Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Συνέντευξη στη Lifo !

Re:Συνέντευξη στη Lifo ! 12 έτη 7 μήνες πριν, #33678

  • Γεωργία
  • Γεωργία's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • ...Και τους κανόνες της ζωής θα παραβαίνω
  • Καταχωρήσεις: 350
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 11
Φίλιππος έγραψε:
Λέει το απλό και αυτονόητο : μην γαντζώνεστε στα τραγούδια.

(αλλά με τέτοια τραγούδια ρε συ Θανάσ'... :laugh: )

Ρε συ Φίλιππε,αλλά και Θανάσης και ladose...δε λέει...στο τέλος θα γίνει έκρηξη!!!!
The only thing standing in between you and me is reality
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνέντευξη στη Lifo ! 12 έτη 7 μήνες πριν, #33680

  • marina g.
  • marina g.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 321
  • Κάρμα: 16
Γεωργία έγραψε:
Φυσικά εννοώ αυτό.
Είμαι τόσο περήφανη που δεν με διαψεύδει ποτέ αυτός ο άνθρωπος...Τα έχω πει χίλιες φορές...σε πολλούς κολλημένους!!

Για να θέσουμε τη συζήτηση (ή κατ' εσέ την "επιβεβαίωσή" σου) σε σωστή βάση ποιον τύπο ακροατή ορίζεις ως "κολλημένο?" Γιατί έχει διαφορά ο φίλαθλος από τον οπαδό κι ο οπαδός από τον "πυροβολημένο".
To pio wraio frouto einai to peponi...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνέντευξη στη Lifo ! 12 έτη 7 μήνες πριν, #33684

  • Γεωργία
  • Γεωργία's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • ...Και τους κανόνες της ζωής θα παραβαίνω
  • Καταχωρήσεις: 350
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 11
Κατ’ αρχήν να επισημάνω ότι οι κολλημένοι για τους οποίους μιλάω είναι ακριβώς αυτοί που αναφέρονται στην απάντηση του ΘΠ «…μπροστά στο χάος της ύπαρξης νιώθοντας ένα φόβο κι έναν τρόμο, αντί να προσφύγουν, όπως είναι πιο διαδεδομένο, στη θρησκεία, καταφεύγουν στην τέχνη και στα τραγούδια…κλπ»

Να όμως κάποιες δικές μου σκέψεις που ήθελα εδώ και καιρό να τις παραθέσω:
Λοιπόν είμαι στα 42. Σαν βγήκε η «Αγία Νοσταλγία» ήμουν φοιτήτρια στα τελειώματα της σχολής και είχα πάθει την πλάκα της ζωής μου, έλεγα «δεν είναι δυνατόν να υπάρχει άνθρωπος με τέτοια έμπνευση…», λάτρεψα τη δουλειά του από το πρώτο άκουσμα.
Τον ακολούθησα στο πατάρι της «Ρωξάνης», στο «Αμάρειον», στο «Έντεχνο» …, συγκλονισμένη από τις ερμηνείες του Γιώργου Μιχαήλ…
Μετά ήρθαν οι άλλοι δίσκοι, η δουλειά, ο γάμος, τα παιδιά…κι εγώ εκεί…μετά κι άλλοι δίσκοι, προβληματισμός, έκσταση, αποδοχή από πολύ μεγαλύτερο κοινό, live σε μεγάλους χώρους, τον πίστεψα, προσπάθησα να μπω στο μυαλό του…Αν λοιπόν θεωρείται κάποιος κολλημένος σας παρακαλώ πέστε ότι είμαι η σημαιοφόρος …
Αν θέλετε παίρνετε στα σοβαρά τα λόγια μου…ειδάλλως…ok!
Είμαι στο φόρουμ πάνω από 5 χρόνια…σας παρακολουθώ!
Συνδεθήκατε.
Κάνατε παρέα.
Κάνατε σχέσεις «αδελφής ψυχής».
Κάνατε σχέσεις «πάθους».
Κάνατε σχέσεις «ανεκπλήρωτων ερώτων».
Τι?
Σοκάρεστε?Όχι βέβαια , αυτά τα ξέρετε καλύτερα από μένα!
Υπέροχα όλα αυτά.
Με προσωπείο την απέραντη αγάπη για το έργο του ΘΠ βρίσκεστε κολλημένοι…που? Δεν καταλαβαίνω ακριβώς…!!!
Η μουσική είναι τεράστια.
Η ζωή αντιθέτως όχι.
Η «ΚΟΙΛΑΔΑ» θα έπρεπε να βρίθει από ενημερώσεις για μουσικές , για πράγματα που μας έχουν εμπνεύσει μέσα από το έργο του ΘΠ – που στις αρχές κάτι γινόταν αλλά τον τελευταίο καιρό (πολύ καιρό) υπάρχει μεγάλη υστέρηση.
Αντ’ αυτού αναλώνεστε σε μία απέραντη «παραγκολογία» πέραν του δέοντος και ελάχιστα μέλη από τα 1500 και βάλε μπορούν να συμμετέχουν στις συζητήσεις σας γιατί προφανώς δεν τους αφορούν…
Πιστεύω ότι ο Θανάσης θα ήταν περήφανος να έβλεπε στη σελίδα που του έχουν αφιερώσει (και που πράγματι τον τιμά με την φοβερή δουλειά που έχουν κάνει τα παιδιά στο στήσιμό της) αναρτήσεις για διάφορα πράγματα ,μουσικές , λογοτεχνία, εκδηλώσεις πέρα από αυτόν…Και περήφανος να μην ήταν , τέλος πάντων θα ήταν καλό για όλους μας…γιατί ο ιστότοπος προσφέρεται.
Σας σέβομαι αλλά η απόλυτη θεώρηση των πραγμάτων με αρρωσταίνει.
Κλείνω λοιπόν. Ίσως να μη σας άρεσε αυτό το κείμενο και ιδιαίτερα τα περί «παράγκας» που αλήθεια είναι κάπως…αλλά όταν με κατακλύζει μια σκέψη …αδύνατον να την τιθασεύσω.
The only thing standing in between you and me is reality
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνέντευξη στη Lifo ! 12 έτη 7 μήνες πριν, #33685

  • marina g.
  • marina g.'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 321
  • Κάρμα: 16
Γεωργία έγραψε:
Με προσωπείο την απέραντη αγάπη για το έργο του ΘΠ βρίσκεστε κολλημένοι…που? Δεν καταλαβαίνω ακριβώς…!!!

Πρόσωπο και όχι προσωπείο...
Που κολλάς...? Δεν καταλαβαίνω ακριβώς...!!! Μήπως στους κολλημένους που δεν μπορείς να ορίσεις ποιοι ακριβώς είναι???
Σε παλιότερη καταχώρισή σου έλεγες ότι χάνεται το νόημα μετά την παρακολούθηση ενός Χ αριθμού συναυλιών (πες μας μέχρι πόσες μπορούμε να δούμε τον χρόνο για να μην μας πεις κολλημένους...), μετά είπες ότι κολλημένοι είναι αυτοί που γαντζώνονται και ταυτίζουν το έργο του με τον ίδιο τον καλλιτέχνη (και σου μίλησα για διαχωρισμό οπαδού και πυροβολημένου) και τώρα κάνεις λόγο για φοβισμένους θανασολάτρες.
Δηλώνοντας λοιπόν χριστιανή ορθόδοξη, σου απαντώ ότι δεν θα είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με όσα έγραψες, συμφωνώντας μάλιστα σε ορισμένα από αυτά*, αν έλειπαν από τις σχέσεις που λες ότι κάναμε τα εισαγωγικά...
Την αλήθεια αυτών των σχέσεων επίτρεψέ μας να την κρίνουμε εμείς που τις ζούμε με τρόπο που κάνει τη ζωή μας μεγαλύτερη.



*Πιστεύω ότι ο Θανάσης θα ήταν περήφανος να έβλεπε στη σελίδα που του έχουν αφιερώσει (και που πράγματι τον τιμά με την φοβερή δουλειά που έχουν κάνει τα παιδιά στο στήσιμό της) αναρτήσεις για διάφορα πράγματα ,μουσικές , λογοτεχνία, εκδηλώσεις πέρα από αυτόν…Και περήφανος να μην ήταν , τέλος πάντων θα ήταν καλό για όλους μας…γιατί ο ιστότοπος προσφέρεται.
Σας σέβομαι αλλά η απόλυτη θεώρηση των πραγμάτων με αρρωσταίνει.
To pio wraio frouto einai to peponi...
Τελευταία Επεξεργασία: 12 έτη 7 μήνες πριν, από τον/την marina g..
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνέντευξη στη Lifo ! 12 έτη 7 μήνες πριν, #33688

  • Γεωργία
  • Γεωργία's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • ...Και τους κανόνες της ζωής θα παραβαίνω
  • Καταχωρήσεις: 350
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 11
Πρώτα - πρώτα να πω ότι το πάθος σου marina g. με κάνει να σε συμπαθώ φοβερά!
Δεύτερον, το ποστ είχε 2 σκέλη, στο πρώτο έγινε επανάληψη στην ουσία για το ποιοι είναι οι κολλημένοι κατ'εμέ, για τους οποίους στην ουσία με επιβεβαιώνουν τα λόγια του ΘΠ.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πιστεύεις ότι δεν μπορώ να ορίσω τον "κολλημένο"...ξέρετε υπάρχουν θανασόπληκτοι και εκτός κοιλάδας...Στο δε δεύτερο σκέλος δράττοντας την ευκαιρία έγραψα κάποιες σκέψεις μου...τα εισαγωγικά στις σχέσεις μπήκαν για να υπερθεματίσουν και όχι για να δώσουν κάποιο ψήγμα κριτικής (έπρεπε να χρησιμοποιήσω bold ,λάθος μου!)...άλλωστε γράφω ότι όλα αυτά τα βρίσκω υπέροχα.
Στην ερώτηση πόσες συναυλίες πρέπει να παρακολουθεί κάποιος κλπ...συγνώμη δεν θα απαντήσω ...είναι πολύ μακριά από μένα...ζω μια φοβερή κρίση ζωής και είμαι πολύ κουρασμένη.
Εύχομαι να χαίρεστε τη ζωή σας!


Α!Κι αυτό με το προσωπείο...Η μάσκα λοιπόν για την οποία μιλάω αφορά στα ίδια και στα ίδια και στα ίδια που ανακυκλώνονται μέσα στο φόρουμ και δεν γίνεται ένα μπαμ για να αλλάξει κάτι...είπαμε:η μουσική είναι τεράστια!
The only thing standing in between you and me is reality
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Συνέντευξη στη Lifo ! 12 έτη 7 μήνες πριν, #33689

  • Φίλιππος
  • Φίλιππος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 422
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: 51
marina g. έγραψε:
ποιον τύπο ακροατή ορίζεις ως "κολλημένο?" .

...εμένα! :P
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο και τ'όνομα που μου'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: