Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Μπλούζες για το forum και τα μέλη !!!

Re:Μπλούζες για το forum και τα μέλη !!! 18 έτη 3 μήνες πριν, #1493

  • Μαρίνα Φραγκίσκου
  • Μαρίνα Φραγκίσκου's Avatar
Πάντως παιδιά εμένα από όλες τις ιδέες μου άρεσε καλύτερα του noa και ας μην την γράψαμε στην σύνοψη.Δηλαδή να βάλουμε photo του Θανάση, από κάτω \"ΚΑΤΑΖΗΤΕΙΤΑΙ\" από κάτω \"που?\" και πίσω να έρχεται η απάντηση \"ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΑΔΑ ΤΩΝ ΤΕΜΠΩΝ\". Επίσης αυτό μπορεί να δουλέψει και με την υπογραφή του lab_mice δηλαδή να γράφει \"ΕΛΑ ΒΓΕΣ\", \"ΕΧΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ....\", \"που?\" και πίσω \"ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΑΔΑ ΤΩΝ ΤΕΜΠΩΝ\"

Εγώ είμαι πολύ υπέρ της φωτογραφία του Θανάση στη μπλούζα γιατί όταν πηγαίνω σε συναλίες και με ρωτάει ο ταρίφας \"Θανάσης Παπακωνσταντίνου???????? Ποιός είναι αυτός??????????????\" θέλω να του απαντάω \"ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ, ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ\" (χε,χε) :laugh: :)

lab_mice έγραψε:
Επίσης θα μπορούσαμε να βάλουμε μπροστά το εξώφυλλο από το cd δίκου \"Τα ζωντανά\" που δείχνει τη Μάρθα και τον Θανάση με περίεργα χρώματα.

Πέρα από την πλάκα και επειδή αναφέρατε το εξώφυλλο των ζωντανών, είναι καλή ιδέα να μπει κάποια φωτογραφία η οποία δεν θα είναι στην ουσία η φάτσα του καλλιτέχνη αλλά στιγμιότυπο από κάποιο live. Για δείτε εδώ:

Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μπλούζες για το forum και τα μέλη !!! 18 έτη 3 μήνες πριν, #1494

Καλημέρα κι απο εμένα Θανασόπληκτοι σύντροφοι.

Ας μου επιτραπεί να πω κι εγω τη γνώμη μου για το θέμα μιας και παρακολούθησα τη συζήτηση τις τελευταίες δύο μέρες. Αναρωτήθηκα λοιπόν για το εξής: άραγε, αν δεν υπήρχε αυτή η συναυλιακή απουσία και αν δεν υπήρχε αυτή η (εκνευριστική, ομολογουμένως) αναμονή για την κυκλοφορία του καινούριου δίσκου, θα συζητούσαμε γι αυτό το θέμα;...


Ξέρετε, δεν θέλω να φανώ παλιομοδίτης ή συντηρητικός, ούτε να ντρέπομαι να δηλώνω δημοσίως fan του Θανάση, εξάλλου από τότε που έχω έρθει εδώ στο νησί της Χίου και σε αυτό το σχολείο τους έχω ζαλίσει τους γενητικούς αδένες με το Θανάση. Ακόμα κι οι μαθητές μου με φωνάζουν Θανασόπληκτο.

Εν πάσει περιπτώσει νομίζω ότι για το συγκεκριμένο θέμα θα έπρεπε να είχαμε και την άπψη του Θανάση ο οποίος διακρίνεται για τη σεμνότητα και τη διακριτικότητά του. Θα ήθελε ο ίδιος να κυκλοφορούμε με μπλουζάκια με τα οποία θα δηλώνουμε με άμεσο ή έμμεσο τρόπο την αγάπη στο πρόσωπό του; Στη μουσική του, ίσως, αλλά σε μια μουσική που εντάσσεται σε ένα ρεύμα.

Βέβαια, αναγνωρίζω ότι πίσω από τη μουσική του Θανάση, τα μέλη του Forum μας ενώνει μια ευρύτερη αντίληψη γι´ αυτό που λέμε μουσική γι´ αυτό και τα γούστα μας, συμβαδίζουν πάνω - κάτω. Υπάρχει μια ολόκληρη σχολή της Θεσσαλονίκης πίσω σπό όλα αυτά που περιλαμβάνει Ρασούλη, Παπάζογλου, Μάλαμα, Κανά, Χειμερινούς Κολυμβητές, Παπαδάμου, Τρύπες κλπ. Με αυτή την έννοια λοιπόν θα μπορούσαμε να δεχτούμε ότι η \"Κοιλάδα των Τεμπών\" αποτελεί συνεκτικό ιστό και ότι η αφορμή για τη νεότερη γενιά (μπορεί στα 36 μου χρόνιανα μην ανήκω πια σε αυτήν) είναι οι μουσικές του Θανάση.

Άρα για να μη αμπελοφιλοσοφώ περισσότερο προτείνω να ανδεικνύεται η \"κοιλάδα των Τεμπών\" ως Διαδικτυακή κόμβος αλλά και ως κοινότητα με συγκεκριμένη αντίληψη για τη μουσική όπως και για την Τέχνη γενικότερα. (Για παράδειγμα, η ιστορία που άνοιξε με τον χώρο της Μάρθας είναι πολύ καλή.)

Συνεπώς νομίζω ότι σε αυτή τη βάση πρέπει να γίνεται η συζήτηση για τα μπλουζάκια. Ελπίζω να μην σας την έσπασα και υποβάλλω...

Τα σέβη μου

Υ.Γ. Παρεμπιπτόντως, η φωτογραφία της \"Ανδρομέδας\" είναι ο,τι καλύτερο
Γλυκά θα ανοίξει η Κλειδαριά της Πόρτας για το Σύμπαν...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μπλούζες για το forum και τα μέλη !!! 18 έτη 3 μήνες πριν, #1495

  • [siris]
  • [siris]'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 194
  • Κάρμα: 0
καλημέρα συναγωνιστές - συνθανασιστές.
Συμφωνώ με την πρόταση περί κάποιου σχεδίου και κάποιου στίχου ή του εξωφύλλου από την Ανδρομέδα παρά με εκείνη για την φωτογραφία του Θανάση.
Επίσης είναι καλή ιδέα και το να βρίσκεται το nickname σε καποιο σημείο.

Παρεπιτόντως έχω φτιάξει εδώ και καιρό ένα σχέδιο με στιχάκι από την τράτα για να το κάνω μπλουζάκι αλλά δεν έχω πάει ακόμα.
Μπορείτε να πάρετε μια ιδέα εδώ ακριβώς
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μπλούζες για το forum και τα μέλη !!! 18 έτη 3 μήνες πριν, #1496

  • MeLiTzaNio
  • MeLiTzaNio's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Καταχωρήσεις: 2083
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 5
Είναι πολύ απλό κι ωραίο, χαρωπό και παιχνιδιάρικο ;)

Γλυκύτατοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επίσης συμφωνώ απόλυτα με το γκρι χρώμα που πρότεινε ο Σκιπίωνας.

Πάντως αν κατάλαβα καλά, στην πλειοψηφία σας απορρίπτετε τα στοιχεία χιούμορ στο Μπλουζάκι. Γιατί??????????

Επίσης μια άλλη ιδέα είναι να κάνει ο καθένας μας μπλουζάκι με το avatar & την υπογραφή του (έτσι θα αναγνωριζόμαστε σίγουρα και δεν θα θυμίζουμε και ποδοσφαιρική ομάδα ) :laugh:<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Μαρίνα Φραγκίσκου, στις: 26/01/2006 12:20
I'll tell you all my secrets
But I lie about my past
So send me off to bed forever more.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μπλούζες για το forum και τα μέλη !!! 18 έτη 3 μήνες πριν, #1497

  • Σκιπίωνας
  • Σκιπίωνας's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Συντονιστής
  • Ο Ιχνηλάτης του Βέγα
  • Καταχωρήσεις: 1415
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 1
  • Κάρμα: 25
Αντωνη συμφωνουμε εν μερει , αλλα μονο στο θεμα προσωπων : Ουτε στον Θαναση θα αρεσε να κυκλοφορουμε με μπλουζακια που θα εχουν σε σταμπα την φατσα του , λες και ειναι ο Jim Morrison .

Μαρινα , ακομα κι αν η πλεοοψηφια συμφωνουσε στο θεμα φωτο και μπλουζα , το κοστος θα ανεβαινε υπερβολικα<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: Σκιπίωνας, στις: 26/01/2006 12:27
Βάλε φωτιά στα ρούχα σου, και κέρνα μας απ' τα αμπάρια σου κρασί βαλσαμωμένο. Κόκκινο, κεντημένο με σταυροβελονιά. Απόψε, και για πάντα.


Hey, ho : ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Μπλούζες για το forum και τα μέλη !!! 18 έτη 3 μήνες πριν, #1498

  • [siris]
  • [siris]'s Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Χρυσός Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 194
  • Κάρμα: 0
Είχα μερικές αμφιβολίες αλλά αφού λες Μαρίνα ότι είναι γλυκύτατο, πάω τώρα να το φτιάξω! Φεύγω!!!

Α! Προσωπικά δεν έχω αντίρρηση με χιουμοριστικό μπλουζάκι απλά γενικά δεν μου αρέσουν οι φωτογραφίες στις μπλούζες.
Συνεπώς θα πρότεινα, ας πούμε, αντί για φωτογραφία του Θανάση να βάλουμε ένα σκίτσο του. Κάποιος που έχει έφεση να τον κάνει σκίτσο ή καρικατούρα ή κάτι τετοιο. Σε αυτό δεν έχω καμμία αντίρρηση.
Το επικροτώ μάλιστα.

¼λε!
Φεύγω! :laugh: :laugh: :laugh:

Δ.<br><br>Το μήνυμα διορθώθηκε από τον/την: siris603, στις: 26/01/2006 12:30
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: