Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Ο Δ. Μυστακίδης στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης

Re:Ο Δ. Μυστακίδης στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης 13 έτη 2 μήνες πριν, #32415

  • Φίλιππος
  • Φίλιππος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 422
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 51
Να πούμε το Θανάση να τον απολύσει...μάλλον είναι μπερδεμένος που δεν το έχει κάνει ακόμη !
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'όνομα που μου'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ο Δ. Μυστακίδης στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης 13 έτη 2 μήνες πριν, #32416

  • Black21
  • Black21's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 16
  • Κάρμα: 1
Φίλιππος έγραψε:
Να πούμε το Θανάση να τον απολύσει...μάλλον είναι μπερδεμένος που δεν το έχει κάνει ακόμη !

Δεν κατάλαβα το μήνυμα σου. Δεν έχω αναφερθεί στη συνεργασία του ΘΠ με τον συγκεκριμένο και αν πρέπει να τον απολύσει ή όχι. Ούτε υπονόησα κάτι τέτοιο. Δικές σου οι κουβέντες...

Αναφέρθηκα στη συγκεκριμένη εκδήλωση και ειδικότερα στη συμμετοχή του Νταλάρα (με ότι αυτό συνεπάγεται) σε αυτή.

Για όποιον δεν έχει καταλάβει (και μάλλον είναι πολλοί αυτοί) είμαστε σε μια από τις δυσκολότερες στιγμές της πολιτικής μας ιστορίας. Η κρισιμότητα της στιγμής δεν αφορά την κρίση, αλλά την εκμετάλλευση αυτής για την κατάργηση εργασιακών δικαιωμάτων που έχουν κατακτηθεί με αίμα και την καταστρατήγηση βασικών μας δικαιωμάτων. Το έχω αναφέρει ξανά στα λίγα μηνύματα που έχω γράψει, ότι οι καλλιτέχνες, οι άνθρωποι του πνεύματος οφείλουν να πάρουν θέση (μέσω του έργου τους). Άλλωστε, έχει αποδειχθεί ιστορικά ότι οι πνευματικοί άνθρωποι ήταν αυτοί που συνέβαλαν στο να υπάρξει φως ακόμη και σε πολιτικά, οικονομικά κ.λπ. αδιέξοδα.

Οι συνεργασίες καλλιτεχνών, λογοτεχνών, ανθρώπων που υποτίθεται (ας υπογραμμιστεί το "υποτίθεται") ότι πρεσβεύουν κάτι το διαφορετικό, με ανθρώπους που συμπράττουν ή ανέχονται "ένοχους" πολιτικούς, "κανονικοποιεί" στα μάτια των απλών πολιτών τις αθλιότητες που διαπράττονται από αυτούς.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ο Δ. Μυστακίδης στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης 13 έτη 2 μήνες πριν, #32417

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Black21 έγραψε:
Φίλιππος έγραψε:
Να πούμε το Θανάση να τον απολύσει...μάλλον είναι μπερδεμένος που δεν το έχει κάνει ακόμη !

Δεν κατάλαβα το μήνυμα σου. Δεν έχω αναφερθεί στη συνεργασία του ΘΠ με τον συγκεκριμένο και αν πρέπει να τον απολύσει ή όχι. Ούτε υπονόησα κάτι τέτοιο. Δικές σου οι κουβέντες...

Αναφέρθηκα στη συγκεκριμένη εκδήλωση και ειδικότερα στη συμμετοχή του Νταλάρα (με ότι αυτό συνεπάγεται) σε αυτή.

Για όποιον δεν έχει καταλάβει (και μάλλον είναι πολλοί αυτοί) είμαστε σε μια από τις δυσκολότερες στιγμές της πολιτικής μας ιστορίας. Η κρισιμότητα της στιγμής δεν αφορά την κρίση, αλλά την εκμετάλλευση αυτής για την κατάργηση εργασιακών δικαιωμάτων που έχουν κατακτηθεί με αίμα και την καταστρατήγηση βασικών μας δικαιωμάτων. Το έχω αναφέρει ξανά στα λίγα μηνύματα που έχω γράψει, ότι οι καλλιτέχνες, οι άνθρωποι του πνεύματος οφείλουν να πάρουν θέση (μέσω του έργου τους). Άλλωστε, έχει αποδειχθεί ιστορικά ότι οι πνευματικοί άνθρωποι ήταν αυτοί που συνέβαλαν στο να υπάρξει φως ακόμη και σε πολιτικά, οικονομικά κ.λπ. αδιέξοδα.

Οι συνεργασίες καλλιτεχνών, λογοτεχνών, ανθρώπων που υποτίθεται (ας υπογραμμιστεί το "υποτίθεται") ότι πρεσβεύουν κάτι το διαφορετικό, με ανθρώπους που συμπράττουν ή ανέχονται "ένοχους" πολιτικούς, "κανονικοποιεί" στα μάτια των απλών πολιτών τις αθλιότητες που διαπράττονται από αυτούς.

Προσυπογράφω με το αίμα μου.
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ο Δ. Μυστακίδης στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης 13 έτη 2 μήνες πριν, #32418

  • Φίλιππος
  • Φίλιππος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 422
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 51
Τώρα μπερδεύτηκα κι άλλο...δηλαδή να μην πάω?
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'όνομα που μου'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ο Δ. Μυστακίδης στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης 13 έτη 2 μήνες πριν, #32419

  • Black21
  • Black21's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Φρέσκος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 16
  • Κάρμα: 1
Φίλιππος έγραψε:
Τώρα μπερδεύτηκα κι άλλο...δηλαδή να μην πάω?

Δεν υπάρχει λόγος να μπερδεύεσαι...
Είναι αστείο να περιμένεις να σου πει κάποιος για το αν πρέπει ή δεν πρέπει να πας σε μια συναυλία. :)
Άποψη εξέφρασα, τίποτε περισσότερο.
Καλή διασκέδαση! :)
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ο Δ. Μυστακίδης στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης 13 έτη 2 μήνες πριν, #32420

  • Γεωργία
  • Γεωργία's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • ...Και τους κανόνες της ζωής θα παραβαίνω
  • Καταχωρήσεις: 350
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 11
Black21 έγραψε:
Φίλιππος έγραψε:
Να πούμε το Θανάση να τον απολύσει...μάλλον είναι μπερδεμένος που δεν το έχει κάνει ακόμη !

Δεν κατάλαβα το μήνυμα σου. Δεν έχω αναφερθεί στη συνεργασία του ΘΠ με τον συγκεκριμένο και αν πρέπει να τον απολύσει ή όχι. Ούτε υπονόησα κάτι τέτοιο. Δικές σου οι κουβέντες...

Αναφέρθηκα στη συγκεκριμένη εκδήλωση και ειδικότερα στη συμμετοχή του Νταλάρα (με ότι αυτό συνεπάγεται) σε αυτή.

Για όποιον δεν έχει καταλάβει (και μάλλον είναι πολλοί αυτοί) είμαστε σε μια από τις δυσκολότερες στιγμές της πολιτικής μας ιστορίας. Η κρισιμότητα της στιγμής δεν αφορά την κρίση, αλλά την εκμετάλλευση αυτής για την κατάργηση εργασιακών δικαιωμάτων που έχουν κατακτηθεί με αίμα και την καταστρατήγηση βασικών μας δικαιωμάτων. Το έχω αναφέρει ξανά στα λίγα μηνύματα που έχω γράψει, ότι οι καλλιτέχνες, οι άνθρωποι του πνεύματος οφείλουν να πάρουν θέση (μέσω του έργου τους). Άλλωστε, έχει αποδειχθεί ιστορικά ότι οι πνευματικοί άνθρωποι ήταν αυτοί που συνέβαλαν στο να υπάρξει φως ακόμη και σε πολιτικά, οικονομικά κ.λπ. αδιέξοδα.

Οι συνεργασίες καλλιτεχνών, λογοτεχνών, ανθρώπων που υποτίθεται (ας υπογραμμιστεί το "υποτίθεται") ότι πρεσβεύουν κάτι το διαφορετικό, με ανθρώπους που συμπράττουν ή ανέχονται "ένοχους" πολιτικούς, "κανονικοποιεί" στα μάτια των απλών πολιτών τις αθλιότητες που διαπράττονται από αυτούς.

ΣΩΣΤΟΣ BLACK21!ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.
The only thing standing in between you and me is reality
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: