Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Aσπρομόντε

Re:Aσπρομόντε 15 έτη 6 μήνες πριν, #27262

  • mitsman
  • mitsman's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 410
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: -23
Διονυσία Αρεοπαγίτου έγραψε:
Οσο για το ερωτημα που ταλανισε την ομηγυρη για ποιον Τσεζαρε προκειται, να στοιχηματισω κι εγω -οπως κι ο Χωκινς- 100 δολλαρια πως προκειται για τον Παβεζε

κι εσύ το κάνεις! είνα απαραίτητα κακό? :huh:

και στην τεχνική αυτή που πιστεύεις πως χρησιμοποιήθηκε δεν αναφερεσαι ως \"name-dropping\" για να επιδειχθείς ως πολύξερη??
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Aσπρομόντε 15 έτη 6 μήνες πριν, #27263

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
mitsman έγραψε:
Διονυσία Αρεοπαγίτου έγραψε:
Οσο για το ερωτημα που ταλανισε την ομηγυρη για ποιον Τσεζαρε προκειται, να στοιχηματισω κι εγω -οπως κι ο Χωκινς- 100 δολλαρια πως προκειται για τον Παβεζε
κι εσύ το κάνεις! είνα απαραίτητα κακό? :huh:

Κατι εχασες στη μεταφραση... Σκοπιμα ειπα πως στοιχηματιζω 100 δολλαρια σαν τον Στηβεν Χωκινγκ που ειρωνευομενος το πειραμα στη Γενευη δε χαλαλισε μεγαλυτερο ποσο για να υποστηριξει την θεση του εναντι του Χιγκς.
Να το κανω ακομα πιο λιανα: ειρωνικα στοιχηματισα. Στην τελικη σκοτιστηκα αν εννοει τον Παβεζε η οποιον αλλον Τσεζαρε. Δε θα γινω τωρα και φαν του σχολαστικισμου για να εννοησω τους στιχους του ΘΠ ειδικα μαλιστα οταν ενα τραγουδι δε μου αρεσει οπως αυτο εδω. (Για τις ζιγρες πχ παλιοτερα θελησα να μαθω γιατι ο Δευτερος Ανεμος ειναι υπεροχος).

και στην τεχνική αυτή που πιστεύεις πως χρησιμοποιήθηκε δεν αναφερεσαι ως \"name-dropping\" για να επιδειχθείς ως πολύξερη??

Παλι κατι εχασες αλλα δε πειραζει. Το name dropping ειναι οταν αναφερεις συχνα στο λογο σου διασημα κυρια ονοματα και τοπωνυμια ιστορικης η αλλης σημασιας. Οχι οταν αναφερεις μια τεχνικη. Μη μπερδευεσαι.

Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Διονυσία Αρεοπαγίτου, στις: 16/09/2008 15:23<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Διονυσία Αρεοπαγίτου, στις: 16/09/2008 15:24
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Aσπρομόντε 15 έτη 6 μήνες πριν, #27264

  • mitsman
  • mitsman's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 410
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: -23
εννοώ ότι κι εσύ αναφέρεις ονόματα στο λόγο σου για να του προσδώσεις κύρος και να επιδειχθείς ως πολύξερη(π.χ. Χώκινς)...δεν αφορά το στοίχημα το σχόλιο μου.

όσο για το name dropping το σχολίασα επειδή μου φαίνεται αστείο ότι βρήκες και την τεχνική που χρησιμοποιεί ο καλλιτέχνης και την ονομασία της!
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Aσπρομόντε 15 έτη 6 μήνες πριν, #27265

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
mitsman έγραψε:
εννοώ ότι κι εσύ αναφέρεις ονόματα στο λόγο σου για να του προσδώσεις κύρος και να επιδειχθείς ως πολύξερη(π.χ. Χώκινς)...δεν αφορά το στοίχημα το σχόλιο μου.

όσο για το name dropping το σχολίασα επειδή μου φαίνεται αστείο ότι βρήκες και την τεχνική που χρησιμοποιεί ο καλλιτέχνης και την ονομασία της!

Την τεχνικη δεν την βρηκα...για χαρη του ΘΠ. Τυχαινει να την ηξερα. Αλλα πραγματι κι εγω τη χρησιμοποιω στον καθημερινο λογο μου εφοσον...μπορω. χοχο!
Αλλα ποιηματα με τεχνικη name-dropping δε θα εγραφα. Υπαρχει διαφορα.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: