραπάνω δεν είναι απομονωμένο κομμάτι από την κριτική, είναι το ένα τρίτο της κριτικής του κυρίου Ντάσιου, γιατί στο url που έστειλε η Χρύσα εμφανίζονται 2 κριτικές αν καταλάβατε καλά και η Χρύσα αναφέρεται στη δεύτερη κατά σειρά. Και όσο για το πόσο θανασικός είναι ο τύπος αυτό το καταλαβαίνει κανείς από το υστερόγραφο και διαβάστε το:

Υ.Γ.: βέβαια εκ των υστέρων διαπίστωσα, καθυστερημένα ομολογουμένως, οτι η μουσική του \"μου κλασες τα αρχίδια κ.Μοίραρχε\" έχει μια χαρά στίχους, που ακούγονται στους τίτλους τέλους της ταινίας \"βασιλιάς\". Ως εκ τούτου κυρίες και κύριοι οφείλω μια συγγνώμη...

Δηλαδή, κάνει την κριτική του και λέει παραπάνω στο κείμενο πως κρίμα που δεν έκανε ο Θανάσης την ωραιότερη μελωδία του δίσκου τραγούδι και σαν φανατικός που είναι δεν έχει δει ούτε καν ακούσει το τραγούδι απ' την ταινία. Απλά κάποιος του το σφύριξε και έσπευσε να το διορθώσει. Οπότε μάλλον δεν είναι και πολλά χρόνια στο Θανασοκουρμπέτι ο κύριος.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:¨Φωτισμένοι Θανασικοί 17 έτη 11 μήνες πριν, #4368

  • nicolasgiann21
  • nicolasgiann21's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 331
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 34
Εγω ειχα δει σε μια συναυλια του Σωκρατη στην Μονη Λαζαριστων 2 λεσβιες να φιλιουνται(και ηταν μ..αρες παναθεμα τες).

Η δικη μου ιστορια,πιανεται? :P
Άραγε υπήρξαμε ποτέ;Στα όνειρα μας...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:¨Φωτισμένοι Θανασικοί 17 έτη 11 μήνες πριν, #4372

  • ΑΛΕΞΗΣ
  • ΑΛΕΞΗΣ's Avatar
Νομιζω πως πρεπει να ειναι το καλυτερο στιγμιοτυπο απο τις συναυλιες που ειδες,χωρις να θελω να θηξω τον θαναση
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:¨Φωτισμένοι Θανασικοί 17 έτη 11 μήνες πριν, #4373

  • Feiruz
  • Feiruz's Avatar
Apo pou to vgazoume to symperasma oti o ar8rografos einai xronia sto 8anasokourmpeti re paidia? Den exei ksanagrapsei tipota gia 8anash h kanw la8os? To mic to diabazw epistamena giati asxoleitai me rock sygkrothmata kai m endiaferei alla den exw ksanadei kati sxetiko me 8anash eidika apo ton sygkekrimeno. Oso gia ton psiloratsismo pou ton diakrinei Xrysa exeis dikio to exw diapistwsei kai se alla 8emata typou \"ta pitsirikia pou ema8an kai tous nirvana\" kai tetoia les kai tous exei parei ergolavia o kurios tous nirvana na tous akouei. RE OURT!!!!!!!!!!!!!!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: