Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Κονγκό - Μπασιλά

Re: Congo - Bassila 17 έτη 8 μήνες πριν, #6028

  • alvaro
  • alvaro's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Ανώτερος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 44
  • Κάρμα: 0
Σας διαβεβαιώ ότι - αφού λόγω επαγγελματικής ιδιότητας μπορώ να έρθω άμεσα σε επαφή με τον ύψους 1.92 διεθνή μέσο της ΑΕΛ Christian Armel Bassila - θα φροντίσω να του διαβιβάσω ευθύς την πρόσκληση της κυβέρνησης της κονγκολέζικης κοινότητας της Κοιλάδας των Τεμπών.
Ζητώ ταπεινά συγγνώμη για την αμέλειά μου να σας ενημερώσω πάραυτα περί της κλήσης του εν λόγω ποδοσφαιριστή στην Εθνική ομάδα του Κονγκό (είναι Γάλλος, αλλά διατηρεί διπλή υπηκοότητα). Υπόσχομαι να σας κρατώ ενήμερους για τις επιδόσεις του εντός αγωνιστικού χώρου.

Χάρης Alvaro Γεωργούλας
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εθνική Κονγκό 17 έτη 8 μήνες πριν, #6098

ΣΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΙΚΗ ΤΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΟΓΚΟ - Σκόραρε και εντυπωσίασε ο Μπασιλά

Του Κ. Γκιάστα

Ντεμπούτο με γκολ έκανε με την Εθνική Κογκό, ο μέσος της ΑΕΛ, Κριστιάν Μπασιλά, σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε η ομάδα του στη Γαλλία με τη Χάβρη, από την οποία και γνώρισε την ήττα με σκορ 5-2. Η ήττα μπορεί να ήταν βαριά για τους Αφρικανούς, ωστόσο η εμφάνιση του «Λαρισαίου» Μπασιλά ήταν εντυπωσιακή, αφού ήταν ο μόνος που ξεχώρισε. Ο υψηλόσωμος παίκτης της ΑΕΛ, σκόραρε στο 88´ πετυχαίνοντας το δεύτερο τέρμα της ομάδας του μ’ ένα ευθύβολο δυνατό σουτ, μην αφήνοντας περιθώρια στον τερματοφύλακα της Χάβρης να αντιδράσει. Μ´ αυτόν τον τρόπο διαμόρφωσε το τελικό 5-2. Το επίσημο σάιτ της γαλλικής ομάδας κάνει ιδιαίτερη αναφορά στον παίκτη της ΑΕΛ, λέγοντας πως ήταν αυτός που ξεχώρισε και θεωρείται ένα από τα δυνατά «όπλα» του προπονητή της Εθνικής Κογκό.

Από την Ελευθερία
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εθνική Κονγκό 17 έτη 8 μήνες πριν, #6099

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Χρήστος Γιαλαμάς έγραψε:
ωστόσο η εμφάνιση του «Λαρισαίου» Μπασιλά ήταν εντυπωσιακή,

τελικά εγώ δεν εχω καταλάβει, αυτός ο Μπασίλας είναι Γάλλος, Κονγκολέζος ή Λαρσαίος (μάλλον πολυεθνικός είναι .... κάτω οι πολυεθνικές :laugh: )
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Εθνική Κονγκό 17 έτη 8 μήνες πριν, #6183

  • Μιχαηλίδης
  • Μιχαηλίδης's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 759
  • Κάρμα: 10
Χτές του ακυρώθηκε γκόλ επι του Άρη
Το πόδι μου το αγαπώ
γι' αυτό καί το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω


KEEP WALKING
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: