Καλώς ήλθατε, Επισκέπτης

ΘΕΜΑ: Ο Σαμάνος - Οι εντυπώσεις μας

Re:Ο Σαμάνος - Οι εντυπώσεις μας 15 έτη 10 μήνες πριν, #26482

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
αριάδνη έγραψε:
navar έγραψε:
chameleon έγραψε:
θα αντιδράσει κανείς στίς αρνητικές κριτικές του δίσκου???
:y32b4: :y32b4: :y32b4: :rolleyes: :laugh:

ΕΓΩ , ναι ΕΓΩ θα αντιδράσω….
Ανοίγοντας μια σαμπάνια νιώθοντας δικαιωμένος……………
:laugh: :laugh: B) B) B)
¼πως είχα πει και σε κάποιον τις προάλλες αντιστοίχου ύφους με το δικό σου, \"Και να θέλει κάποιος να σε συμπαθήσει δεν μπορεί!\" :P

Κατ' αρχάς, μπερδεύεις την υποκειμενική σου άποψη με την αντικειμενική πραγματικότητα... :rolleyes: :P

Μη με παρεξηγείς, κατά βάθος σου έχω αδυναμία, γι' αυτό σε πειράζω! ;) :P :y32b4: B)

ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΜΗΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΩ ……. ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΘΟΜΑΙ !!!!!!!!!!!!!!!

(άμα συνεχίζεις να μου έχεις ακόμα αδυναμία και δεν έχεις αρχίσει να με βρίζεις … έχεις πρόβλημα, μεγάλο πρόβλημα)
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ο Σαμάνος - Οι εντυπώσεις μας 15 έτη 10 μήνες πριν, #26484

Τι κομματάρα είναι το \"¼λα τα πρωινά\"...
Overhead the albatros hangs motionless upon the air and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves.....
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ο Σαμάνος - Οι εντυπώσεις μας 15 έτη 10 μήνες πριν, #26485

  • αριάδνη
  • αριάδνη's Avatar
navar,

Πέρα από τη φαιδρότητα με την οποία επέλεξα να παραθέσω τις απόψεις μου αυτό που θέλησα να κάνω ήταν να σου επισημάνω (χωρίς να σε πληγώσω-αν και δεν το πέτυχα) ότι η γραφικότητα και η έλλειψη ουσίας με την οποία προσπαθείς να θίξεις κάποια σημεία (ορθά ή όχι) σε κάνουν τουλάχιστο αδιάφορο στους διάφορους (α)τυχούντες αναγνώστες των γεμάτων πικρία δημοσιεύσεών σου εν σχέσει με το δίσκο. Ελπίζω αυτή τη φορά να έγινα ξεκάθαρη. :)

υ.γ. Μη φωνάζεις σε παρακαλώ, με εκθέτεις αχρείαστα. :rolleyes:
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ο Σαμάνος - Οι εντυπώσεις μας 15 έτη 10 μήνες πριν, #26486

  • navar
  • navar's Avatar
  • ΑΠΟΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ/Η
  • Πλατινένιος Χρήστης
  • Καταχωρήσεις: 852
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες: 2
  • Κάρμα: -36
αριάδνη έγραψε:
navar,

Πέρα από τη φαιδρότητα με την οποία επέλεξα να παραθέσω τις απόψεις μου αυτό που θέλησα να κάνω ήταν να σου επισημάνω (χωρίς να σε πληγώσω-αν και δεν το πέτυχα) ότι η γραφικότητα και η έλλειψη ουσίας με την οποία προσπαθείς να θίξεις κάποια σημεία (ορθά ή όχι) σε κάνουν τουλάχιστο αδιάφορο στους διάφορους (α)τυχούντες αναγνώστες των γεμάτων πικρία δημοσιεύσεών σου εν σχέσει με το δίσκο. Ελπίζω αυτή τη φορά να έγινα ξεκάθαρη. :)

υ.γ. Μη φωνάζεις σε παρακαλώ, με εκθέτεις αχρείαστα. :rolleyes:

Και εγώ σε λατρεύω καρντιά μου !!!!!!
Αν ευτυχής ή δυστυχής είμαι δεν εξετάζω.
Πλην ένα πράγμα με χαράν στον νου μου πάντα βάζω --
που στην μεγάλη πρόσθεσι (την πρόσθεσί των που μισώ)
που έχει τόσους...
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ο Σαμάνος - Οι εντυπώσεις μας 15 έτη 10 μήνες πριν, #26487

  • jamesmc
  • jamesmc's Avatar
οχι δεν τον περιμενα με αγωνια αυτον τον δισκο. ειχα παει δυο φορες στο πολις , τα ειχα ηχογραφησει και τα ακουσα πολλες πολλες φορες. λιγες πρακτικα οι διαφορες. δεν με εχει ενθουσιασει καθολου.

αντιθετα με οτι διαβσα στα γρηγορα εδω μεσα αυτος ο δισκος ειναι περισσοτερο σαββοπουλος παρα θανασης οπως τον ξερω. οχι δεν ηθελα να φορμαριστει ετσι το \"αυτο\" ουτε να γινει ετσι ο \"δευτερος ανεμος\"(βλ καλεσμα) αν και αρκετα ξεσηκωτικο. καπου διαβασα οτι εγιναν καλυτερα τα \"ορυχεια\" αλλα εγω τα προτιμω απο την \"βροχη...\" και τελος περιμενω με αγωνια καποιο βραδυ ισως το χειμωνα που θα ερθει, που θα ακουσω το \"ραμον\" απο τον θαναση μονο του, στο τερμα καποιας βραδυας και μετα απο πολλα παρακαλια.

ο διονυσης τον σκεπασε τον θαναση και επι σκηνης και στο στουντιο και ενορχηστρωτικα και ερμηνευτικα. το δικο μου το αυτι δεν τον ακουει σαν ερμηνευτη αλλα \"αν δεν το αλλαξουμε λιγο ετσι το κομματι δεν το λεω\".

πραγματικα περιμενω να ακουσω τα κομματια απο τον θαναση μονο του γιατι σαν συνθεσεις και ειδικα στιχουργικα ειναι αψογα.

υγ. ας αφησουμε την \"ανεμοσκαλα\" και την \"ουρα του αλογου\" εκει που ειναι.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

Re:Ο Σαμάνος - Οι εντυπώσεις μας 15 έτη 10 μήνες πριν, #26488

Ουτε εγω εχω παθει πανικο, καλος ειναι ο δισκος, αλλα μεχρι εκει.
Η ποιοτητα βεβαια στην ενορχηστρωση ειναι πραγματικα πολυ καλη, αλλα τι να το κανω? Αμα θελω ποιοτητα ενορχηστρωσης ακουω και Νταλαρα
Τον εχω ακουσει 2 φορες σε ποσες μερες.
Την βροχη πχ την ειχα ακουσει ποσες φορες σε 2 ωρες!! (Δεν μου αρεσε στην αρχη, αλλα κατι μου ελεγε να μην το βαλω κατω...)

Για 'μενα ο Θανασης το αφησε στο gagarin εκεινο το βραδυ. Ελπιζω να το ξανασηκωσει καποια στιγμη.
Ισως τον Σαββοπουλο να τον ειχε αποθημενο και ειδωλο που μου ειπε και ενας φιλος.

Αντε καλη μας νυχτα.
Ο διαχειριστής έχει απενεργοποιήσει τη δημόσια πρόσβαση σύνταξης.

The Udjat Team Info

Η Udjat Team ευθύνεται για τη δημιουργία αυτής της ιστοσελίδας.
The Udjat Team is responsible for weaving this site.

Αν σας ενδιαφέρει η επικοινωνία μαζί μας, δοκιμάστε το παρακάτω email:
If you are interested in contacting us, please use the email address below: