Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: !!!!!!O ROGER WATERS ΤΩΝ PINK FLOYD ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ!!!!

Re: !!!!O ROGER WATERS στην Αθήνα!!! ΔΕΟΣ!!! 17 έτη 11 μήνες πριν, #4816

Πλησιάζουν οι μέρες (19 και αύριο) και πλεόν έχω αποσυντονισθεί πλήρως ... Το μόνο πράγμα που σκέφτομαι είναι η 18η Ιουνίου...

Για να πάρετε μια καλή γεύση του τι πρόκειται να δούμε δείτε οπωσδήποτε το παρακάτω link που περιλαμβάνει πληροφορίες για το show και μια φωτογραφία ενός φλεγόμενου ήλιου που προκαλεί πραγματικά δέος... ¼ποιος χάσει αυτή τη συναυλία πραγματικά δεν ξέρω τι να πω...

www.rocking.gr/article2877.php

υ.γ. Το οπτικό υπερθέαμα υπογράφει η Groupe F. Μια εταιρεία που με το όνομα της έχουν συνδεθεί οι τελετές έναρξης και λήξης της Ολυμπιάδας . Η παράσταση σχεδιάστηκε με την πλήρη εποπτεία του Roger Waters, ο οποίος, όπως όλοι γνωρίζουμε, ήταν ο mastermind και αρχιτέκτονας του ήχου και της εικόνας των Floyd.

Η εταιρία Groupe F είναι μια ομάδα παθιασμένων δημιουργών που εργάζονται μαζί γύρω από ένα κοινό όραμα: τη χρήση της φωτιάς και του φωτός ως μέσα έκφρασης και τη μετατροπή των πυροτεχνημάτων ως μία μορφή γνήσιας τέχνης. Τα τελευταία 15 χρόνια, η Groupe F δημιούργησε μία μοναδική τεχνική πλατφόρμα, η οποία χρησιμοποιήθηκε με επιτυχία σε μεγάλα events όπως την τελετή λήξης της EXPO 98 στη Λισσαβόνα, για το εορτασμό της νέας χιλιετίας στο Πύργο του Άιφελ στο Παρίσι και, κυρίως, στις τελετές έναρξης και λήξης στην Ολυμπιάδα του 2004 στην Αθήνα.

Τα μαγικά εφέ της καλύτερης εταιρίας παραγωγής οπτικών εφέ, σε συνδυασμό με το πρωτοποριακό surround ηχητικό σύστημα (στημένο σε διάταξη 360 μοιρών ώστε να περικυκλώνει τον θεατή), θα δημιουργήσουν στο κοινό την αίσθηση μίας 3D πραγματικότητας. Μιας άλλης διάστασης!

Πίσω από τη σκηνή, ένας «φλεγόμενος ήλιος», 45 μέτρα ψηλός, σκαρφαλωμένος στον ουρανό, θα δημιουργεί εφήμερες συνθέσεις φωτός για να αφήσει ένα τελικό, ακίνητο ίχνος ενάντια στο σκοτάδι της νύχτας!...Η κλίμακα, σε σχέση με το κοινό, είναι φυσική.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Χρήστος Γιαλαμάς, στις: 28/05/2006 21:51
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re: !!!!O ROGER WATERS στην Αθήνα!!! ΔΕΟΣ!!! 17 έτη 11 μήνες πριν, #4817

Και τα πρώτα νέα για την playlist από την επερχόμενη συναυλία στην Ρωσία... Χωρίς ακόμη να έχει επιβεβαιωθεί κάτι:

Happiest Days, Another Brick In The Wall, Mother, Shine On You Crazy Diamond, Have A Cigar, Wish You Were Here, Gunner's Dream, Southampton Dock, Fletcher Memorial Home, Perfect Sense, Leaving Beirut, Set The Controls For The Heart Of The Sun, Sheep, Speak To Me, Breathe, On The Run, Time, The Great Gig In The Sky, Money, Us And Them, Any Colour You Like, Brain Damage, Eclipse, In The Flesh, Vera, Bring The Boys Back Home, Comfortably Numb.


Τι άλλο να πει κανείς...
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re: !!!!O ROGER WATERS στην Αθήνα!!! ΔΕΟΣ!!! 17 έτη 11 μήνες πριν, #4820

  • ilianna
  • ilianna's Avatar
Χρήστο σε βλέπω πωρωμένο! Και νόμιζα ότι μόνο ο Ηλίας είναι τόσο...
Να σκεφτείς ότι μου κάνει εντατικά σεμινάρια Waters γιατί ξέρω σαφώς λιγώτερα από κείνον και έτσι, μέχρι τις 18 θα ξέρω τα πάντα ή σχεδόν!!! Πάντως εννοείται ότι τα εισιτήρια τα έχουμε εδώ και μήνες! See u there και, λίγες μέρες μετά, στον Λυκαβηττό φυσικά!!!!

ΥΓ.Αυτή τη Groupe F, τι θα λέγατε να την προτείναμε στο Θανάση;;; :P

YΓ. Eρώτηση Ηλία: ¸χεις το OMMAYAD;

Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: ilianna, στις: 28/05/2006 23:15<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: ilianna, στις: 28/05/2006 23:17
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re: !!!!O ROGER WATERS στην Αθήνα!!! ΔΕΟΣ!!! 17 έτη 11 μήνες πριν, #4821

Καλησπέρα Άννα. Χαίρομαι πολύ που βρίσκω αρκετούς floydian. Κατ' αρχήν, όπως θα κατάλαβες και από όλα τα προηγούμενα posts αυτού του thread οι pink floyd είναι ένα από τα σημαντικότερα κομμάτια της ζωής μου, ειλικρινά και ας ακούγεται υπερβολικό... Σας ενημερώνω εαν δεν το ξέρετε ότι έχουμε εδώ και καιρό φτιάξει ολόκληρο fan club με την επωνυμία Shine Fan Club και ολόκληρη διεύθυνδη στο νετ

www.pinkfloyd.gr

με πλούτο πληροφοριών η οποία έχει αναγνωριστεί τολμώ να πω διεθνώς καθώς δεχόμαστε καθημερινά mail από πάρα πολλές χώρες. Περιηγηθείτε στο site και στο εκεί υπάρχον forum, όπου υπάρχουν και περισσότερες πληροφορίες για τις συναυλίες.Περιμένω τις εντυπώσεις σας.Εγώ βέβαια έχω ξαναδεί τον Waters στα πλαίσια του In the flesh tour το 2002 στο εξωτερικό, αλλά άλλο να τον βλέπεις στην Αθήνα...

Θα τα πούμε στο Terra Vibe στις 18 και μετα στο Θανάση στις 23 Ιουνίου...
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re: !!!!O ROGER WATERS στην Αθήνα!!! ΔΕΟΣ!!! 17 έτη 11 μήνες πριν, #4833

  • όλα καλά αλλά και λίγη πίκρα
  • όλα καλά αλλά και λίγη πίκρα's Avatar
Συμφωνώ απόλυτα με τον ενθουσιασμό στο άκουσμα της συναύλιας του roger waters αλλά τον δικό μου ενθουσιασμό συνοδεύει και μια δόση πίκρας γιατι τετοιοι τύποι-γιατι δεν είναι ο τελέυταίος ούτε ο μόνος των δεινοσαύρων- στέρεψαν από έμπνευση ή όρεξη ή διαύλους δημιουργίας με αποτέλεσμα να περιορίζονται σε ανακοπήσεις του πάντα σημαντικού υλικού τους,να περιφέρουν κατα κάποιο τρόπο το ένδοξο παρελθόν...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re: !!!!O ROGER WATERS στην Αθήνα!!! ΔΕΟΣ!!! 17 έτη 11 μήνες πριν, #4879

Φίλε επισκέπτη, θα συμφωνήσω με τα προλεγόμενά σου κατά το μέρος που αναφέρονται σε κάποιους που επιμένουν κάθε χρόνο να κάνουν tour (βλ. κάτι Deep Purple, Scorpions, Rolling Stones). Ως προς τον Waters, τώρα, και μόνο το γεγονός ότι έρχεται για πρώτη (και τελευταία τολμώ να πω) φορά στην Ελλάδα αναιρεί όλα αυτά που λες. Ακομά και αν δεχτώ τις υποκειμενικές κρίσεις σου αξίζει κάποιον να τον δεις έστω και για μια φορά στη ζωή σου. Να ακούσεις ζωντανά για μια φορά όλα αυτά τα κομματια - θρύλους!!!
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: