Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: ΦΑΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΜΑΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ!!!!!

Re:ΦΑΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΜΑΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ!!!!! 17 έτη 7 μήνες πριν, #6748

  • Πέλα
  • Πέλα's Avatar
Αν είναι μιζέρια να αηδιάζει κανείς μπροστά στα εθνικιστικά ξεσαλώματα που φτάνουν μέχρι τα κατάπτυστα συνθήματα του στυλ
\"Αλβανέ, Αλβανέ δε θα γίνεις ¸λληνας ποτέ\" (για να μη ξεχνιόμαστε),τότε ας γίνω Les Miserables του Βίκτωρα Ουγκώ...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΦΑΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΜΑΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ!!!!! 17 έτη 7 μήνες πριν, #6796

  • Γιώργος
  • Γιώργος's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Έμπειρος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 122
  • Κάρμα: 0
τι να κάνουμε ρε Πελλα . Αυτός είναι ο κλασικος ο έλληνας. Μόνο τότε βγαίνει στους δρόμους . Δεν τον είδα να κατεβαίνει σε καμιά πορεία όμως και να ξεσαλώνει με τον ίδιο τρόπο. Εθνική υπεριφάνια και μαλακίες τούμπανα.
Πως είναι δυνατόν μερικοί άνθρωποι να ανάγουν ένα κωλοματς ποδοσφαίρου ή μπάσκετ σε εθνικό ζήτημα???? :mad:<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Γιώργος, στις: 05/09/2006 21:16
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΦΑΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΜΑΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ!!!!! 17 έτη 7 μήνες πριν, #6797

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
Προς Πέλα:

Καλά μα πραγματικά πανηγυρίζεις την ήττα των Αμερικάνων και όχι τη νίκη των Ελλήνων;; Δηλαδή το ίδιο θα πανηγύριζες και στην περίπτωση που νικούσαν τους Αμερικάνους οι Αλβανοί;; δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους Αλβανούς, παράδειγμα είναι. Και δεν κάνω επίθεση, απλή απορία είναι.

Γενικά¨
πάντως, με τις διαστάσεις που έχει πάρει το φαινόμενο του αντιαμερικανισμού (τουλάχιστον στην κεντρική Ευρώπη) εγώ πλέον δεν ξέρω ποιο από τα δύο είναι το χειρότερο: να είναι κανείς εθνικιστής ή ΜαϊκλΜουριστής; :huh:<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Φοινίκη, στις: 05/09/2006 21:24
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΦΑΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΜΑΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ!!!!! 17 έτη 7 μήνες πριν, #6800

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
Γιώργο, βλέπω πώς καταφέρνεις να φουσκώνεις τα ζητήματα κι εκεί που ήμουν με ένα λάμδα βρέθηκα με δύο, κι εκεί που μίλησα για εκφάνσεις του εθνικισμού του νεοέλληνα βρέθηκα να κατηγορούμαι ότι έχω αναγάγει σε εθνικό ζήτημα ένα θέμα.

Φοινίκη, δεν πανηγυρίζω τίποτα από αυτά. Στιγμαία όμως μου βγήκε ρεβανσιστικά μια χαρά για την ήττα των αμερικανών, έστω και αν αυτή αφορά μόνο σε ένα χαζο-παίχνιδο που όμως έχω υπόψη μου πως εκφράζει κατά κάποιο τρόπο το συλλογικό υπερεγώ των λαών.
Τώρα γιατί μου βγήκε αυτή η σύντομη χαρά; Θα πω μόνο τρεις λέξεις στη τύχη (και την ατυχία τους):
Ιράκ- Λίβανος- Κόσσοβο.




Λίγα λάμδα και καλά... :P
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΦΑΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΜΑΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ!!!!! 17 έτη 7 μήνες πριν, #6804

  • Φοινίκη
  • Φοινίκη's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 555
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 3
  • Κάρμα: 16
Πέλα νομίζω πως ο Γιώργος με το μέρος σου είναι... (σε κάτι άλλους μερικούς ανθρώπους αναφέρθηκε)
Το καλό σου το καλό μου
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:ΦΑΤΕ ΤΗ ΣΚΟΝΗ ΜΑΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ!!!!! 17 έτη 7 μήνες πριν, #6806

  • Πηνειώ
  • Πηνειώ's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 420
  • Κάρμα: 0
Ε, άμα δε μιλάει για μένα τότε του ζητάω ταπεινά συγνώμη αλλά όντως μου φούσκωσε το όνομα και φοβάμαι μην φουσκώσουνε μετά και τα μυαλά μου και νομίζω πως είμαι η γενέτειρα του Μ.Αλέξανδρου και βγάλω τίποτα σωβινιστικά σπυράκια κι άντε να βρω αντιβίωση νυχτιάτικα. Κατάλαβες;
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: